7053 kez okundu.

DENİZLİ’DE EYLÜL 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Eylül 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Eylül 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Tarihi Yağlı Güreş Festivali kapsamında düzenlenen Ahmet Şafak konserinde, ülkücü gençlerle birlikte bozkurt işareti yaptı. Şevkan'ın yaptığı bozkurt işareti festivale damga vurdu.

  Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Tarihi Yağlı Güreş Festivali kapsamında düzenlenen Ahmet Şafak konserinde, ülkücü gençlerle birlikte bozkurt işareti yaptı. Şevkan'ın yaptığı bozkurt işareti festivale damga vurdu.

 • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında 15 Temmuz’da şehit edilen Haki Aras’ın evini ziyaret etti. Zeybekci, şehidin 9 yaşındaki kızı Arzu’ya, doğum günü sürprizi yaptı, kızın istediği patenleri hediye etti.

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında 15 Temmuz’da şehit edilen Haki Aras’ın evini ziyaret etti. Zeybekci, şehidin 9 yaşındaki kızı Arzu’ya, doğum günü sürprizi yaptı, kızın istediği patenleri hediye etti.

 • Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Ağır Ceza Hakimi Ünal Yalçınkaya’nın İzmir’e atanmasından sonra boşalan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı’na 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Halil Ortaköy atandı.

  Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Ağır Ceza Hakimi Ünal Yalçınkaya’nın İzmir’e atanmasından sonra boşalan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı’na 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Halil Ortaköy atandı.

 • Pamukkale, ünlü Time Dergisi’ne haber oldu. Time’ın İstanbul Muhabiri Jared Malsin’in Emin Özmen isimli turist rehberinin fotoğrafları ile destekleyerek verdiği haberde; “Terörün Türk Turizmine Maliyeti” konu edildi. Time Dergisi’nin 25 Ağustos tarihini taşıyan haberinde; Türkiye’nin ünlü turistik yöreleri; Kapadokya, Efes, Side ileözellikle de Pamukkale’den ilginç görseller ve insan manzaraları fotoğrafları kullanıldı.

  Pamukkale, ünlü Time Dergisi’ne haber oldu. Time’ın İstanbul Muhabiri Jared Malsin’in Emin Özmen isimli turist rehberinin fotoğrafları ile destekleyerek verdiği haberde; “Terörün Türk Turizmine Maliyeti” konu edildi. Time Dergisi’nin 25 Ağustos tarihini taşıyan haberinde; Türkiye’nin ünlü turistik yöreleri; Kapadokya, Efes, Side ileözellikle de Pamukkale’den ilginç görseller ve insan manzaraları fotoğrafları kullanıldı.

 • Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Denizli Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret etti. Beraberinde 11. Komando Tugay Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı ile birlikte Vali Karahan’ı ziyaret eden Orgeneral Recep, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Orgeneral Recep daha sonra Valilik makamında Vali Karahan’ı makamında bir süre görüştü.

  Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Denizli Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret etti. Beraberinde 11. Komando Tugay Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı ile birlikte Vali Karahan’ı ziyaret eden Orgeneral Recep, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Orgeneral Recep daha sonra Valilik makamında Vali Karahan’ı makamında bir süre görüştü.

 • Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı, 2016 yılı Gelirler ve Kurum Vergisi rekortmenlerini açıkladı. Geçtiğimiz yılın vergi rekortmeni Habip Kızıltaş, 2016 yılında da Gelir Vergisi rekortmeni oldu. 2016 yılı Kurumlar Vergi rekortmeni ise Abalıoğlu Yem Soya Ve Tekstil Sanayi Anonim Şirketi oldu.

  Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı, 2016 yılı Gelirler ve Kurum Vergisi rekortmenlerini açıkladı. Geçtiğimiz yılın vergi rekortmeni Habip Kızıltaş, 2016 yılında da Gelir Vergisi rekortmeni oldu. 2016 yılı Kurumlar Vergi rekortmeni ise Abalıoğlu Yem Soya Ve Tekstil Sanayi Anonim Şirketi oldu.

 • Denizli Sanayi Odası (DSO) Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis üyelerine bir sunum yapan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Denizli, Ar-Ge merkezleri sıralamasında Türkiye’de 17. Sıradayken tasarım merkezleri sıralamasında 2. Sırada yer alıyor” dedi.

