Denizli’de Şubat 2017 Yılı Böyle Geçti

 • 2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak 2017 yılı Şubat ayında yayınlanan haberlerden bir buket hazırladık.

  2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak 2017 yılı Şubat ayında yayınlanan haberlerden bir buket hazırladık.

 • Diz eklemindeki yoğun ağrılar sebebiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvuran 36 yaşındaki profesyonel futbolcu Kadir Söylemez kök hücre nakliyle profesyonel futbol yaşamına geri döndü.

  Diz eklemindeki yoğun ağrılar sebebiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvuran 36 yaşındaki profesyonel futbolcu Kadir Söylemez kök hücre nakliyle profesyonel futbol yaşamına geri döndü.

 • Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in sosyal medyadan başlattığı ‘Sen de var mısın?’ kampanyasında, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ben de varım, Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Muhammet Subaşıoğlu siz de var mısınız?” diye sordu. Başkan Subaşıoğlu, Gürlesin’e DRT Denizli ve Denizli Gazetesi aracılığıyla yanıt verdi.

  Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in sosyal medyadan başlattığı ‘Sen de var mısın?’ kampanyasında, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Ben de varım, Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Muhammet Subaşıoğlu siz de var mısınız?” diye sordu. Başkan Subaşıoğlu, Gürlesin’e DRT Denizli ve Denizli Gazetesi aracılığıyla yanıt verdi.

 • Denizli’de günlük 15 bin ekmeğin israf olduğunu söyleyen Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, eğitimin önemini vurgulayarak, Denizli’deki bir yıllık ekmek israfıyla 3 okulun çöpe gittiğini belirtti.

  Denizli’de günlük 15 bin ekmeğin israf olduğunu söyleyen Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, eğitimin önemini vurgulayarak, Denizli’deki bir yıllık ekmek israfıyla 3 okulun çöpe gittiğini belirtti.

 • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, 15 Temmuz gecesi bombalama sırasında Meclis'e girdiği anlar kameraya yansıdı. O sırada yanında oğlunun da olduğunu söyleyen Bakan Zeybekci, kendilerine Genelkurmay'ın çatısından ateş açıldığını ve olayda 1 kişinin yaralandığını belirtti.

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, 15 Temmuz gecesi bombalama sırasında Meclis'e girdiği anlar kameraya yansıdı. O sırada yanında oğlunun da olduğunu söyleyen Bakan Zeybekci, kendilerine Genelkurmay'ın çatısından ateş açıldığını ve olayda 1 kişinin yaralandığını belirtti.

 • FETÖ’cü darbecilerin 15 Temmuz’da; Denizli’den kargo uçakları ile götüreceği 550 komandoyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni basmayı planladığı, ancak vatandaş uçak pistini ve komandoların yolunu kesince, planlarının da suya düştüğü ortaya çıktı.

  FETÖ’cü darbecilerin 15 Temmuz’da; Denizli’den kargo uçakları ile götüreceği 550 komandoyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni basmayı planladığı, ancak vatandaş uçak pistini ve komandoların yolunu kesince, planlarının da suya düştüğü ortaya çıktı.

 • Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) genel kurul yapıldı. Doğan Haber Ajansı Büro Şefi Osman Nuri Boyacı ile Kanal 58 Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı’nın yarıştığı genel kurulda; Osman Nuri Boyacı, oyların 125’ini alarak cemiyetin yeni başkanı oldu.

  Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) genel kurul yapıldı. Doğan Haber Ajansı Büro Şefi Osman Nuri Boyacı ile Kanal 58 Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı’nın yarıştığı genel kurulda; Osman Nuri Boyacı, oyların 125’ini alarak cemiyetin yeni başkanı oldu.

 • Sarayköy İlçesi’nde daha önce üretmiş olduğu şarjlı faytonlarla ülke gündemine oturan Referans Otomotiv sahibi Metin Demir, 120 kilometre gidebilen yüzde yüz yerli otobüs için çalışma başlattı.

  Sarayköy İlçesi’nde daha önce üretmiş olduğu şarjlı faytonlarla ülke gündemine oturan Referans Otomotiv sahibi Metin Demir, 120 kilometre gidebilen yüzde yüz yerli otobüs için çalışma başlattı.

 • Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle 3 Şubat’ta Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Anavatan Partisi (ANAP) Denizli eski Milletvekili ve Enerji Tabi Kaynaklar eski Bakanı Muzaffer Arıcı, İzmir 9 Eylül Hastanesi’ne edildi.

  Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle 3 Şubat’ta Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Anavatan Partisi (ANAP) Denizli eski Milletvekili ve Enerji Tabi Kaynaklar eski Bakanı Muzaffer Arıcı, İzmir 9 Eylül Hastanesi’ne edildi.

 • Fatih Profil sahibi, 1999 ve 2004 yıllarında Saadet Partisi’nden Denizli Belediye Başkan Adayı olan Ali Filiz, Konya’da inşaattan düştü. Kalçası kırılan Filiz tedavi altına alındı.

