DENİZLİ’DE TEMMUZ 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Temmuz 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Temmuz 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne aslen Serinhisarlı olan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Anıl Esen getirildi.

  İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne aslen Serinhisarlı olan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Anıl Esen getirildi.

 • Capital Dergisi, ‘Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı' araştırmasını yayınladı. Yayınlanan 50 kişilik listede Ahmet Nazif Zorlu 15 milyon Lira ile 24’üncü sırada, Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Merin ise 4,5 milyon Lira bağış ile 35 sırada yer aldı.

  Capital Dergisi, ‘Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı' araştırmasını yayınladı. Yayınlanan 50 kişilik listede Ahmet Nazif Zorlu 15 milyon Lira ile 24’üncü sırada, Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Merin ise 4,5 milyon Lira bağış ile 35 sırada yer aldı.

 • Denizli Organize Sanayi Bölgesi çıkışında faaliyet gösteren plastik dönüşüm tesisinde çıkan yangın can kaybı yaşanmadan söndürüldü. Yangında oluşan yoğun duman kilometrelerce uzaklıktan görülürken, koku ve dumanın Denizli’ye kadar ulaşması vatandaşları da tedirgin etmişti.

  Denizli Organize Sanayi Bölgesi çıkışında faaliyet gösteren plastik dönüşüm tesisinde çıkan yangın can kaybı yaşanmadan söndürüldü. Yangında oluşan yoğun duman kilometrelerce uzaklıktan görülürken, koku ve dumanın Denizli’ye kadar ulaşması vatandaşları da tedirgin etmişti.

 • Denizli’den 500 CHP’li, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek için İzmit’e gitti. Yürüyüşün 20. gününde Denizlililer “Bugün günlerden Denizli” diyerek yürüdü.

  Denizli’den 500 CHP’li, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek için İzmit’e gitti. Yürüyüşün 20. gününde Denizlililer “Bugün günlerden Denizli” diyerek yürüdü.

 • Aslen Denizlili olan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

  Aslen Denizlili olan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

 • Çardak’ın eski belediye başkanlarından Ahmet Oral hayatını kaybetti. 1989-1994 yılları arasında SHP’den belediye başkanı seçilen Oral, ilçede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

  Çardak’ın eski belediye başkanlarından Ahmet Oral hayatını kaybetti. 1989-1994 yılları arasında SHP’den belediye başkanı seçilen Oral, ilçede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 • 
Pamukkale Belediye Meclisi, trafik kazasında şehit olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adını yaşatıyor. Hollanda ile yaşanan kriz nedeniyle kardeş şehirliği iptal edilen Almelo’nun adını taşıyan caddeye Şehit Başsavcı Mustafa Alper’in ismi verildi.

  Pamukkale Belediye Meclisi, trafik kazasında şehit olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adını yaşatıyor. Hollanda ile yaşanan kriz nedeniyle kardeş şehirliği iptal edilen Almelo’nun adını taşıyan caddeye Şehit Başsavcı Mustafa Alper’in ismi verildi.

 • Van-Hakkari Karayolunda 3 Temmuz’da yol emniyetini sağlamak amacıyla mayın/el yapımı bomba araması yapan güvenlik güçlerine, terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Emrah Ceylan, tedavi gördüğü Van 100. Yıl Üniversitesi Hastanesinde şehit düştü.
 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Ceylan’ın naaşı, önce baba ocağı olan Denizli’ye getirildi. Ardından Şehit Emrah Ceylan, memleketi Aydın İli’nde gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

  Van-Hakkari Karayolunda 3 Temmuz’da yol emniyetini sağlamak amacıyla mayın/el yapımı bomba araması yapan güvenlik güçlerine, terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Emrah Ceylan, tedavi gördüğü Van 100. Yıl Üniversitesi Hastanesinde şehit düştü. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Ceylan’ın naaşı, önce baba ocağı olan Denizli’ye getirildi. Ardından Şehit Emrah Ceylan, memleketi Aydın İli’nde gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer işbirliği ile bu yıl 7. düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Kolonisi sona erdi.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer işbirliği ile bu yıl 7. düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Kolonisi sona erdi.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer işbirliğiyle bu yıl 7'incisi düzenlenen “Uluslararası Taş Heykel Kolonisi” kapanış programıyla sona erdi. Programa katılan Denizli yeni Valisi Hasan Karahan ilk demecini ise DRT Denizli mikrofonlarına verdi.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer işbirliğiyle bu yıl 7'incisi düzenlenen “Uluslararası Taş Heykel Kolonisi” kapanış programıyla sona erdi. Programa katılan Denizli yeni Valisi Hasan Karahan ilk demecini ise DRT Denizli mikrofonlarına verdi.

