DENİZLİ’DE NİSAN 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • 2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Nisan 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Nisan 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı kapılarını açtı. 31 Mart-9 Nisan 2017 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle açık kalan 1. Denizli Kitap Fuarı’na 164 yazar, 123 yayınevi katıldı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı kapılarını açtı. 31 Mart-9 Nisan 2017 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle açık kalan 1. Denizli Kitap Fuarı’na 164 yazar, 123 yayınevi katıldı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı kitapseverlerin akınına uğradı. Fuara 3 günde 68 binin üzerinde ziyaretçi sayısı ile bir rekora imza attı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı kitapseverlerin akınına uğradı. Fuara 3 günde 68 binin üzerinde ziyaretçi sayısı ile bir rekora imza attı.

 • Türk Eximbank Denizli Şubesi’nin açılışı, DENİB Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılışa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım da katıldı.

  Türk Eximbank Denizli Şubesi’nin açılışı, DENİB Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılışa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım da katıldı.

 • Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü için Türkiye’nin dört bir yanından doğa tutkunları Denizli’nin Çal İlçesi’nden toplandı. Güney Şelalesi’ne kadar 4 gün süren yürüyüşün startı Çal’da verildi.

  Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü için Türkiye’nin dört bir yanından doğa tutkunları Denizli’nin Çal İlçesi’nden toplandı. Güney Şelalesi’ne kadar 4 gün süren yürüyüşün startı Çal’da verildi.

 • CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin, hakkında, 9 Eylül 2016 tarihinde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülerek soruşturma başlatıldı.

  CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin, hakkında, 9 Eylül 2016 tarihinde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülerek soruşturma başlatıldı.

 • Yenişehir Mahallesi, Şirinköy Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesi'nin kesiştiği noktada; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne ait hafif ticari araçla Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polisleri taşıyan minibüs çarpıştı.Kazada ağır yaralanan polis memuru Ramazan Akçadağ tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Şehit Ramazan Akçadağ’ın cenazesi memleketi olan Kırıkkale’ye gönderildi.

  Yenişehir Mahallesi, Şirinköy Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesi'nin kesiştiği noktada; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne ait hafif ticari araçla Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polisleri taşıyan minibüs çarpıştı.Kazada ağır yaralanan polis memuru Ramazan Akçadağ tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Şehit Ramazan Akçadağ’ın cenazesi memleketi olan Kırıkkale’ye gönderildi.

 • Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden edinilen bilgiye göre , Muğla’nın Ula İlçesi’nde, Ritchter ölçeğine göre 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Denizli’de de hissedildi. AFAD da saat 19.22'de meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.0 olarak duyurdu. Muğla'daki deprem, herkesi sokaklara döktü.

  Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden edinilen bilgiye göre , Muğla’nın Ula İlçesi’nde, Ritchter ölçeğine göre 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Denizli’de de hissedildi. AFAD da saat 19.22'de meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.0 olarak duyurdu. Muğla'daki deprem, herkesi sokaklara döktü.

 • Eşi Sema Akcan’ı kontrol için Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne götüren Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, bayılıp yere düştü, yapılan kontrolünde kalbine giden damarlarda tıkanıklık tespit edilen Başkan Akcan’a anjiyo yapıldı. Akcan, hastanede tedavi altına alındı.

  Eşi Sema Akcan’ı kontrol için Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne götüren Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, bayılıp yere düştü, yapılan kontrolünde kalbine giden damarlarda tıkanıklık tespit edilen Başkan Akcan’a anjiyo yapıldı. Akcan, hastanede tedavi altına alındı.

 • Akça Makina Otomobil Grubu, “Volvo Car Turkey En İyi Yetkili Satıcı” 1’incilik ödülünü 2016 yılında da kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Akça Makina Otomobil Grubu, en iyi yetkili satıcı” ödülünü 2011 ve 2013 yıllarında 1’incilik, 2015 yılında aldığı 3’üncülük ile taçlandırmıştı.