  Denizli Sanayi Odası (DSO) Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis üyelerine bir sunum yapan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Denizli, Ar-Ge merkezleri sıralamasında Türkiye’de 17. Sıradayken tasarım merkezleri sıralamasında 2. Sırada yer alıyor” dedi.

 • Yatağan’ın köy olduğu zamanlarda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bıçakçılık Festivali, Yatağan’ın mahalle olup sonra Büyükşehire bağlandıktan sonra bir kaç sene yapılamamıştı. Yatağan’da kendisine fahri hemşerilik ünvanı verilen çini ustası Sıtkı Olçar’ın dostu olan Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç 6 Eylül’de yazdığı köşe yazısında Yatağan’daki festivale değindi.

  Yatağan’ın köy olduğu zamanlarda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bıçakçılık Festivali, Yatağan’ın mahalle olup sonra Büyükşehire bağlandıktan sonra bir kaç sene yapılamamıştı. Yatağan’da kendisine fahri hemşerilik ünvanı verilen çini ustası Sıtkı Olçar’ın dostu olan Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç 6 Eylül’de yazdığı köşe yazısında Yatağan’daki festivale değindi.

 • Yatağan’ın köy olduğu zamanlarda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bıçakçılık Festivali, Yatağan’ın mahalle olup sonra Büyükşehire bağlandıktan sonra bir kaç sene yapılamamıştı. Yatağan’da kendisine fahri hemşerilik ünvanı verilen çini ustası Sıtkı Olçar’ın dostu olan Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç 6 Eylül’de yazdığı köşe yazısında Yatağan’daki festivale değindi.

  Yatağan’ın köy olduğu zamanlarda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bıçakçılık Festivali, Yatağan’ın mahalle olup sonra Büyükşehire bağlandıktan sonra bir kaç sene yapılamamıştı. Yatağan’da kendisine fahri hemşerilik ünvanı verilen çini ustası Sıtkı Olçar’ın dostu olan Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç 6 Eylül’de yazdığı köşe yazısında Yatağan’daki festivale değindi.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Sudan'ın Kızıldeniz Eyaleti kardeş şehir oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sudan'ın Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdelgadir iki kent arasında kardeş şehir ön protokolü imzaladı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Sudan'ın Kızıldeniz Eyaleti kardeş şehir oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Sudan'ın Kızıldeniz Eyalet Valisi Ali Ahmed Hamid Abdelgadir iki kent arasında kardeş şehir ön protokolü imzaladı.

 • Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halk günleri toplantısında Denizli’de bir ilke imza attı. Halk günlerine katılanların genel olarak iş başvurusu yapmasından yola çıkan Başkan Gürlesin, iş isteyen vatandaşları İŞKUR temsilcisi ile buluşturdu.

  Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halk günleri toplantısında Denizli’de bir ilke imza attı. Halk günlerine katılanların genel olarak iş başvurusu yapmasından yola çıkan Başkan Gürlesin, iş isteyen vatandaşları İŞKUR temsilcisi ile buluşturdu.

 • CHP Denizli'nin Merkezefendi İlçesi’nde gerçekleştirilen delege seçimlerinde kavga çıktı. CHP Merkezefendi Belediyesi Meclisi üyesi Ali Şaşmaz ile CHP Merkezefendi İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Çolak yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  CHP Denizli'nin Merkezefendi İlçesi’nde gerçekleştirilen delege seçimlerinde kavga çıktı. CHP Merkezefendi Belediyesi Meclisi üyesi Ali Şaşmaz ile CHP Merkezefendi İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Çolak yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 • DSO Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Oda seçimleriyle ilgili uzun süredir tartışılan aday olup olmayacağı sorularına düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi. 3 dönemdir DSO Başkanlık yapan Keçeci, “Aday değilim” dedi, gençleri işaret etti.

  DSO Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Oda seçimleriyle ilgili uzun süredir tartışılan aday olup olmayacağı sorularına düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi. 3 dönemdir DSO Başkanlık yapan Keçeci, “Aday değilim” dedi, gençleri işaret etti.

 • Denizli’nin önemli seyahat firmalarından olan Glorious DMC Travel Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan’ın konuğu olarak Denizli’ye gelen Pekin Devlet Televizyonu Delegasyonu Başkanı LiQunliang ve ekibi, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti.

  Denizli’nin önemli seyahat firmalarından olan Glorious DMC Travel Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan’ın konuğu olarak Denizli’ye gelen Pekin Devlet Televizyonu Delegasyonu Başkanı LiQunliang ve ekibi, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti.

