Denizli’de Mart 2017 Yılı Böyle Geçti

 • 2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Mart 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Mart 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • Dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri olan Gullfood’a katılmak üzere Dubai’ye giden Denizli Ticaret Odası (DTO) heyeti, dev organizasyona katılan fuar ziyaretleri ve ticari temaslarına başladı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, ilk olarak Denizli’den fuara katılan 8 katılımcının bulunduğu DENİB Denizli standını ziyaret etti.

  Dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri olan Gullfood’a katılmak üzere Dubai’ye giden Denizli Ticaret Odası (DTO) heyeti, dev organizasyona katılan fuar ziyaretleri ve ticari temaslarına başladı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, ilk olarak Denizli’den fuara katılan 8 katılımcının bulunduğu DENİB Denizli standını ziyaret etti.

 • 2004 yılından itibaren basımı ve derlemelerine başlanan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları sayısı; 20’si kitap olmak üzere 111 eser ve 13 CD’ye ulaştı.

  2004 yılından itibaren basımı ve derlemelerine başlanan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları sayısı; 20’si kitap olmak üzere 111 eser ve 13 CD’ye ulaştı.

 • Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 2000 yılında hayatını kaybeden Türk Halk Müziği’nin Denizlili usta sanatçısı Özay Gönlüm, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde bulunan anıtı başında anıldı.

  Geçirdiği kalp krizi nedeniyle 2000 yılında hayatını kaybeden Türk Halk Müziği’nin Denizlili usta sanatçısı Özay Gönlüm, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde bulunan anıtı başında anıldı.

 • Bir dizi açılış, temel atma ve toplantılar için Denizli’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ilk durağı Tavas oldu. Bakanlar Denizli’nin Tavas ilçesinde DSİ Tesisleri Temel Atma Töreni ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür Ve Orköy Kredi Sertifikalarının Dağıtım törenine katıldı.

  Bir dizi açılış, temel atma ve toplantılar için Denizli’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ilk durağı Tavas oldu. Bakanlar Denizli’nin Tavas ilçesinde DSİ Tesisleri Temel Atma Töreni ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür Ve Orköy Kredi Sertifikalarının Dağıtım törenine katıldı.

 • Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin kilit noktalarından biri olan ve darbeci askerlerin durdurulduğu havaalanı Çardak’ta, Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası ile Çardak Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre; belediyede görev yapan ve sendika üyesi olan işçiler bundan böyle her yıl 15 Temmuz’da 1’er maaş ikramiye alacaklar.

  Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin kilit noktalarından biri olan ve darbeci askerlerin durdurulduğu havaalanı Çardak’ta, Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası ile Çardak Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre; belediyede görev yapan ve sendika üyesi olan işçiler bundan böyle her yıl 15 Temmuz’da 1’er maaş ikramiye alacaklar.

 • Türk doğaltaş sektörü, en büyük ihracat pazarı olan Çin’de, dünyanın en büyük doğaltaş fuarı Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na 130 firma ile çıkartma yaptı. Fuarda Denizli’den 11 firma stant açarken, çok sayıda Denizlili iş adamı da ikili ilişkilerde bulunmak için Çin’in Xiamen kentindeki fuara katıldı.

  Türk doğaltaş sektörü, en büyük ihracat pazarı olan Çin’de, dünyanın en büyük doğaltaş fuarı Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na 130 firma ile çıkartma yaptı. Fuarda Denizli’den 11 firma stant açarken, çok sayıda Denizlili iş adamı da ikili ilişkilerde bulunmak için Çin’in Xiamen kentindeki fuara katıldı.

 • Avrupa Denizlililer Derneği ve Ankara Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Almanya’nın Leverkusen kentinde Özay Gönlüm Anma gerçekleştirildi. Referandum nedeniyle Almanya’da “Evet” toplantıları düzenlemek isteyen AK Parti ile Almanya hükümeti arasında yaşanan gerginlik, Leverkusen’de düzenlenen Özay Gönlüm Anma Etkinliği’ni Dünya basının bir numaralı gündem maddesi haline getirdi.

  Avrupa Denizlililer Derneği ve Ankara Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Almanya’nın Leverkusen kentinde Özay Gönlüm Anma gerçekleştirildi. Referandum nedeniyle Almanya’da “Evet” toplantıları düzenlemek isteyen AK Parti ile Almanya hükümeti arasında yaşanan gerginlik, Leverkusen’de düzenlenen Özay Gönlüm Anma Etkinliği’ni Dünya basının bir numaralı gündem maddesi haline getirdi.