 • Polonya’nın Krakow şehrinde gerçekleştirilen UNESCO 41. Dünya Miras Komitesi Toplantısında Türkiye’nin adayı Afrodisyas Arkeolojik Alanı'nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kaydedilmesine karar verildi.

  Polonya’nın Krakow şehrinde gerçekleştirilen UNESCO 41. Dünya Miras Komitesi Toplantısında Türkiye’nin adayı Afrodisyas Arkeolojik Alanı'nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kaydedilmesine karar verildi.

 • DENDAK Yönetim Kurulu üyesi ve Dağcılık federasyonu Denizli İl Temsilcisi Taylan Özgür, sporcu arkadaşlarından Hatice Çimen’e Türkiye’nin en zor dağlarından biri sayılan olan 3 bin 756 rakımlı Niğde Aladağlardaki “Demirkazık” zirvesinde evlilik teklifinde bulundu.

  DENDAK Yönetim Kurulu üyesi ve Dağcılık federasyonu Denizli İl Temsilcisi Taylan Özgür, sporcu arkadaşlarından Hatice Çimen’e Türkiye’nin en zor dağlarından biri sayılan olan 3 bin 756 rakımlı Niğde Aladağlardaki “Demirkazık” zirvesinde evlilik teklifinde bulundu.

 • Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) bu yıl 40 çocuğu sünnet ettirdi. Ve her birine bisiklet hediye etti.

  Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) bu yıl 40 çocuğu sünnet ettirdi. Ve her birine bisiklet hediye etti.

 • DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan CHP’li Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Buldan’da 16 Temmuz’a kadar çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

  DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan CHP’li Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Buldan’da 16 Temmuz’a kadar çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde yine meydanlara akın eden Denizlililer, bir kez daha Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın salladığı Denizli Sancağı altında toplandı. 
Milli iradeye olan bağlılıklarını haykıran binlerce vatandaş o karanlık gecenin yıldönümünde, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu.

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde yine meydanlara akın eden Denizlililer, bir kez daha Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın salladığı Denizli Sancağı altında toplandı. Milli iradeye olan bağlılıklarını haykıran binlerce vatandaş o karanlık gecenin yıldönümünde, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu.

 • Denizli’de ikamet eden ve geçirdiği kalp krizi neticesinde yaşamını kaybeden Kıbrıs Gazisi düzenlenen askeri törenle memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesi Akçasu Köyünde toprağa verildi.

  Denizli’de ikamet eden ve geçirdiği kalp krizi neticesinde yaşamını kaybeden Kıbrıs Gazisi düzenlenen askeri törenle memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesi Akçasu Köyünde toprağa verildi.

 • Muğla’nın Akyaka İlçesi’nde 6 Temmuz’da serinlemek için girdiği suda akıntıya kapılan ve tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden 27 yaşındaki Astsubay Çavuş Hasan Hüseyin Çıldır, silah arkadaşlarının omzunda son yolculuğuna uğurlandı.

  Muğla’nın Akyaka İlçesi’nde 6 Temmuz’da serinlemek için girdiği suda akıntıya kapılan ve tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden 27 yaşındaki Astsubay Çavuş Hasan Hüseyin Çıldır, silah arkadaşlarının omzunda son yolculuğuna uğurlandı.

 • Mimarlar Odası Denizli Şubesi Eski Başkanları’ndan Mimar Arif Balkanay’ın babası Fahri Balkanay yaşlılığa bağlı rahatsızlıklarından dolayı hayata veda etti. Merhum Balkanay, Şirinköy Halıköy Mezarlığı’na defnedildi.

  Mimarlar Odası Denizli Şubesi Eski Başkanları’ndan Mimar Arif Balkanay’ın babası Fahri Balkanay yaşlılığa bağlı rahatsızlıklarından dolayı hayata veda etti. Merhum Balkanay, Şirinköy Halıköy Mezarlığı’na defnedildi.

 • Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan ‘Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin sert açıklamalarda bulundu. PKK'nın ‘Adalet Yürüyüşü’ne açıkça destek verdiğini söyleyen Perinçek, “Adalet Yürüyüşü FETÖ’den tutuklu 145 bin kişi ve tasfiye edilmiş unsurların tekrar göreve alınması için yapıldı” dedi.

  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan ‘Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin sert açıklamalarda bulundu. PKK'nın ‘Adalet Yürüyüşü’ne açıkça destek verdiğini söyleyen Perinçek, “Adalet Yürüyüşü FETÖ’den tutuklu 145 bin kişi ve tasfiye edilmiş unsurların tekrar göreve alınması için yapıldı” dedi.

