7005 kez okundu.

DENİZLİ’DE EKİM 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Ekim 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Ekim 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • Ağrı Dağı’nda terör örgütü PKK’ya gerçekleştirilen operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Bağlan’ın Afyonkarahisar Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Kırka Beldesi’ndeki baba evine ateş düştü. Şehit Uzman Çavuş Bağlan’ın kuzenleri Honaz’ın Gürlek Mahallesi’nde ikamet ettiği ortaya çıktı.

  Ağrı Dağı’nda terör örgütü PKK’ya gerçekleştirilen operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Bağlan’ın Afyonkarahisar Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Kırka Beldesi’ndeki baba evine ateş düştü. Şehit Uzman Çavuş Bağlan’ın kuzenleri Honaz’ın Gürlek Mahallesi’nde ikamet ettiği ortaya çıktı.

 • AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TBMM 26. Dönem 3. yasama yılının hayırlı olmasını diledi. Şahin Tin; “Ülkemizin her alanda büyümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Milli bekamızı hedef alan saldırıları bertaraf ederek, hainlere fitne kuyusu kazdırmayacağız” dedi.

  AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TBMM 26. Dönem 3. yasama yılının hayırlı olmasını diledi. Şahin Tin; “Ülkemizin her alanda büyümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Milli bekamızı hedef alan saldırıları bertaraf ederek, hainlere fitne kuyusu kazdırmayacağız” dedi.

 • Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve Nilgün Öztürk’ün kızları Özgün Öztürk, Zeki Ve Yeliz Kaçtı çiftinin oğulları Mehmet Kaçtı ile mutluluğa ‘evet’ dedi. Çiftin nikâhını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıyarken; şahitliğini ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan ve siyasetin önde gelen isimleri yaptı.

  Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve Nilgün Öztürk’ün kızları Özgün Öztürk, Zeki Ve Yeliz Kaçtı çiftinin oğulları Mehmet Kaçtı ile mutluluğa ‘evet’ dedi. Çiftin nikâhını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıyarken; şahitliğini ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan ve siyasetin önde gelen isimleri yaptı.

 • 
2016 değerlendirmelerine göre, Anadolu 500 listesine giren Denizlili şirketlerin sayısı geçen seneye göre 5 firma azalarak 28 olurken; listeye giren yeni firma sayısı ise 4 oldu. Yapısal benzerliğinden ötürü Denizli Sanayi Odası’nın kıyaslama yaptığı diğer iller Gaziantep, Kayseri, Konya ve Manisa’da da ciddi bir gelişme gözlemlenmedi.

  2016 değerlendirmelerine göre, Anadolu 500 listesine giren Denizlili şirketlerin sayısı geçen seneye göre 5 firma azalarak 28 olurken; listeye giren yeni firma sayısı ise 4 oldu. Yapısal benzerliğinden ötürü Denizli Sanayi Odası’nın kıyaslama yaptığı diğer iller Gaziantep, Kayseri, Konya ve Manisa’da da ciddi bir gelişme gözlemlenmedi.

 • Muş'un Varto İlçesi'ne bağlı Yurttutan Köyü Toklu Mezrası'nda taşımalı eğitim verilen köy okulundaki müziğe yetenekli öğrencilerden '11 Köyün Orkestrası' isimli grup kuran öğretmen Aslı Tanrıkulu ile orkestranın kuruluş hikayesi 'Müzikli Bir Hikaye' adlı belgesele konu oldu.

  Muş'un Varto İlçesi'ne bağlı Yurttutan Köyü Toklu Mezrası'nda taşımalı eğitim verilen köy okulundaki müziğe yetenekli öğrencilerden '11 Köyün Orkestrası' isimli grup kuran öğretmen Aslı Tanrıkulu ile orkestranın kuruluş hikayesi 'Müzikli Bir Hikaye' adlı belgesele konu oldu.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi 36 ülkeden 2 bin 223 mühendislik, mimarlık, şehircilik, tasarım ve fikir kategorilerinde projenin yarıştığı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda 'Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi' projesiyle Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülünü kazandı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi 36 ülkeden 2 bin 223 mühendislik, mimarlık, şehircilik, tasarım ve fikir kategorilerinde projenin yarıştığı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda 'Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi' projesiyle Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülünü kazandı.

