Denizli’de Ocak 2017 Yılı Böyle Geçti

 • 2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak 2017 yılı Ocak ayında yayımlanan haberlerden bir buket hazırladık.

  2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak 2017 yılı Ocak ayında yayımlanan haberlerden bir buket hazırladık.

 • İstiklal Mahallesi sakinlerinden olan 1919 yılında Yunanistan’ın Pravişte doğumlu son mübadil Hüseyin Beceren, yaşlığa bağlı sebeplerinden dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

  İstiklal Mahallesi sakinlerinden olan 1919 yılında Yunanistan’ın Pravişte doğumlu son mübadil Hüseyin Beceren, yaşlığa bağlı sebeplerinden dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 • Denizli’de, eğlence dünyasına 1980’li yıllarda Havuzlu Köşk ile adım atan, ardından da Pamukkale ve kent merkezinde eğlence mekanları açan Şerafettin Kaçar, tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi’nde yaşamını yitirdi.

  Denizli’de, eğlence dünyasına 1980’li yıllarda Havuzlu Köşk ile adım atan, ardından da Pamukkale ve kent merkezinde eğlence mekanları açan Şerafettin Kaçar, tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi’nde yaşamını yitirdi.

 • Pamukkale Belediyesi’nin en iddialı projelerinden biri olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Temelin atıldığı 14 Kasım’dan bu yana yeraltında bulunan 2 katın kaba inşaatı tamamlandı.

  Pamukkale Belediyesi’nin en iddialı projelerinden biri olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Temelin atıldığı 14 Kasım’dan bu yana yeraltında bulunan 2 katın kaba inşaatı tamamlandı.

 • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamındaki en büyük ulaşım yatırımlarından biri olan Zeybek Kavşağındaki yeni köprülü kavşak hizmete girdi. Başkan Zolan, 100 günde yapılan yeni köprülü kavşağı araçla geçti.

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamındaki en büyük ulaşım yatırımlarından biri olan Zeybek Kavşağındaki yeni köprülü kavşak hizmete girdi. Başkan Zolan, 100 günde yapılan yeni köprülü kavşağı araçla geçti.

 • DİKAB ve Yetim Acizleri Koruma Derneği Denizli Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri kampanya sonucu; Halep için toplanan kuru gıda ve giysi dolu 2 Yardım TIR’ı Kızılay aracılığıyla ve dualarla bölgeye uğurladı.

  DİKAB ve Yetim Acizleri Koruma Derneği Denizli Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri kampanya sonucu; Halep için toplanan kuru gıda ve giysi dolu 2 Yardım TIR’ı Kızılay aracılığıyla ve dualarla bölgeye uğurladı.

 • Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki Davos Toplantıları’nda Türkiye'den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katıldı. Toplantılarda otuzdan fazla devlet başkanı ve başbakan yer aldı.

  Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki Davos Toplantıları’nda Türkiye'den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katıldı. Toplantılarda otuzdan fazla devlet başkanı ve başbakan yer aldı.

 • Bereket Enerji Grubu’nun Adana’da gerçekleştirdiği hidroelektrik santral projelerinden sonuncusu olan 122.2megawatt kurulu güce sahip Göktaş-1, Enerji Bakanlığı’nca kabulü yapılarak elektrik üretimine başladı.

  Bereket Enerji Grubu’nun Adana’da gerçekleştirdiği hidroelektrik santral projelerinden sonuncusu olan 122.2megawatt kurulu güce sahip Göktaş-1, Enerji Bakanlığı’nca kabulü yapılarak elektrik üretimine başladı.

 • Olağanüstü hal ilanının ardından çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle üniversitelerde görev yapan toplam 4 bin 478 öğretim elemanı ihraç edildi. Pamukkale Üniversitesi, en çok akademisyen ihraç eden üniversiteler arasında 141 ihraçla listede 5’inci sırada yer aldı.

  Olağanüstü hal ilanının ardından çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle üniversitelerde görev yapan toplam 4 bin 478 öğretim elemanı ihraç edildi. Pamukkale Üniversitesi, en çok akademisyen ihraç eden üniversiteler arasında 141 ihraçla listede 5’inci sırada yer aldı.

 • Geçen yıl aralık ayında “kesin ihraç” istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen CHP Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Bekillili Üyesi Av. Bekir Çapar, partiden ihraç edildi.

  Geçen yıl aralık ayında “kesin ihraç” istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen CHP Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Bekillili Üyesi Av. Bekir Çapar, partiden ihraç edildi.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından 46 SGK, 5 İŞKUR hizmet binasının açılışı için tek tek illere canlı bağlantı kurularak yapıldı. Canlı yayın bağlantısı kurulan 3’üncü il Denizli oldu. İlk olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İŞKUR binasının tanıtım filmi izlendi, ardından Vali Ahmet Altıparmak, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından 46 SGK, 5 İŞKUR hizmet binasının açılışı için tek tek illere canlı bağlantı kurularak yapıldı. Canlı yayın bağlantısı kurulan 3’üncü il Denizli oldu. İlk olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İŞKUR binasının tanıtım filmi izlendi, ardından Vali Ahmet Altıparmak, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi.

 • 
TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişiklik teklifinin 8. maddesinin görüşmelerinde gerginlik çıktı. Çıkan arbede sırasında milletvekilleri arasında yaralananlar olurken, CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı’nın da sol kolunun çatladığı bildirildi. Melike Basmacı’ya ilk müdahale Meclis İlk Yardım Merkezi’nde yapılırken, kaldırıldığı hastanede sol kolu alçıya alındı.

  TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişiklik teklifinin 8. maddesinin görüşmelerinde gerginlik çıktı. Çıkan arbede sırasında milletvekilleri arasında yaralananlar olurken, CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı’nın da sol kolunun çatladığı bildirildi. Melike Basmacı’ya ilk müdahale Meclis İlk Yardım Merkezi’nde yapılırken, kaldırıldığı hastanede sol kolu alçıya alındı.

 • Tan Tekstil; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ve Pamukkale Teknokent işbirliği ile Türkiye'nin 10'uncu, Denizli'nin 2’inci 'Tasarım Merkezi' olarak belgesini aldı.

  Tan Tekstil; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ve Pamukkale Teknokent işbirliği ile Türkiye'nin 10'uncu, Denizli'nin 2’inci 'Tasarım Merkezi' olarak belgesini aldı.

 • Son olarak Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tavas Belediyesi eski Başkanları’ndan Dr. Mehmet Karabay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

  Son olarak Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tavas Belediyesi eski Başkanları’ndan Dr. Mehmet Karabay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

 • Galeriyi paylaşın