 • Yıllarca çiftçilikle uğraşan 84 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık ve 83 yaşındaki eşi Naile Uyanık, dişinden tırnağından arttırdığı birikimlerle, lise yaptıracak. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi ismini vereceği lisenin protokolünü; Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle imzaladı. Vali Altıparmak; “Bu bağış bizim için en anlamlı örnek bağışlardan biri oldu” dedi.

  Yıllarca çiftçilikle uğraşan 84 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık ve 83 yaşındaki eşi Naile Uyanık, dişinden tırnağından arttırdığı birikimlerle, lise yaptıracak. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi ismini vereceği lisenin protokolünü; Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle imzaladı. Vali Altıparmak; “Bu bağış bizim için en anlamlı örnek bağışlardan biri oldu” dedi.

 • 8 Mart’ta londra’ya giden ve iş çevreleri ile medya kuruluşları ile buluşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ünlü ekonomi kanallarından Bloomberg İnternational’in Londra Merkezi’nde Mark Barton’la bir programa katıldı.

  8 Mart’ta londra’ya giden ve iş çevreleri ile medya kuruluşları ile buluşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ünlü ekonomi kanallarından Bloomberg İnternational’in Londra Merkezi’nde Mark Barton’la bir programa katıldı.

 • Servergazi Devlet Hastanesi’nde meydana gelen patlamada vücudunda ağır yanıklar oluşan Doktor Gökhan Peker, helikopter ambülansla Ankara’ya sevk edildi.

  Servergazi Devlet Hastanesi’nde meydana gelen patlamada vücudunda ağır yanıklar oluşan Doktor Gökhan Peker, helikopter ambülansla Ankara’ya sevk edildi.

 • Gün Marketler Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gün’ün babası Mehmet İhsan Gün, yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı hayata veda etti. 87 yaşında hayata vedan eden merhum Gün, öğle vakti Yeşilyayla Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından, mahalle mezarlığına defnedildi.

  Gün Marketler Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gün’ün babası Mehmet İhsan Gün, yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı hayata veda etti. 87 yaşında hayata vedan eden merhum Gün, öğle vakti Yeşilyayla Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından, mahalle mezarlığına defnedildi.

 • Yaklaşık 20 yıldır Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Esnaf Sarayı’nda faaliyet gösteren Bereket Enerji Üretim A.Ş., bir süre önce satın aldığı ve kısa adı DEBA olan eski Basma ve Boya Fabrikası’nın bulunduğu alanda hizmet verecek.

  Yaklaşık 20 yıldır Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Esnaf Sarayı’nda faaliyet gösteren Bereket Enerji Üretim A.Ş., bir süre önce satın aldığı ve kısa adı DEBA olan eski Basma ve Boya Fabrikası’nın bulunduğu alanda hizmet verecek.

 • Proje ve inovasyon kültürünün daha küçük yaşlarda tesis edilmesi amacıyla Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülen ‘Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın tanıtımı Forum Çamlık AVM’de yapıldı.

  Proje ve inovasyon kültürünün daha küçük yaşlarda tesis edilmesi amacıyla Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülen ‘Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın tanıtımı Forum Çamlık AVM’de yapıldı.

 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Almanya’dan Roterdam’a geçerken, Hollanda Polisi tarafından durdurulması ve Türk heyetine ait araçların etrafının sarılarak alıkonulması anlarını görüntüleyen Denizli orijinli gazeteci Deniz Soyhan, facebook hesabında o anın fotoğrafları ile kendi yazdığı bir yazıyı da paylaştı.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Almanya’dan Roterdam’a geçerken, Hollanda Polisi tarafından durdurulması ve Türk heyetine ait araçların etrafının sarılarak alıkonulması anlarını görüntüleyen Denizli orijinli gazeteci Deniz Soyhan, facebook hesabında o anın fotoğrafları ile kendi yazdığı bir yazıyı da paylaştı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği, Babadağ İlçesi’nden start aldı. “Denizli’de ne varsa ilçelerde de o olacak” hedefiyle yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl Çocuk Şenliği’ni ilçelerden başlatacaklarını söylemişti.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği, Babadağ İlçesi’nden start aldı. “Denizli’de ne varsa ilçelerde de o olacak” hedefiyle yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl Çocuk Şenliği’ni ilçelerden başlatacaklarını söylemişti.

 • Denizlilerin yakından tanıdığı 80 yaşındaki Hacı İhsan Namlı, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayata veda etti. Merhum Namlı, Babadağ’da düzenlenen cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

  Denizlilerin yakından tanıdığı 80 yaşındaki Hacı İhsan Namlı, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayata veda etti. Merhum Namlı, Babadağ’da düzenlenen cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • Bozkurt’ta Güney Ege Kalkınma Ajansı Desteği ile Bozkurt Belediyesi tarafından yürütülen, ‘Bozkurt, Alternatif Turizmde Marka Kent Olmak İstiyor’ projesi kapsamında hazırlanacak stratejik yol haritasına altyapı ve veri sağlayacak swot analizi çalıştayı yapıldı.