 • Uzun yıllar Denizli’de Vali Yardımcılığı yapan ve daha sonra aynı görevle Trabzon ile Uşak Vali Yardımcılığı görevlerini yürüten Halil İbrahim Ertekin FETÖ soruşturmaları ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında verdiği “kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı” ile aklandı.

  Uzun yıllar Denizli’de Vali Yardımcılığı yapan ve daha sonra aynı görevle Trabzon ile Uşak Vali Yardımcılığı görevlerini yürüten Halil İbrahim Ertekin FETÖ soruşturmaları ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında verdiği “kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı” ile aklandı.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan Özay Gönlüm Gezici Kütüphanesi, Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle hizmete açıldı. İçerisinde bir kütüphanede olması gereken unsurların tamamını barındıran gezici kütüphane, kentte kütüphaneye ulaşmakta güçlük çekilen 30 noktaya haftanın 4 günü giderek hizmet verecek.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınan Özay Gönlüm Gezici Kütüphanesi, Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle hizmete açıldı. İçerisinde bir kütüphanede olması gereken unsurların tamamını barındıran gezici kütüphane, kentte kütüphaneye ulaşmakta güçlük çekilen 30 noktaya haftanın 4 günü giderek hizmet verecek.

 • CHP Eski İl Başkanı Mehmet Ali Orpak’ın oğulları Yaşarcan ve Emirhan sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attı. Orpak kardeşler için Twenty 20 Kardelen Düğün Salonları’nda tören düzenlendi.

  CHP Eski İl Başkanı Mehmet Ali Orpak’ın oğulları Yaşarcan ve Emirhan sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attı. Orpak kardeşler için Twenty 20 Kardelen Düğün Salonları’nda tören düzenlendi.

 • Hürriyet Gazetesi’nin sevilen köşe yazarlarından Ömür Gedik, Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve ailesi ile ilgili 5 Ekim tarihli anlamlı bir yazı kaleme aldı. Gedik’in “Ekonomi Bakanımızdan Mesaj Var” başlıklı köşe yazısı bir taraftan; “hayvan hakları savunucuları ve hayvanseverler” açısından önemli bir davranış ve örnek yazı olma özelliği taşırken, diğer yandan da Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin bilinmeyen bir yönünü gözler önüne seriyordu.

  Hürriyet Gazetesi’nin sevilen köşe yazarlarından Ömür Gedik, Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve ailesi ile ilgili 5 Ekim tarihli anlamlı bir yazı kaleme aldı. Gedik’in “Ekonomi Bakanımızdan Mesaj Var” başlıklı köşe yazısı bir taraftan; “hayvan hakları savunucuları ve hayvanseverler” açısından önemli bir davranış ve örnek yazı olma özelliği taşırken, diğer yandan da Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin bilinmeyen bir yönünü gözler önüne seriyordu.

 • Muğla’nın Seydikemer ve Köyceğiz İlçeleri kırsalında dört gün devam eden PKK operasyonları ve sıcak çatışmalarda, ele geçirilen ve aranan teröristlerin Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ne bağlı Suçatı Bölgesi’nden, Dalaman Çayı hattında bölgeye sızdıkları iddia edildi. Denizli-Muğla-Antalya sınır hatlarında “jandarma komando birlikleri ile özel harekat timlerinin” yöre sakinlerinin ihbarları üzerinde son bir aydır arama tarama ve istihbarat faaliyetleri yürüttüğü de öne sürüldü.

