DENİZLİ’DE HAZİRAN 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • 2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Haziran 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  2018’e sayılı günler kaldı. Denizli, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Haziran 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • 1994 yerel seçimlerinde DYP’den Denizli Belediye Başkan adayı olan, kentin tanınmış işadamı ve siyasetçilerinden Mehmet Kocabay hayatını kaybetti. Merhum Mehmet Kocabay, Gölemezli Mahallesi Mezarlığı’nda, toprağa verildi.

  1994 yerel seçimlerinde DYP’den Denizli Belediye Başkan adayı olan, kentin tanınmış işadamı ve siyasetçilerinden Mehmet Kocabay hayatını kaybetti. Merhum Mehmet Kocabay, Gölemezli Mahallesi Mezarlığı’nda, toprağa verildi.

 • Denizli’nin Pamukkale, Sarayköy ve Baklan ilçelerinde geçtiğimiz hafta sonu bazı mahallelerinde muhtarlık ara seçimi heyecanı yaşandı. Pamukkale İlçesi’ne bağlı Develi, Serinhisar İlçesi’ne bağlı Yakayurt ve Baklan İlçesi’ne bağlı Hüsamettin Dede Mahalleleri yeni muhtarlarını seçti.

  Denizli’nin Pamukkale, Sarayköy ve Baklan ilçelerinde geçtiğimiz hafta sonu bazı mahallelerinde muhtarlık ara seçimi heyecanı yaşandı. Pamukkale İlçesi’ne bağlı Develi, Serinhisar İlçesi’ne bağlı Yakayurt ve Baklan İlçesi’ne bağlı Hüsamettin Dede Mahalleleri yeni muhtarlarını seçti.

 • Türkiye'de ve dünyada önemli bilimsel çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Rıdvan Ege, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında yaşamını kaybetti. Yaptırdığı okullar ve yardım işleri ile de tanınan Denizlili Bilim Adamı ve ünlü Hekim Rıdvan Ege Denizli’nin Kayalık Mahallesi’nde dünya gelmişti.

  Türkiye'de ve dünyada önemli bilimsel çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Rıdvan Ege, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında yaşamını kaybetti. Yaptırdığı okullar ve yardım işleri ile de tanınan Denizlili Bilim Adamı ve ünlü Hekim Rıdvan Ege Denizli’nin Kayalık Mahallesi’nde dünya gelmişti.

 • Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından 'Altın Arı Belediyecilik' ödülüne layık görüldü.

  Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Kent ve Yerel Yönetimler Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından 'Altın Arı Belediyecilik' ödülüne layık görüldü.

 • Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl 12. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. İl Başkanı Cafer Birtürk, tek aday olarak katıldığı kongrede güven tazeledi.

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl 12. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. İl Başkanı Cafer Birtürk, tek aday olarak katıldığı kongrede güven tazeledi.

 • Glorıous DMC Travel Genel Müdürü Şafak Karakan, Denizli'nin Pamukkale üzerinden uluslararası alanda tanıtım çalışmalarına devam ederken; Çinli basın yayın çalışanlarını Denizli’de ağırladı.

  Glorıous DMC Travel Genel Müdürü Şafak Karakan, Denizli'nin Pamukkale üzerinden uluslararası alanda tanıtım çalışmalarına devam ederken; Çinli basın yayın çalışanlarını Denizli’de ağırladı.

 • EMEA Finance’in Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Güneş Enerjisi Proje Ödülü’nü Ak Portföy ve Erikoğlu Yatırım’ın “Yaratıcı Günışığı Temiz Enerji Projesi” kazandı. Erikoğlu Yatırım Holding böylece hem Türkiye, hem de Denizli’ye büyük bir başarı ödülü getirmiş oldu.

  EMEA Finance’in Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Güneş Enerjisi Proje Ödülü’nü Ak Portföy ve Erikoğlu Yatırım’ın “Yaratıcı Günışığı Temiz Enerji Projesi” kazandı. Erikoğlu Yatırım Holding böylece hem Türkiye, hem de Denizli’ye büyük bir başarı ödülü getirmiş oldu.