 • Denizlililerin yakından tanıdığı Tıkıroğlu ve Yanar Aileleri dünür oldu. Tıkıroğlu Şirketler Grubu Başkanı Süleyman Tıkıroğlu’nun oğlu Tuncay Tıkıroğlu, Yanar Ailesi’nin kızı Denizli Çimento’da görev yapan Ayşe Nur Yanar’la dünya evine girdi.

  Denizlililerin yakından tanıdığı Tıkıroğlu ve Yanar Aileleri dünür oldu. Tıkıroğlu Şirketler Grubu Başkanı Süleyman Tıkıroğlu’nun oğlu Tuncay Tıkıroğlu, Yanar Ailesi’nin kızı Denizli Çimento’da görev yapan Ayşe Nur Yanar’la dünya evine girdi.

 • Mardin’nin Nusaybin İlçesi Çalıköyü Mahallesi kırsalında terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, güvenlik güçleri ile terör mensupları arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. Şehit olan uzman Çavuş Muhammet Arıkan’nın Denizli’nin Çal İlçesi Bayıralanı Mahallesi’ndeki baba evine acı haber ulaştı.

  Mardin’nin Nusaybin İlçesi Çalıköyü Mahallesi kırsalında terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, güvenlik güçleri ile terör mensupları arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. Şehit olan uzman Çavuş Muhammet Arıkan’nın Denizli’nin Çal İlçesi Bayıralanı Mahallesi’ndeki baba evine acı haber ulaştı.

 • Pamukkale Üniversitesi’nde başlayan 2’nci Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi’ne katılmak amacıyla Denizli’ye gelen; Fildişi Sahili, İran, Moğolistan ve Makedonya’dan gelen 20 kişilik heyet, Özel Göz Akademi Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

  Pamukkale Üniversitesi’nde başlayan 2’nci Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi’ne katılmak amacıyla Denizli’ye gelen; Fildişi Sahili, İran, Moğolistan ve Makedonya’dan gelen 20 kişilik heyet, Özel Göz Akademi Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

 • Denizli’de son 26 yıldır Vergi Rekortmenleri listesinde yer alan ve hep en fazla vergi ödeyen isim olarak birincilik kürsüsüne çıkan Denizlili İşadamı Habip Kızıltaş, 2016 yılının da rekortmeni oldu ve kırılması çok zor bir rekora imza attı. Çeyrek yüzyılı aşkın bir süredir Denizli’nin Gelir Vergisi Rekortmeni ünvanını hiç kimseye kaptırmayan Kızıltaş böylece “rekortmenliğin rekorunu da kırmış oldu.”

  Denizli’de son 26 yıldır Vergi Rekortmenleri listesinde yer alan ve hep en fazla vergi ödeyen isim olarak birincilik kürsüsüne çıkan Denizlili İşadamı Habip Kızıltaş, 2016 yılının da rekortmeni oldu ve kırılması çok zor bir rekora imza attı. Çeyrek yüzyılı aşkın bir süredir Denizli’nin Gelir Vergisi Rekortmeni ünvanını hiç kimseye kaptırmayan Kızıltaş böylece “rekortmenliğin rekorunu da kırmış oldu.”

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Açılışı'nda konuşma yaparken Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Salonu’nda Denizli de vardı. Erdoğan’ın konuşması sırasında Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan ile birlikte BM Genel Kurulu Salonu locasında yan yana oturan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci adeta Denizli’nin gururu oldular.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Açılışı'nda konuşma yaparken Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Salonu’nda Denizli de vardı. Erdoğan’ın konuşması sırasında Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan ile birlikte BM Genel Kurulu Salonu locasında yan yana oturan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci adeta Denizli’nin gururu oldular.

 • Leozinho’nun temsilcileri ile görüşme sürecini DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne aktaran Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek; “Denizli’den telefon geldiğini, bizim parayı ödeyemeyeceğimizi ve Denizlispor’un batık halde olduğunu kendisine söylediklerini anlatmış. Durum böyle olunca avukat elimizdeki kalemi aldı ve dosyayı yırttı” dedi.

  Leozinho’nun temsilcileri ile görüşme sürecini DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne aktaran Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek; “Denizli’den telefon geldiğini, bizim parayı ödeyemeyeceğimizi ve Denizlispor’un batık halde olduğunu kendisine söylediklerini anlatmış. Durum böyle olunca avukat elimizdeki kalemi aldı ve dosyayı yırttı” dedi.

