DENİZLİ’DE MAYIS 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • 2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Mayıs 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Mayıs 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • İşadamı Abdülkadir Uslu’nun kızı Nurçin ile işadamı Ali İpek’in oğlu Tuna, 15 yıl süren aşkı nikahla perçinledi. Çift için; Pamukkale Tenis Kulübü’ndeki MarlaRestorant’ta nikah, Colossae Otel’de de düğün yapıldı.

  İşadamı Abdülkadir Uslu’nun kızı Nurçin ile işadamı Ali İpek’in oğlu Tuna, 15 yıl süren aşkı nikahla perçinledi. Çift için; Pamukkale Tenis Kulübü’ndeki MarlaRestorant’ta nikah, Colossae Otel’de de düğün yapıldı.

 • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozkurt İlçesi’ne kazandırılan Bozkurt Trap-Double Trap-Skeet Atış Poligonu’nun açılışını gerçekleştirdi. Poligondaki ilk atışı yapan Başkan Osman Zolan, başarılı atışlarıyla göz doldurdu.

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozkurt İlçesi’ne kazandırılan Bozkurt Trap-Double Trap-Skeet Atış Poligonu’nun açılışını gerçekleştirdi. Poligondaki ilk atışı yapan Başkan Osman Zolan, başarılı atışlarıyla göz doldurdu.

 • Denizlililerin yakından tanıdığı Köy Enstitüsü mezunu öğretmen 1923 doğumlu Ali Susar, yaşamını kaybetti. Merhum Susar, Çakmak Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Denizlililerin yakından tanıdığı Köy Enstitüsü mezunu öğretmen 1923 doğumlu Ali Susar, yaşamını kaybetti. Merhum Susar, Çakmak Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 • Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) tarafından işletilen 2 santral için işletme hakkını kapsayan devir sözleşmesi, Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ve Bereket Enerji Üretim A.Ş. Proje ve Finansman Müdürü Özgür Erol tarafından törenle imzalandı.

  Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) tarafından işletilen 2 santral için işletme hakkını kapsayan devir sözleşmesi, Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ve Bereket Enerji Üretim A.Ş. Proje ve Finansman Müdürü Özgür Erol tarafından törenle imzalandı.

 • Denizli’de, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen cam bienalinde, birbirinden farklı el cam sanatları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yoğun katılımla açılışı gerçekleşen cam bienaline; ulusal ve uluslararası sanatçılardan da katılım gösterdi.

  Denizli’de, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen cam bienalinde, birbirinden farklı el cam sanatları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yoğun katılımla açılışı gerçekleşen cam bienaline; ulusal ve uluslararası sanatçılardan da katılım gösterdi.

 • Çivril’de üç dönem belediye başkanlığı yapan 73 yaşındaki Ahmet Ateş, solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Servergazi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Eski Başkan Ateş’in cenazesi, Çivril Merkez’de toprağa verildi.

  Çivril’de üç dönem belediye başkanlığı yapan 73 yaşındaki Ahmet Ateş, solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Servergazi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Eski Başkan Ateş’in cenazesi, Çivril Merkez’de toprağa verildi.

 • Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin bu yıl 18’incisini düzenlediği “İnsanlığın Gerçek Dostları” Ödül Töreni’ne Buldan damgasını vurdu. Ege- Bir, Den- Bir ve İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü işbirliği ile Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği yararına düzenlenen Buldan defilesinde birbirinden ünlü mankenler podyuma çıktı.

  Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin bu yıl 18’incisini düzenlediği “İnsanlığın Gerçek Dostları” Ödül Töreni’ne Buldan damgasını vurdu. Ege- Bir, Den- Bir ve İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü işbirliği ile Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği yararına düzenlenen Buldan defilesinde birbirinden ünlü mankenler podyuma çıktı.

 • Denizli Valiliği, Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm işletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak ve Hindistan’dan 50 önemli turizm acentesi ile birlikte Muğla Dalyan’da bir toplantı gerçekleştirildi.

  Denizli Valiliği, Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm işletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Emin Çakmak ve Hindistan’dan 50 önemli turizm acentesi ile birlikte Muğla Dalyan’da bir toplantı gerçekleştirildi.

 • Merkezefendi Belediyesi off-road yarışları nefesleri kesti. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “KOSFED ve DENDOFF kulübümüzün ortak olarak organize ettiği çok önemli 2’nci Merkezefendi off-road yarışları bu bizim için çok önemli bir organizasyondur” dedi.