 • Hollanda'da yaşayan Denizlili gezgin Mehmet Han, 8 yıl önce başladığı Dünya turu macerasını sürdürdü ve bu yıl da Hindistan ve Orta Asya'nın mistik, keşfedilmeye bekleyen ülkesi Nepal'e gitti. Tavaslı gurbetçi daha önce de; Sri Lanka, Peru, Tanzanya, Vietnam, Küba, Amerika, Arap Emirlikleri ve Avrupa'nın tüm başkentlerini gezerek gittiği yerlerde Denizli tanıtımı yapması ile ünlü.

  Hollanda'da yaşayan Denizlili gezgin Mehmet Han, 8 yıl önce başladığı Dünya turu macerasını sürdürdü ve bu yıl da Hindistan ve Orta Asya'nın mistik, keşfedilmeye bekleyen ülkesi Nepal'e gitti. Tavaslı gurbetçi daha önce de; Sri Lanka, Peru, Tanzanya, Vietnam, Küba, Amerika, Arap Emirlikleri ve Avrupa'nın tüm başkentlerini gezerek gittiği yerlerde Denizli tanıtımı yapması ile ünlü.

 • EMEA Finance’in Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Güneş Enerjisi Proje Ödülü’nü Ak Portföy ve Erikoğlu Yatırım’ın “Yaratıcı Günışığı Temiz Enerji Projesi” kazandı. Erikoğlu Yatırım Holding böylece hem Türkiye, hem de Denizli’ye büyük bir başarı ödülü getirmiş oldu.

  EMEA Finance’in Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Güneş Enerjisi Proje Ödülü’nü Ak Portföy ve Erikoğlu Yatırım’ın “Yaratıcı Günışığı Temiz Enerji Projesi” kazandı. Erikoğlu Yatırım Holding böylece hem Türkiye, hem de Denizli’ye büyük bir başarı ödülü getirmiş oldu.

 • Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 90 yaşındaki annesi Emine Oğuz, İzmir’de vefat etti. Emine Oğuz, Burdur’un Yeşilova İlçesi Eyüp Baki Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeşilova Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 90 yaşındaki annesi Emine Oğuz, İzmir’de vefat etti. Emine Oğuz, Burdur’un Yeşilova İlçesi Eyüp Baki Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeşilova Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 • CHP Denizli İl, ilçe, kadın ve Gençlik Kolları Başkanları partilerinin geleneksel gurup toplantısına katıldı. Ardından Denizli Milletvekili Melike Basmacı ve Kazım Aslan ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Görüşmeye Kılıçdaroğlu'na hediye edilen kaşkol damgasını vurdu. Kaşkol da 'Senden Başkası Yalan' yazıyordu.

  CHP Denizli İl, ilçe, kadın ve Gençlik Kolları Başkanları partilerinin geleneksel gurup toplantısına katıldı. Ardından Denizli Milletvekili Melike Basmacı ve Kazım Aslan ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Görüşmeye Kılıçdaroğlu'na hediye edilen kaşkol damgasını vurdu. Kaşkol da 'Senden Başkası Yalan' yazıyordu.

 • Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde büyük bir özlemle beklenen Tüp Bebek Merkezi hizmete açıldı.

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde büyük bir özlemle beklenen Tüp Bebek Merkezi hizmete açıldı.

 • Denizlili Emre Uçar, Fen Bilgisi Öğretmen adayı Belgin Aşlan’a Bağbaşı teleferiğinde sürpriz evlenme teklifinde bulundu.

  Denizlili Emre Uçar, Fen Bilgisi Öğretmen adayı Belgin Aşlan’a Bağbaşı teleferiğinde sürpriz evlenme teklifinde bulundu.

 • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet” yürüyüşüne Buldan CHP İlçe örgütü saygı duruşuyla destek verdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve partililer belediye önünde bulunan Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından adalet sloganları attı.

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet” yürüyüşüne Buldan CHP İlçe örgütü saygı duruşuyla destek verdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve partililer belediye önünde bulunan Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından adalet sloganları attı.