 • Özel Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi öncülüğünde, Pamukkale ve Karahayıt’ın şifalı sularını ve Denizli’de termal ile medikal alanlarda gerçekleşen tedavileri, uluslararası boyutta tanıtmak amacıyla düzenlenen 2. Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi start aldı.

  Özel Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi öncülüğünde, Pamukkale ve Karahayıt’ın şifalı sularını ve Denizli’de termal ile medikal alanlarda gerçekleşen tedavileri, uluslararası boyutta tanıtmak amacıyla düzenlenen 2. Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi start aldı.

 • Ekonomi Bakanlığı destekleri kapsamında hayata geçirilen ve ihracatçının ABD pazarında çok daha etkin şekilde yer almasını sağlayacak Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) New York'un 'en prestijli' noktalarından birinde açıldı.

  Ekonomi Bakanlığı destekleri kapsamında hayata geçirilen ve ihracatçının ABD pazarında çok daha etkin şekilde yer almasını sağlayacak Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) New York'un 'en prestijli' noktalarından birinde açıldı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ilkini düzenlediği Ak Vadi Festivali ikinci gününde de vatandaşların akınına uğradı. Ege'nin en büyük parkı Ak Vadi'de düzenlenen festivalde ünlü sanatçı Koray Avcı, izleyenlere unutulmaz zaman yaşattı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ilkini düzenlediği Ak Vadi Festivali ikinci gününde de vatandaşların akınına uğradı. Ege'nin en büyük parkı Ak Vadi'de düzenlenen festivalde ünlü sanatçı Koray Avcı, izleyenlere unutulmaz zaman yaşattı.

 • Denizli’de düzenlenen ‘2. Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Zirvesi’, Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) düzenlenen paneller ile devam etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, beyaz ve kırmızı termal sudan, çamur ve içme kürlerinden tedavi unsuru olarak yararlanıldığını söyledi.

  Denizli’de düzenlenen ‘2. Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Zirvesi’, Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) düzenlenen paneller ile devam etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, beyaz ve kırmızı termal sudan, çamur ve içme kürlerinden tedavi unsuru olarak yararlanıldığını söyledi.

 • Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli yeni ve modern binasına kavuşuyor. Grubun; projesi tamamlanan ve hafriyat çalışmalarına başlanan “yeni TV kanalı ve gazete binası” için start verildi ve ilk kepçe vuruldu.

  Denizli ve Ege Bölgesi’nin iddialı medya grubu DRT Denizli yeni ve modern binasına kavuşuyor. Grubun; projesi tamamlanan ve hafriyat çalışmalarına başlanan “yeni TV kanalı ve gazete binası” için start verildi ve ilk kepçe vuruldu.

 • CHP eski Milletvekili ve Sosyalist Enternasyonal Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nde yapılan bağımsızlık referandumuna ilişkin yaptığı açıklamada, AK Parti’nin referandumla ilgili gösterdiği çabaları ‘Beyhude’ olarak yorumladı.

  CHP eski Milletvekili ve Sosyalist Enternasyonal Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nde yapılan bağımsızlık referandumuna ilişkin yaptığı açıklamada, AK Parti’nin referandumla ilgili gösterdiği çabaları ‘Beyhude’ olarak yorumladı.

 • Enerji sektörünün önemli oyuncularından ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Denizli’den 5 ile hizmet veren çağrı merkezi, yenilenen yapısı ile bir yılı geride bıraktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın talimatı üzerine iki elektrik dağıtım bölgesine hizmet veren çağrı merkezi için 3 milyon TL harcandı.

  Enerji sektörünün önemli oyuncularından ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Denizli’den 5 ile hizmet veren çağrı merkezi, yenilenen yapısı ile bir yılı geride bıraktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın talimatı üzerine iki elektrik dağıtım bölgesine hizmet veren çağrı merkezi için 3 milyon TL harcandı.

 • Batman Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Ertuğ Şevket Aksoy ve ekibi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a iadei ziyarette bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına hayran kalan Batman Belediye Başkan Vekili Aksoy, 'Denizli'de hakikaten çok önemli çalışmalar yapılmış. Memnuniyet ve hayretle izledim' dedi.

  Batman Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Ertuğ Şevket Aksoy ve ekibi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a iadei ziyarette bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına hayran kalan Batman Belediye Başkan Vekili Aksoy, 'Denizli'de hakikaten çok önemli çalışmalar yapılmış. Memnuniyet ve hayretle izledim' dedi.

 • Galeriyi paylaşın