  Merkezefendi Belediyesi off-road yarışları nefesleri kesti. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “KOSFED ve DENDOFF kulübümüzün ortak olarak organize ettiği çok önemli 2’nci Merkezefendi off-road yarışları bu bizim için çok önemli bir organizasyondur” dedi.

 • Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in İnşaat Mühendisi olan kızı Tuba Gülsever ve Denizlili Soluk Ailesi’nin oğlu Gıda Mühendisi Murat Soluk, DEDA Düğün Salonu’nda düzenlenen rüya düğünle dünya evine girdi.

  Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in İnşaat Mühendisi olan kızı Tuba Gülsever ve Denizlili Soluk Ailesi’nin oğlu Gıda Mühendisi Murat Soluk, DEDA Düğün Salonu’nda düzenlenen rüya düğünle dünya evine girdi.

 • Denizli Karahayıt Ve Pamukkale gibi turizm markaları üzerinden uluslararası alanda tanıtılmaya devam ediyor. Tanıtım çalışmaları kapsamında, Glorious DMC Travel, kamu ve özel sektör temsilcilerinin de içinde bulunduğu bir heyetle Tayvan’a giderek burada tanıtım çalışmaları yaptı ve incelemelerde bulundu.

  Denizli Karahayıt Ve Pamukkale gibi turizm markaları üzerinden uluslararası alanda tanıtılmaya devam ediyor. Tanıtım çalışmaları kapsamında, Glorious DMC Travel, kamu ve özel sektör temsilcilerinin de içinde bulunduğu bir heyetle Tayvan’a giderek burada tanıtım çalışmaları yaptı ve incelemelerde bulundu.

 • Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i taşıyan Muzaffer Akşehirli’nin kullandığı makam aracı, Bozburun Yolu üzeri Hal Kavşağı yakınlarında özel bir firmaya ait 64 DL 821 plakalı kamyon ile çarpıştı. Kontrolsüz kavşakta meydana gelen kazanın ardından kamyon Alper’in içinde bulunduğu makam aracının üzerine devrildi. Başsavcı Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli olay yerinde hayatını kaybetti, koruma Ramazan Uğur ise ağır yaralandı.

  Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i taşıyan Muzaffer Akşehirli’nin kullandığı makam aracı, Bozburun Yolu üzeri Hal Kavşağı yakınlarında özel bir firmaya ait 64 DL 821 plakalı kamyon ile çarpıştı. Kontrolsüz kavşakta meydana gelen kazanın ardından kamyon Alper’in içinde bulunduğu makam aracının üzerine devrildi. Başsavcı Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli olay yerinde hayatını kaybetti, koruma Ramazan Uğur ise ağır yaralandı.

 • 29 Mart 2015 seçimlerinde Denizli’den milletvekili adayı olan Buldanlı işadamı ve siyasetçi Halis Ödel, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

  29 Mart 2015 seçimlerinde Denizli’den milletvekili adayı olan Buldanlı işadamı ve siyasetçi Halis Ödel, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

 • Trafik kazası sonucu şehit olan ve Denizli ile bütün Türkiye’yi yasa boğan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli Ankara’da “Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Vakfı; Karamanlıoğlu Camii’nde” Cuma namazı öncesi düzenlenen bir dini törenle de anıldı.

  Trafik kazası sonucu şehit olan ve Denizli ile bütün Türkiye’yi yasa boğan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli Ankara’da “Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Vakfı; Karamanlıoğlu Camii’nde” Cuma namazı öncesi düzenlenen bir dini törenle de anıldı.

 • TRT Genel Müdürü Denizlili Şenol Göka, görevinden istifa etti. Göka’nın dilekçesinde ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı öğrenildi.

  TRT Genel Müdürü Denizlili Şenol Göka, görevinden istifa etti. Göka’nın dilekçesinde ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı öğrenildi.

 • Denizli’nin köklü firmalarından Hacı Şerif, Uzakdoğu’ya çıkarma yaptı. Güney Kore’nin başkentinde düzenlenen Seoul Uluslararası Gıda Fuarı’nda stant açtı ve adeta fuarın yıldızı oldu. Fuar’da ayrıca içlerinde Altıntop Kuruyemiş’in de bulunduğu 8 Denizlili firma stant açtı ve yer aldı.