 • Amasya Valisi İbrahim Özefe’nin merkeze alınmasının ardından, Amasya Valiliği’ne Tavas Kaymakamı Osman Varol atandı.

  Amasya Valisi İbrahim Özefe’nin merkeze alınmasının ardından, Amasya Valiliği’ne Tavas Kaymakamı Osman Varol atandı.

 • Bakanlar Kurulu’nun Valililer Kararnamesi 41 ilin valisinde değişiklik yaptı. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak merkeze çekilirken, Denizli’ye Giresun Valisi Hasan Karahan atandı. 2 Ağustos 2013 tarihinde hazırlanan ve 4 Ağustos’ta yayınlanan kararname ile Giresun Valisi olarak atanan Hasan Karahan’ın ilk görev yeri bir dönem vali yardımcılığı da yaptığı bu il oldu. Karahan, 4 yıldan bu yana valilik görevinde bulunuyor.

  Bakanlar Kurulu’nun Valililer Kararnamesi 41 ilin valisinde değişiklik yaptı. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak merkeze çekilirken, Denizli’ye Giresun Valisi Hasan Karahan atandı. 2 Ağustos 2013 tarihinde hazırlanan ve 4 Ağustos’ta yayınlanan kararname ile Giresun Valisi olarak atanan Hasan Karahan’ın ilk görev yeri bir dönem vali yardımcılığı da yaptığı bu il oldu. Karahan, 4 yıldan bu yana valilik görevinde bulunuyor.

 • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Ankara Güvenpark’tan başlatılan ve İstanbul’da son bulacak olan ‘Adalet Yürüyüşü’ne Denizli’den destek geldi. CHP’liler İl Binası önünden Demokrasi Meydanı’na kadar ‘adalet’ için yürüdü.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Ankara Güvenpark’tan başlatılan ve İstanbul’da son bulacak olan ‘Adalet Yürüyüşü’ne Denizli’den destek geldi. CHP’liler İl Binası önünden Demokrasi Meydanı’na kadar ‘adalet’ için yürüdü.

 • Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine 2015 yılının Ocak ayı başında vekaleten atanan Dr. Berna Öztürk, bu görevine asaleten atandı.

  Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine 2015 yılının Ocak ayı başında vekaleten atanan Dr. Berna Öztürk, bu görevine asaleten atandı.

 • Denizli’nin Güney İlçesi Cindere Barajı yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın helikopterler ve uçakların müdahalesiyle söndürüldü.

  Denizli’nin Güney İlçesi Cindere Barajı yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın helikopterler ve uçakların müdahalesiyle söndürüldü.

 • Son Valiler Kararnamesi ile Tavas Kaymakamlığı’ndan Amasya Valiliği’ne atanan Dr. Osman Varol için Tavas’ta veda yemeği düzenlendi. Tavas’ta çok sevilen yeni Vali Varol, efe kıyafetleriyle uğurlandı.

  Son Valiler Kararnamesi ile Tavas Kaymakamlığı’ndan Amasya Valiliği’ne atanan Dr. Osman Varol için Tavas’ta veda yemeği düzenlendi. Tavas’ta çok sevilen yeni Vali Varol, efe kıyafetleriyle uğurlandı.

 • DRT Denizli Televizyonu çalışanlarından Ozan Akakça, bayramda memleketi Beyağaç’a gitti. Ancak döndüğünde onu bekleyen ve korkutan bir sürpriz vardı. Akakça, motosikletinde 100 kilometre boyunca bir yılan taşıdı. Neyse ki kötü bir olay yaşanmadı.

  DRT Denizli Televizyonu çalışanlarından Ozan Akakça, bayramda memleketi Beyağaç’a gitti. Ancak döndüğünde onu bekleyen ve korkutan bir sürpriz vardı. Akakça, motosikletinde 100 kilometre boyunca bir yılan taşıdı. Neyse ki kötü bir olay yaşanmadı.

 • Galeriyi paylaşın