DENİZLİ’DE AĞUSTOS 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Ağustos 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Ağustos 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • İstanbul Enerji’nin İSKİ ile birlikte Büyükçekmece Gölü üzerinde kurulumunu tamamladığı ve devreye aldığı “Türkiye'nin ilk Yüzer Güneş Enerjisi Santrali”nin panelleri, merkezi Denizli’de bulunan Bereket Enerji Üretim A.Ş. tarafından karşılandı.

  İstanbul Enerji’nin İSKİ ile birlikte Büyükçekmece Gölü üzerinde kurulumunu tamamladığı ve devreye aldığı “Türkiye'nin ilk Yüzer Güneş Enerjisi Santrali”nin panelleri, merkezi Denizli’de bulunan Bereket Enerji Üretim A.Ş. tarafından karşılandı.

 • 15 Temmuz hain darbe girişiminin planlayıcısı olan terörist başı Fetullah Gülen’in kardeşi Kutbettin Gülen’in Kocabaş T Tipi Cezaevi’nde yattığı ortaya çıktı.

  15 Temmuz hain darbe girişiminin planlayıcısı olan terörist başı Fetullah Gülen’in kardeşi Kutbettin Gülen’in Kocabaş T Tipi Cezaevi’nde yattığı ortaya çıktı.

 • Balıkesir’in Susurluk İlçesi’nde meydana gelen kaza ile tanınan Hasan Gökçe, 21 yıl aradan sonra yeniden direksiyona geçti, ekmek parası kazanmak için yollara çıktı.

  Balıkesir’in Susurluk İlçesi’nde meydana gelen kaza ile tanınan Hasan Gökçe, 21 yıl aradan sonra yeniden direksiyona geçti, ekmek parası kazanmak için yollara çıktı.

 • Denizli’nin Bekilli İlçesi’nde kaybolan 75 yaşındaki şeker hastası Kıymet Şenli için AFAD, drone ile arama yaptı. Yaklaşık 10 saatlik çalışmanın ardından yaşlı kadın, sağ şekilde bulundu.

  Denizli’nin Bekilli İlçesi’nde kaybolan 75 yaşındaki şeker hastası Kıymet Şenli için AFAD, drone ile arama yaptı. Yaklaşık 10 saatlik çalışmanın ardından yaşlı kadın, sağ şekilde bulundu.

 • Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine getirildi.

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine getirildi.

 • Denizlili 2 kadın girişimci tarafından oluşturulan ve ‘İKİKIZ’ markasıyla bir birçok ünlü internet sitelerinde satışa sunulan ürünleri, son olarak Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Çocuklar Duymasın’da yer aldı.

  Denizlili 2 kadın girişimci tarafından oluşturulan ve ‘İKİKIZ’ markasıyla bir birçok ünlü internet sitelerinde satışa sunulan ürünleri, son olarak Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Çocuklar Duymasın’da yer aldı.

 • Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin 30 yıldır tenis sporu yapan eşi Nilgün Keçeci, Tenis Veteran Milli Takımı’na seçildi.

  Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin 30 yıldır tenis sporu yapan eşi Nilgün Keçeci, Tenis Veteran Milli Takımı’na seçildi.

 • Geçen sezonu Erkek Bölgesel Basketbol Ligi’nde geçiren Yüksekçıta Koleji yeni sezonda TB2L’ye terfi etti. Basketbolun altyapısını oluşturmayı hedefleyen Kolejin başvurusu Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kabul edildi.

  Geçen sezonu Erkek Bölgesel Basketbol Ligi’nde geçiren Yüksekçıta Koleji yeni sezonda TB2L’ye terfi etti. Basketbolun altyapısını oluşturmayı hedefleyen Kolejin başvurusu Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kabul edildi.

 • UNESCO ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ seçilen Hayri Dev, yorgunluktan kaynaklı nedenlerle Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

  UNESCO ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ seçilen Hayri Dev, yorgunluktan kaynaklı nedenlerle Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

 • Aydem’in sponsor olduğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından tasarlanan Alatay Elektromobil aracı, Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde görücüye çıktı.

  Aydem’in sponsor olduğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından tasarlanan Alatay Elektromobil aracı, Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde görücüye çıktı.

 • Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nun kızı Rehber Öğretmeni Makbule Devecioğlu ile İnşaat Mühendisi Onur Utku, rüya gibi bir düğünle dünya evine girdi.

  Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nun kızı Rehber Öğretmeni Makbule Devecioğlu ile İnşaat Mühendisi Onur Utku, rüya gibi bir düğünle dünya evine girdi.

 • Kale’de bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ‘Kaledavaz Biber Festivali’nde ‘En İyi Kale Biberi Yetiştiricileri’ seçildi. Yarışmada birinci olan Halil Yasıt, alana deve üzerinde geldi.

  Kale’de bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ‘Kaledavaz Biber Festivali’nde ‘En İyi Kale Biberi Yetiştiricileri’ seçildi. Yarışmada birinci olan Halil Yasıt, alana deve üzerinde geldi.

 • Nihat-Ayşen Zeybekci'nin kızı Fatma Zeybekci, Seval-Sait Özkan çiftinin oğulları İbrahim Özkan ile hayatını birleştirdi. Düğüne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızının düğününde nikah şahitliği yaptı. Erdoğan, gelinden 4 çocuk sözünü aldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kıydığı nikahın şahitliğini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov yaptı.