  Denizli’nin köklü firmalarından Hacı Şerif, Uzakdoğu’ya çıkarma yaptı. Güney Kore’nin başkentinde düzenlenen Seoul Uluslararası Gıda Fuarı’nda stant açtı ve adeta fuarın yıldızı oldu. Fuar’da ayrıca içlerinde Altıntop Kuruyemiş’in de bulunduğu 8 Denizlili firma stant açtı ve yer aldı.

 • Bodrum’dan günübirlik gezi için Pamukkale’ye giden Ukraynalı turistleri taşıyan tur midibüsünün devrilmesi sonucu, 2’si ağır 17 kişi yaralandı.

  Bodrum’dan günübirlik gezi için Pamukkale’ye giden Ukraynalı turistleri taşıyan tur midibüsünün devrilmesi sonucu, 2’si ağır 17 kişi yaralandı.

 • Honaz’da mermerci 43 yaşındaki Ekrem Ç. sosyal medya hesabı Facebook’tan Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Ekrem Ç. tutuklandı.

  Honaz’da mermerci 43 yaşındaki Ekrem Ç. sosyal medya hesabı Facebook’tan Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Ekrem Ç. tutuklandı.

 • Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Melike Basmacı'ya CHP grup yönetim kurulu üyesi görevinin yanında; yeni bir görev daha eklendi. Basmacı, 46 ilde kuruluşunu tamamlayan ve çalışmalarına başlayan Emek Büroları Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'na seçildi.

  Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Melike Basmacı'ya CHP grup yönetim kurulu üyesi görevinin yanında; yeni bir görev daha eklendi. Basmacı, 46 ilde kuruluşunu tamamlayan ve çalışmalarına başlayan Emek Büroları Merkez Yönetim Kurulu (MYK)'na seçildi.

 • Merkezefendi Belediyesi, ilçede bir ilke imza attı. Gerzele Mahallesi’nde yapımı tamamlanan projenin kütüphane ya da pazaryeri olacağı referandum ile belirlendi. Oy verme işleminin sona ermesinin ardından açılan sandıktan ‘Pazaryeri’ kararı çıktı.

  Merkezefendi Belediyesi, ilçede bir ilke imza attı. Gerzele Mahallesi’nde yapımı tamamlanan projenin kütüphane ya da pazaryeri olacağı referandum ile belirlendi. Oy verme işleminin sona ermesinin ardından açılan sandıktan ‘Pazaryeri’ kararı çıktı.

 • Denizli’de MHP camiasının yakından tanıdığı isimlerden olan 47 yaşındaki Hasan Susar, 4 gün önce Dokuzkavaklar Mahallesi’nde bıçaklanmıştı. Susar, tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti.

  Denizli’de MHP camiasının yakından tanıdığı isimlerden olan 47 yaşındaki Hasan Susar, 4 gün önce Dokuzkavaklar Mahallesi’nde bıçaklanmıştı. Susar, tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hindistan gezisi ilk meyvelerini verdi. Bakan Zeybekci’nin da katıldığı Hindistan gezisinden sonra Hintli Turizm Acenteleri ve Bollywood Sineması yönetmenlerinden oluşan heyet Denizli’ye geldi ve bir dizi incelemelerde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hindistan gezisi ilk meyvelerini verdi. Bakan Zeybekci’nin da katıldığı Hindistan gezisinden sonra Hintli Turizm Acenteleri ve Bollywood Sineması yönetmenlerinden oluşan heyet Denizli’ye geldi ve bir dizi incelemelerde bulundu.

 • Denizli’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Sudan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İbrahim Mahmut Hamid, Türk ve Denizlili iş adamlarının ülkesine yatırım yapmaya davet etti. Hamid, toplantı sonrasında FETÖ’nün ülkedeki okulları ile ilgili konuşarak, Türkiye’nin istikrarını kendi istikrarı olarak gördüğünü söyledi.

  Denizli’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Sudan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İbrahim Mahmut Hamid, Türk ve Denizlili iş adamlarının ülkesine yatırım yapmaya davet etti. Hamid, toplantı sonrasında FETÖ’nün ülkedeki okulları ile ilgili konuşarak, Türkiye’nin istikrarını kendi istikrarı olarak gördüğünü söyledi.

 • Galeriyi paylaşın