  Fatih Profil sahibi, 1999 ve 2004 yıllarında Saadet Partisi’nden Denizli Belediye Başkan Adayı olan Ali Filiz, Konya’da inşaattan düştü. Kalçası kırılan Filiz tedavi altına alındı.

 • 10 Şubat’ta yayımlanan Resmi Gazete’ye göre; Denizli Defterdarı Mehmet Ar Hakkari’ye, Çorum Defterdarı Ali Sormaz Denizli’ye atandı.

  10 Şubat’ta yayımlanan Resmi Gazete’ye göre; Denizli Defterdarı Mehmet Ar Hakkari’ye, Çorum Defterdarı Ali Sormaz Denizli’ye atandı.

 • Denizli eski belediye başkanlarından Mimar Ziya Tıkıroğlu’nun meslekteki 60’ıncı yılı onuruna açtığı resim ve fotoğraflarından oluşan eserler, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği sergi ile beğeniye sunuldu.

  Denizli eski belediye başkanlarından Mimar Ziya Tıkıroğlu’nun meslekteki 60’ıncı yılı onuruna açtığı resim ve fotoğraflarından oluşan eserler, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği sergi ile beğeniye sunuldu.

 • Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda Denizlili sporcu Alperen Acet 2.13’lük derecesiyle altın madalya kazandı. Milli sporcu Uğural Uğursal ise üç adım atlamada şampiyonayı 5’incilik ile tamamladı.

  Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda Denizlili sporcu Alperen Acet 2.13’lük derecesiyle altın madalya kazandı. Milli sporcu Uğural Uğursal ise üç adım atlamada şampiyonayı 5’incilik ile tamamladı.

 • Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında şehit olan Denizlili Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör (40), Acıpayam İlçesi Garnizon Şehitliği Mezarlığı’nda göz yaşları arasında toprağa verildi.
Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı Acıpayam’daki törende şehit asker Emin Güngör’ün kızları Miraç Güngör(15),Sonay Güngör(14), Ceylin Güngör’ün(9) babalarına vedası cenaze töreninde dramatik anların yaşanmasına neden oldu. El Bab şehidinin 3 kızı üzüntüden ayakta güçlükle durabildi.

  Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında şehit olan Denizlili Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör (40), Acıpayam İlçesi Garnizon Şehitliği Mezarlığı’nda göz yaşları arasında toprağa verildi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı Acıpayam’daki törende şehit asker Emin Güngör’ün kızları Miraç Güngör(15),Sonay Güngör(14), Ceylin Güngör’ün(9) babalarına vedası cenaze töreninde dramatik anların yaşanmasına neden oldu. El Bab şehidinin 3 kızı üzüntüden ayakta güçlükle durabildi.

 • Buldan’da, Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi, Buldan Ali Tunaboylu Mesleki Teknik Eğitim Merkezi, Ali Tunaboylu METEM Öğrenci Yurdu gibi eğitim kurumlarını yaptıran hayırsever işadamı Ali Tunaboylu İzmir’de vefat etti. Bir süredir rahatsız olan 86 yaşındaki Tunaboylu, İzmir’de defnedildi.

  Buldan’da, Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi, Buldan Ali Tunaboylu Mesleki Teknik Eğitim Merkezi, Ali Tunaboylu METEM Öğrenci Yurdu gibi eğitim kurumlarını yaptıran hayırsever işadamı Ali Tunaboylu İzmir’de vefat etti. Bir süredir rahatsız olan 86 yaşındaki Tunaboylu, İzmir’de defnedildi.

 • Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 yıl önce işlenen bir cinayetle ilgili yeni delillere ulaşması üzerine soruşturmayı derinleştirdi. İtirafçıyı öldüren 3 PKK’lı yakalandı.

  Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 yıl önce işlenen bir cinayetle ilgili yeni delillere ulaşması üzerine soruşturmayı derinleştirdi. İtirafçıyı öldüren 3 PKK’lı yakalandı.

 • Hayri Dev’i keşfeden ve UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazineleri Kültürel Miras Taşıyıcısı Ödülü” almasını sağlayan Fransız Edebiyat Öğretmeni Jerome Cler 25 yıl aradan sonra Çameli’ye geldi. Cler, kendisine doktora ve Sorbonne Üniversitesi'nde doçentlik getiren Hayri Dev’i ziyaret etti, anılarını yad ettiler.

  Hayri Dev’i keşfeden ve UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazineleri Kültürel Miras Taşıyıcısı Ödülü” almasını sağlayan Fransız Edebiyat Öğretmeni Jerome Cler 25 yıl aradan sonra Çameli’ye geldi. Cler, kendisine doktora ve Sorbonne Üniversitesi'nde doçentlik getiren Hayri Dev’i ziyaret etti, anılarını yad ettiler.

 • Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Teşkilatı 16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘Evet’ için sahaya indi. Olağanüstü toplanan il yönetimi ve partililer 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde Genel Merkez tarafından başlatılan ‘Evet’ kampanyasını anlatmak için kapı kapı dolaştı.

  Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Teşkilatı 16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘Evet’ için sahaya indi. Olağanüstü toplanan il yönetimi ve partililer 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde Genel Merkez tarafından başlatılan ‘Evet’ kampanyasını anlatmak için kapı kapı dolaştı.

 • Denizli İş Kadınları Birliği Derneği DİKAB 2’inci kuruluş yıldönümünü; yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri ile kahvaltılı bir toplantıyla kutladı.

  Denizli İş Kadınları Birliği Derneği DİKAB 2’inci kuruluş yıldönümünü; yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri ile kahvaltılı bir toplantıyla kutladı.

 • Çal Lisesi Resim Öğretmeni, ünlü Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun öğrencisi 72 yaşındaki 2 çocuk, 1 torun sahibi Süleyman Durmaz tedavi gördüğü PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını kaybetti. Merhum Durmaz, Çakmak Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Çal Lisesi Resim Öğretmeni, ünlü Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun öğrencisi 72 yaşındaki 2 çocuk, 1 torun sahibi Süleyman Durmaz tedavi gördüğü PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını kaybetti. Merhum Durmaz, Çakmak Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Referandum öncesi; Denizlili gençler ve geçmiş dönemlerde Denizli CHP’den Parti Meclisi Üyeliği, Milletvekilliği, İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve Yöneticilik görevlerinde bulunan “eski tüfek” isimleri yakın markaja aldı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Referandum öncesi; Denizlili gençler ve geçmiş dönemlerde Denizli CHP’den Parti Meclisi Üyeliği, Milletvekilliği, İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve Yöneticilik görevlerinde bulunan “eski tüfek” isimleri yakın markaja aldı.

 • Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 16 Nisan'da yapılan referandum için ihtiyaç duyduğu 350 bin adet seçim torbası ile 450 bin adet mühür torbası, Denizli'de bulunan Bozkurt Kadın Açık Cezaevi’ndeki kadın mahkumlar tarafından dikildi ve 9 Şubat’ta Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na teslim edildi.

  Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 16 Nisan'da yapılan referandum için ihtiyaç duyduğu 350 bin adet seçim torbası ile 450 bin adet mühür torbası, Denizli'de bulunan Bozkurt Kadın Açık Cezaevi’ndeki kadın mahkumlar tarafından dikildi ve 9 Şubat’ta Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na teslim edildi.

 • El Bab’da sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan tim içinde bulunan Denizlili Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban (26), DAEŞ terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Aslen Burhaniyeli olan ve ailesi Sarayköy’de yaşayan Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ın acı haberi Denizli’yi yıktı. Acı haberi alan baba hastaneye kaldırıldı.

  El Bab’da sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan tim içinde bulunan Denizlili Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban (26), DAEŞ terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Aslen Burhaniyeli olan ve ailesi Sarayköy’de yaşayan Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ın acı haberi Denizli’yi yıktı. Acı haberi alan baba hastaneye kaldırıldı.

 • 
Edinilen bilgiye göre, Fatih Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde pompalı tüfekle Musa Aycan'ın (46) işlettiği markete gelen kar maskeli şahıs, tüfeği market sahibine doğrultarak kasadaki paraları almak istedi. Ancak Aycan, ilk şoku atlattıktan sonra masanın üzerinde bulunan veresiye defterini eline alarak, kendini savunup gaspçıyı kovalamaya başladı.

  Edinilen bilgiye göre, Fatih Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde pompalı tüfekle Musa Aycan'ın (46) işlettiği markete gelen kar maskeli şahıs, tüfeği market sahibine doğrultarak kasadaki paraları almak istedi. Ancak Aycan, ilk şoku atlattıktan sonra masanın üzerinde bulunan veresiye defterini eline alarak, kendini savunup gaspçıyı kovalamaya başladı.

 • CHP önceki dönem Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, ‘Denizli Hayır Diyor’ programı kapsamında Denizli’deki partililerle bir araya geldi. Baykal, “2017 yılındaki gerçekler kanıtlamıştı ki, terörle müzakere edilmez, mücadele edilir. Terör konusu ayrı, Kürt konusu ayrıdır. Kürt vatandaşlarımız var, onların üzüntülerini, onların ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcu” dedi.

  CHP önceki dönem Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, ‘Denizli Hayır Diyor’ programı kapsamında Denizli’deki partililerle bir araya geldi. Baykal, “2017 yılındaki gerçekler kanıtlamıştı ki, terörle müzakere edilmez, mücadele edilir. Terör konusu ayrı, Kürt konusu ayrıdır. Kürt vatandaşlarımız var, onların üzüntülerini, onların ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcu” dedi.

 • Galeriyi paylaşın