  Nihat-Ayşen Zeybekci'nin kızı Fatma Zeybekci, Seval-Sait Özkan çiftinin oğulları İbrahim Özkan ile hayatını birleştirdi. Düğüne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızının düğününde nikah şahitliği yaptı. Erdoğan, gelinden 4 çocuk sözünü aldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kıydığı nikahın şahitliğini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov yaptı.

 • Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Kale ve Beyağaç’tan sonra şimdi de Çal İlçesi’nde sünnet şöleni düzenlendi. Çal Kaymakamlığı ve Çal Belediyesi’nin de destek verdiği şölende, 26 çocuğun sünnet işlemleri gerçekleştirildi.

  Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Kale ve Beyağaç’tan sonra şimdi de Çal İlçesi’nde sünnet şöleni düzenlendi. Çal Kaymakamlığı ve Çal Belediyesi’nin de destek verdiği şölende, 26 çocuğun sünnet işlemleri gerçekleştirildi.

 • Buldan’da bu yıl 22’ncisi düzenlenen Yenicekent Tripolis Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali’nde, Romanyalı dünyaca ünlü sarkıcı Alexandra Stan rüzgarı esti. Tripolis Antik Kenti’ni gezen ve Pamukkale’de suya girerek beyaz travertenler üzerinde poz veren Stan, “Pamukkale’nin suyu harika ve çok sağlıklı. Buradaki güzellikleri bloğumda yazarak, fotoğraflarımı paylaşacağım” dedi.

  Buldan’da bu yıl 22’ncisi düzenlenen Yenicekent Tripolis Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali’nde, Romanyalı dünyaca ünlü sarkıcı Alexandra Stan rüzgarı esti. Tripolis Antik Kenti’ni gezen ve Pamukkale’de suya girerek beyaz travertenler üzerinde poz veren Stan, “Pamukkale’nin suyu harika ve çok sağlıklı. Buradaki güzellikleri bloğumda yazarak, fotoğraflarımı paylaşacağım” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven’i ziyaret etti. Samimi bir ortanda geçen ziyarette belediye şeref defterini imzalayan Kültür ve Turizm Eski Bakanı, Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yalçın Topçu, iyi dileklerini iletti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven’i ziyaret etti. Samimi bir ortanda geçen ziyarette belediye şeref defterini imzalayan Kültür ve Turizm Eski Bakanı, Cumhurbaşkanı başdanışmanı Yalçın Topçu, iyi dileklerini iletti.

 • Gülin Çetin, Osman Akyüz, zeytin dalları ile süslenmemiş nikah masasında mutluluğa ‘Evet’ dedi.

  Gülin Çetin, Osman Akyüz, zeytin dalları ile süslenmemiş nikah masasında mutluluğa ‘Evet’ dedi.

 • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’nin Çameli İlçesi’nde yapımı tamamlanan, Fethiye ile ulaşımı 1 saate indiren karayolunda incelemelerde bulundu.

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’nin Çameli İlçesi’nde yapımı tamamlanan, Fethiye ile ulaşımı 1 saate indiren karayolunda incelemelerde bulundu.

 • Denizli'nin Çal ilçesinde, UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer alan ve 844 yıllık geleneğe sahip 'Sudan Koyun Geçirme Yarışması' bu yıl, Trabzon’da terör örgütü tarafından şehit edilen Eren Bülbül için yapıldı.

  Denizli'nin Çal ilçesinde, UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer alan ve 844 yıllık geleneğe sahip 'Sudan Koyun Geçirme Yarışması' bu yıl, Trabzon’da terör örgütü tarafından şehit edilen Eren Bülbül için yapıldı.

 • Kurban Bayramı tatilinin başlamasının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Denizli'nin dünyaca ünlü turizm bölgesi Pamukkale büyük ilgi gördü. Pamukkale'de otel ve tatil yerlerinde doluluk oranı yüzde 80’leri geçti.

  Kurban Bayramı tatilinin başlamasının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Denizli'nin dünyaca ünlü turizm bölgesi Pamukkale büyük ilgi gördü. Pamukkale'de otel ve tatil yerlerinde doluluk oranı yüzde 80’leri geçti.

 • Denizli Doğa Sevenler Derneği (DOSEV) üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı deniz altında açtıkları Türk Bayrağı ve Atatürk posteriyle kutladı.

  Denizli Doğa Sevenler Derneği (DOSEV) üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı deniz altında açtıkları Türk Bayrağı ve Atatürk posteriyle kutladı.

 • Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Çameli’de 26-27 Ağustos Tarihleri arasında yapılan Dağ Bisikleti Maraton Yarışması’nın galibi; 2 Saat 7 Dakika 26 Saniye ile Abdülkadir Kelleci oldu.

  Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Çameli’de 26-27 Ağustos Tarihleri arasında yapılan Dağ Bisikleti Maraton Yarışması’nın galibi; 2 Saat 7 Dakika 26 Saniye ile Abdülkadir Kelleci oldu.

 • Galeriyi paylaşın