  Muğla’nın Seydikemer ve Köyceğiz İlçeleri kırsalında dört gün devam eden PKK operasyonları ve sıcak çatışmalarda, ele geçirilen ve aranan teröristlerin Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ne bağlı Suçatı Bölgesi’nden, Dalaman Çayı hattında bölgeye sızdıkları iddia edildi. Denizli-Muğla-Antalya sınır hatlarında “jandarma komando birlikleri ile özel harekat timlerinin” yöre sakinlerinin ihbarları üzerinde son bir aydır arama tarama ve istihbarat faaliyetleri yürüttüğü de öne sürüldü.

 • CHP Denizli Yönetim Kurulu Üyesi Zekayi Demiray ile Fadime Demiray’ın Yazılım Mühendisi olan kızları Tuğba Demiray, Afyonkarahisar’ın tanınmış ailelerinden Celalettin ve Şükran Yüzbaşıoğlu’nun Kamu Yönetimi mezunu oğulları Osman ile hayatını birleştirdi. Denizli’deki CHP’liler bu düğünde buluştu.

  CHP Denizli Yönetim Kurulu Üyesi Zekayi Demiray ile Fadime Demiray’ın Yazılım Mühendisi olan kızları Tuğba Demiray, Afyonkarahisar’ın tanınmış ailelerinden Celalettin ve Şükran Yüzbaşıoğlu’nun Kamu Yönetimi mezunu oğulları Osman ile hayatını birleştirdi. Denizli’deki CHP’liler bu düğünde buluştu.

 • Denizli'nin Merkezefendi Belediyesi'nin Ekim ayının ilk meclis toplantısı, 7 bin 500 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Laodikya Antik Kenti'nde yapıldı. Bin 500 yıl sonra yapılan meclis toplantısında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Biz Laodikya'yı açığa çıkarabilmesi, kazıların sürdürülebilmesi için 1 milyon liralık destek sağladık. Bundan sonra da katkılarımız sürecek” dedi.

  Denizli'nin Merkezefendi Belediyesi'nin Ekim ayının ilk meclis toplantısı, 7 bin 500 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Laodikya Antik Kenti'nde yapıldı. Bin 500 yıl sonra yapılan meclis toplantısında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Biz Laodikya'yı açığa çıkarabilmesi, kazıların sürdürülebilmesi için 1 milyon liralık destek sağladık. Bundan sonra da katkılarımız sürecek” dedi.

 • Hükümetin yastık altındaki altını ekonomiye kazandırmak için başlattığı altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası programı için talep toplama dönemi başladı. Ziraat Bankası’ndan Denizli Bölge Başkanı Uğur Salman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de çok önemli bir şekilde üzerinde durduğu “Altına Dayalı Kira Sertifikası Tahvili” uygulaması hakkında bilgiler aktardı.

  Hükümetin yastık altındaki altını ekonomiye kazandırmak için başlattığı altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası programı için talep toplama dönemi başladı. Ziraat Bankası’ndan Denizli Bölge Başkanı Uğur Salman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de çok önemli bir şekilde üzerinde durduğu “Altına Dayalı Kira Sertifikası Tahvili” uygulaması hakkında bilgiler aktardı.

 • Denizli Ticaret Borsası’nın gıda sektöründe faaliyet gösteren üyeleri, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli KOSGEB Müdürlüğü’nün iş birliği ile dünyanın en önemli yiyecek ve içecek fuarlarından biri olan Uluslararası Anuga Gıda ve İçecek Fuarı’nı ziyaret etti.

  Denizli Ticaret Borsası’nın gıda sektöründe faaliyet gösteren üyeleri, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli KOSGEB Müdürlüğü’nün iş birliği ile dünyanın en önemli yiyecek ve içecek fuarlarından biri olan Uluslararası Anuga Gıda ve İçecek Fuarı’nı ziyaret etti.