 • AK Parti’de referandum sonrası beklenen kabine değişikliği sonunda gerçekleşti. Denizli Milletvekili ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Bakanlar Kurulu’ndaki yerini yine korudu. Ve böylece 5’inci kez Ekonomi Bakanlığı koltuğuna oturan isim oldu.
 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni kabinede yeniden yer alması Denizli’de büyük bir sevinçle karşılandı. Son kabine değişikliği ile 5. Kez kabine görevine getirilen Bakan Zeybekci ayrıca Denizli’nin en uzun süreli bakanlık yapan ismi ünvanını da almış oldu.

  AK Parti’de referandum sonrası beklenen kabine değişikliği sonunda gerçekleşti. Denizli Milletvekili ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Bakanlar Kurulu’ndaki yerini yine korudu. Ve böylece 5’inci kez Ekonomi Bakanlığı koltuğuna oturan isim oldu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeni kabinede yeniden yer alması Denizli’de büyük bir sevinçle karşılandı. Son kabine değişikliği ile 5. Kez kabine görevine getirilen Bakan Zeybekci ayrıca Denizli’nin en uzun süreli bakanlık yapan ismi ünvanını da almış oldu.

 • Denizli Tekstil sektörünün amiral gemisi gemisi olarak 27 yıl ticari faaliyet faaliyet gösterdikten sonra iflas eden ve kapısına kilit vurulan Denizli Basma Boya Sanayi A.Ş (DEBA) için, kapanmasından 7,5 yıl sonra İflas İdaresi oluşturuldu. Ve İflas İdare Heyeti 562 alacaklı işçi adına 2. Alacaklılar toplantısını gerçekleştirdi.

  Denizli Tekstil sektörünün amiral gemisi gemisi olarak 27 yıl ticari faaliyet faaliyet gösterdikten sonra iflas eden ve kapısına kilit vurulan Denizli Basma Boya Sanayi A.Ş (DEBA) için, kapanmasından 7,5 yıl sonra İflas İdaresi oluşturuldu. Ve İflas İdare Heyeti 562 alacaklı işçi adına 2. Alacaklılar toplantısını gerçekleştirdi.

 • Zorlu Enerji, Filistin’e elektrik sağlayacak olan güneş enerji santrallerinin kurulması ve işletilmesine yönelik olarak Filistin’in elektriğinin dörtte birini tek başına sağlayan elektrik dağıtım şirketi JDECO (Jeruselam Electricity Distribution Company) ile karşılıklı niyet anlaşması (MoU) imzaladı.

  Zorlu Enerji, Filistin’e elektrik sağlayacak olan güneş enerji santrallerinin kurulması ve işletilmesine yönelik olarak Filistin’in elektriğinin dörtte birini tek başına sağlayan elektrik dağıtım şirketi JDECO (Jeruselam Electricity Distribution Company) ile karşılıklı niyet anlaşması (MoU) imzaladı.

 • Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) organize ettiği 29. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda iki Denizlili yarıştı. Emekli Kimya öğretmeni 55 yaşındaki iki çocuk annesi Didem Saracel ve PAÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Hasan Kazdağlı’nın kızı Aslı Kazdağlı Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı.

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) organize ettiği 29. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda iki Denizlili yarıştı. Emekli Kimya öğretmeni 55 yaşındaki iki çocuk annesi Didem Saracel ve PAÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Hasan Kazdağlı’nın kızı Aslı Kazdağlı Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı.

 • Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali birbirinden güzel anlara sahne olurken; festivalin ikinci gününde sahne alan Suvai, Denizlili çiftin aşkına tanıklık etti. DRT Denizli Televizyonu tarafından naklen yayınlanan konserde; Denizlili Bilal sahneye çıkarak, sevgilisi Merve’ye elenme teklifi etti. Evlenme teklifi alan Merve ise; “böyle bir insana ‘hayır’ demek ne haddime. Tabi ki de evet” yanıtını verdi.

  Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali birbirinden güzel anlara sahne olurken; festivalin ikinci gününde sahne alan Suvai, Denizlili çiftin aşkına tanıklık etti. DRT Denizli Televizyonu tarafından naklen yayınlanan konserde; Denizlili Bilal sahneye çıkarak, sevgilisi Merve’ye elenme teklifi etti. Evlenme teklifi alan Merve ise; “böyle bir insana ‘hayır’ demek ne haddime. Tabi ki de evet” yanıtını verdi.

 • Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, akşam üzeri jet bir kararla Pamukkale Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu üyeliklerinden istifa etti.

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, akşam üzeri jet bir kararla Pamukkale Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu üyeliklerinden istifa etti.

 • Resmi Gazete’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekili sayısının 2019 seçimlerinde 600 olacağı yayınlandı. Denizli’nin 7 olan vekil sayısı 8 olacak.

  Resmi Gazete’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekili sayısının 2019 seçimlerinde 600 olacağı yayınlandı. Denizli’nin 7 olan vekil sayısı 8 olacak.

 • Galeriyi paylaşın