  Akça Makina Otomobil Grubu, “Volvo Car Turkey En İyi Yetkili Satıcı” 1’incilik ödülünü 2016 yılında da kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Akça Makina Otomobil Grubu, en iyi yetkili satıcı” ödülünü 2011 ve 2013 yıllarında 1’incilik, 2015 yılında aldığı 3’üncülük ile taçlandırmıştı.

 • Türkiye Anayasa Değişikliği Halk Oylaması’na yüzde 51.30 ile evet derken, hayır oyları ise yüzde 48.70’de kaldı. Denizli’nin referandum sonucu ise; yüzde 55.4 ‘hayır’a karşılık, 44.6 “evet” oldu. Denizli’nin 19 ilçesinde; 14 ilçe yeni Anayasa’ya “hayır” derken, 5 ilçe de ise Anayasa değişikliğine “evet” denildi.

  Türkiye Anayasa Değişikliği Halk Oylaması’na yüzde 51.30 ile evet derken, hayır oyları ise yüzde 48.70’de kaldı. Denizli’nin referandum sonucu ise; yüzde 55.4 ‘hayır’a karşılık, 44.6 “evet” oldu. Denizli’nin 19 ilçesinde; 14 ilçe yeni Anayasa’ya “hayır” derken, 5 ilçe de ise Anayasa değişikliğine “evet” denildi.

 • Denizli referandumda seçimini yaptı, tercihini ‘Hayır’ yönünde kullandı. Ancak, iki ilçe tercihleriyle biraz daha fazla ön plana çıktı. Denizli’de en yüksek “Evet” oyu veren ilçe yüzde 70.3 ile Çameli olurken, “Hayır’ın en yüksek olduğu ilçe yüzde 67.5 ile Sarayköy oldu.

  Denizli referandumda seçimini yaptı, tercihini ‘Hayır’ yönünde kullandı. Ancak, iki ilçe tercihleriyle biraz daha fazla ön plana çıktı. Denizli’de en yüksek “Evet” oyu veren ilçe yüzde 70.3 ile Çameli olurken, “Hayır’ın en yüksek olduğu ilçe yüzde 67.5 ile Sarayköy oldu.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısı düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği, ilçe turunu tamamladı. 17 ilçede 30 bin üzerinde çocuğun katıldığı şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi, sanal dünyadan koparak gerçek arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirdi.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısı düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği, ilçe turunu tamamladı. 17 ilçede 30 bin üzerinde çocuğun katıldığı şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi, sanal dünyadan koparak gerçek arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirdi.

 • Denizli’nin tanınmış turizmcilerinden Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan, annesi Fatma Karakan’ı kaybetti. Fatma Karakan’ın cenazesi memleketi Mudurnu’ya götürüldü.

  Denizli’nin tanınmış turizmcilerinden Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan, annesi Fatma Karakan’ı kaybetti. Fatma Karakan’ın cenazesi memleketi Mudurnu’ya götürüldü.

 • Denizlililerin yakından tanındığı gazeteci Tevfik Tortamış, 93 yaşındaki annesi Şerife Tortamış’ı kaybetti. Yaşlılığa bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayata veda eden merhum Tortamış, Manisa’nın Demirci İlçesi’nde toprağa verildi.

  Denizlililerin yakından tanındığı gazeteci Tevfik Tortamış, 93 yaşındaki annesi Şerife Tortamış’ı kaybetti. Yaşlılığa bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayata veda eden merhum Tortamış, Manisa’nın Demirci İlçesi’nde toprağa verildi.

 • Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile ilgili uzun süredir beklenen atamayı gerçekleştirdi. PAÜ Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Bağ, Erdoğan’ın onayı ile ataması yapıldı.

  Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile ilgili uzun süredir beklenen atamayı gerçekleştirdi. PAÜ Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Bağ, Erdoğan’ın onayı ile ataması yapıldı.

 • 1992 yılında Hakkari Çukurca yakınlarında bölücü terör örgütü mensuplarının baskını sonucu girişilen çatışmada şehit olan Acıpayamlı Jandarma Er Muharrem Özkurt’un babası Hasan Hüseyin Özkurt vefat etti.