  Bozkurt’ta Güney Ege Kalkınma Ajansı Desteği ile Bozkurt Belediyesi tarafından yürütülen, ‘Bozkurt, Alternatif Turizmde Marka Kent Olmak İstiyor’ projesi kapsamında hazırlanacak stratejik yol haritasına altyapı ve veri sağlayacak swot analizi çalıştayı yapıldı.

 • Hollanda’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı yaptığı insanlık dışı diplomatik tutuma ülke genelinde tepkiler yükselmeye devam ederken, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi önemli bir karar aldı. 1975 yılından bu yana kardeş olan Hollanda’nın Almelo kenti ile “kardeş şehir protokolü” iptal edildi.

  Hollanda’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı yaptığı insanlık dışı diplomatik tutuma ülke genelinde tepkiler yükselmeye devam ederken, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi önemli bir karar aldı. 1975 yılından bu yana kardeş olan Hollanda’nın Almelo kenti ile “kardeş şehir protokolü” iptal edildi.

 • Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bozkurt’ta bir düğün salonunda vatandaşlarla bir araya geldi. 'Kılıçdaroğlu doğruları söyleyemiyor, anayasa değişikliğini okumamış’ sözlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Olabilir. Ben de onlara teklif yapıyorum gelin televizyon kanallarında oturalım, siz bana sorun cevap vereyim, ben size sorayım cevap verin' dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bozkurt’ta bir düğün salonunda vatandaşlarla bir araya geldi. 'Kılıçdaroğlu doğruları söyleyemiyor, anayasa değişikliğini okumamış’ sözlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Olabilir. Ben de onlara teklif yapıyorum gelin televizyon kanallarında oturalım, siz bana sorun cevap vereyim, ben size sorayım cevap verin' dedi.

 • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde Denizli’ye geldi ve Çal’da hemşerileriyle buluştu. Buluşmada; Bakan Zeybekci, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, birlik mesajı verdi.

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde Denizli’ye geldi ve Çal’da hemşerileriyle buluştu. Buluşmada; Bakan Zeybekci, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ve MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, birlik mesajı verdi.

 • Toplu açılış töreni için Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizlili ihracatçı işadamları; MENDERES Tekstil Rıza Akça, NESA Tekstil Nevzat Özel, BAŞAK METAL Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikoğlu, OZAN Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı, KÜÇÜKER Tekstil’den Mustafa Küçüker ve Doksan Tekstil sahibi Mustafa Kemal Özdemir’e yeşil pasaportlarını verdi.

  Toplu açılış töreni için Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizlili ihracatçı işadamları; MENDERES Tekstil Rıza Akça, NESA Tekstil Nevzat Özel, BAŞAK METAL Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikoğlu, OZAN Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı, KÜÇÜKER Tekstil’den Mustafa Küçüker ve Doksan Tekstil sahibi Mustafa Kemal Özdemir’e yeşil pasaportlarını verdi.

 • 98 yıl boyunca 2 önemli günde Denizli’nin meydanlarına çıkarılan ve “Yaşasın Vatan” diye sallanarak halkı birleştiren Denizli Sancağı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edildi.

  98 yıl boyunca 2 önemli günde Denizli’nin meydanlarına çıkarılan ve “Yaşasın Vatan” diye sallanarak halkı birleştiren Denizli Sancağı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edildi.

 • Ekonomist Dergisi tarafından belirlenen Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi sıralamasına Denizli'den giren 33 firmaya, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği DESİAD ile Dünya Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen törende plaketleri verildi.

  Ekonomist Dergisi tarafından belirlenen Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi sıralamasına Denizli'den giren 33 firmaya, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği DESİAD ile Dünya Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen törende plaketleri verildi.

 • Uzun yıllar Pamukkale Turizm’de şehirlerarası yolcu otobüsü şoförlüğü ve idarecilik yapan Tavas Hırkalı 72 yaşındaki Sabri Kaya, beyin kanaması teşhisi ile yatırıldığı PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

  Uzun yıllar Pamukkale Turizm’de şehirlerarası yolcu otobüsü şoförlüğü ve idarecilik yapan Tavas Hırkalı 72 yaşındaki Sabri Kaya, beyin kanaması teşhisi ile yatırıldığı PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

 • Galeriyi paylaşın