  1992 yılında Hakkari Çukurca yakınlarında bölücü terör örgütü mensuplarının baskını sonucu girişilen çatışmada şehit olan Acıpayamlı Jandarma Er Muharrem Özkurt’un babası Hasan Hüseyin Özkurt vefat etti.

 • Her Cumartesi DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Cüneyt Öncel Zamanı’ programında canlı telefon bağlantısı gerçekleştiren Yeşilçam’ın Afrodit’i Banu Alkan, “Hayatım boyunca hiç kimsenin ismiyle işim olamaz. Çünkü en büyük ismim zaten” dedi.

  Her Cumartesi DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Cüneyt Öncel Zamanı’ programında canlı telefon bağlantısı gerçekleştiren Yeşilçam’ın Afrodit’i Banu Alkan, “Hayatım boyunca hiç kimsenin ismiyle işim olamaz. Çünkü en büyük ismim zaten” dedi.

 • Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Federasyon Temsilciliği tarafından düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası, Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin 22 ilinden 28 takımın katıldığı yarışmalarda, Sarayköy Atatürk Ortaokulu ‘Düzenlemeli Dal’da Türkiye ikincisi oldu.

  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Federasyon Temsilciliği tarafından düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası, Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin 22 ilinden 28 takımın katıldığı yarışmalarda, Sarayköy Atatürk Ortaokulu ‘Düzenlemeli Dal’da Türkiye ikincisi oldu.

 • Denizli’nin tanınmış Mali Müşavirlerinden olan ve uzun yıllar SMMMO Şube Başkanlığı yapan Necdet Yılmaz, avukat kızı Fulden Yılmaz’ı evlendirdi. Fulden Yılmaz ile Mali Müşavir Mehmet Birgan North Point Otel’de gerçekleşen kokteyl ve nikah töreni ile dünya evine girdi.

  Denizli’nin tanınmış Mali Müşavirlerinden olan ve uzun yıllar SMMMO Şube Başkanlığı yapan Necdet Yılmaz, avukat kızı Fulden Yılmaz’ı evlendirdi. Fulden Yılmaz ile Mali Müşavir Mehmet Birgan North Point Otel’de gerçekleşen kokteyl ve nikah töreni ile dünya evine girdi.

 • Denizli’nin tanınmış isimlerinden emekli Yüksek Yargıç Süleyman Caner’in oğlu Bilgehan Ramazan Caner ve Münire Nargileci, Denizli Polisevi’nde dünya evine girdi.

  Denizli’nin tanınmış isimlerinden emekli Yüksek Yargıç Süleyman Caner’in oğlu Bilgehan Ramazan Caner ve Münire Nargileci, Denizli Polisevi’nde dünya evine girdi.

 • Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarına bağlı olarak “şüpheli sıfatıyla” haklarında adli inceleme yapılan ve ayrıca PAÜ Yönetimi ile YÖK tarafından haklarında idari soruşturma gerçekleştirilen, daha sonra da açığa alınan ve ardından ihraç edilen 118 PAÜ’lü akademisyen ve üniversite personeli aklandı.

  Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarına bağlı olarak “şüpheli sıfatıyla” haklarında adli inceleme yapılan ve ayrıca PAÜ Yönetimi ile YÖK tarafından haklarında idari soruşturma gerçekleştirilen, daha sonra da açığa alınan ve ardından ihraç edilen 118 PAÜ’lü akademisyen ve üniversite personeli aklandı.

 • CHP 23. Dönem Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur’un 84 yaşındaki, 5 çocuk annesi Muzaffer Ertemur, kalp ve solunum yetmezliğinden tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 5 çocuk annesi Muzaffer Ertemur, Ulu Cami’de dün kılınan cenaze namazından sonra Aşağışamlı Mahallesi’nde toprağa verildi.

  CHP 23. Dönem Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur’un 84 yaşındaki, 5 çocuk annesi Muzaffer Ertemur, kalp ve solunum yetmezliğinden tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 5 çocuk annesi Muzaffer Ertemur, Ulu Cami’de dün kılınan cenaze namazından sonra Aşağışamlı Mahallesi’nde toprağa verildi.

 • Galeriyi paylaşın