 • Kalp rahatsızlığı bulunan ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren Denizli Barosu ve THK Denizli Şubesi’nin başkanlığını yapan avukat İsmet Kayhan için Ulu Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Merhum Kayhan, Asri Mezarlık’a defnedildi.

  Kalp rahatsızlığı bulunan ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren Denizli Barosu ve THK Denizli Şubesi’nin başkanlığını yapan avukat İsmet Kayhan için Ulu Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Merhum Kayhan, Asri Mezarlık’a defnedildi.

 • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Denizli il binasının açılışı ve çeşitli programları dolayısıyla Denizli'ye geldi. Partisinin yeni il başkanlığı binasının açılışını yapan Kılıçdaroğlu, 18 Eylül'de Mardin'in Nusaybin İlçesi, Çalıköy Mahallesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Muhammet Arıkan'ın ailesini ziyaret etti.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Denizli il binasının açılışı ve çeşitli programları dolayısıyla Denizli'ye geldi. Partisinin yeni il başkanlığı binasının açılışını yapan Kılıçdaroğlu, 18 Eylül'de Mardin'in Nusaybin İlçesi, Çalıköy Mahallesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Muhammet Arıkan'ın ailesini ziyaret etti.

 • CHP Denizli İl Binasının açılışını yapmak için önceki gün Denizli'ye gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit'in Başbakanlığında kurulan 21. dönem Milletvekili ve Hükumetinin Devlet Bakanı olan Mehmet Kocabatmaz'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

  CHP Denizli İl Binasının açılışını yapmak için önceki gün Denizli'ye gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit'in Başbakanlığında kurulan 21. dönem Milletvekili ve Hükumetinin Devlet Bakanı olan Mehmet Kocabatmaz'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

 • Kurtuluş Savaşı’nda Denizlili istihbarat subayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk dönem milletvekili Fahri Akçakoca'nın kızı Gülten Türköz hayatını kaybetti. Türköz için Ulu Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından İlbade Mezarlığı’na defnedildi.

  Kurtuluş Savaşı’nda Denizlili istihbarat subayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk dönem milletvekili Fahri Akçakoca'nın kızı Gülten Türköz hayatını kaybetti. Türköz için Ulu Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından İlbade Mezarlığı’na defnedildi.

 • Denizli'nin uzun yıllardır kanayan yarası haline gelen ve görüntüsüyle kente yakışmadığı herkes tarafından beyan edilen Üçgen Çarşısı'nın yıkımına başlandı. Depreme dayanıksız olan binaya ilk kepçe darbesini vuran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Denizlimizin her derdinde olduğu gibi bu sıkıntıyı da ortadan kaldırmamız gerekiyordu' dedi.

  Denizli'nin uzun yıllardır kanayan yarası haline gelen ve görüntüsüyle kente yakışmadığı herkes tarafından beyan edilen Üçgen Çarşısı'nın yıkımına başlandı. Depreme dayanıksız olan binaya ilk kepçe darbesini vuran Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Denizlimizin her derdinde olduğu gibi bu sıkıntıyı da ortadan kaldırmamız gerekiyordu' dedi.

 • Tavas ilçesi Karahisar Mahallesi'nde yaşayan Kore Gazisi Nebi Özarslan, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Merhum Özaraslan, Karahisar Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

  Tavas ilçesi Karahisar Mahallesi'nde yaşayan Kore Gazisi Nebi Özarslan, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Merhum Özaraslan, Karahisar Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

 • 1970 yılında tek kamyon ile iş hayatına atılan ve Denizli’nin ilk hazır beton şirketi ünvanına sahip olan Akça Şirketler Topluluğu’na bağlı Akça Hazır Beton, 125 yeni kamyon alarak; gücüne güç kattı. Araç filosuna dahil edilen yeni araçlar için, Akça Hazır Beton’un Hacıeyüplü Şubesi’nde ‘Anahtar Teslim Töreni’ düzenlendi.

  1970 yılında tek kamyon ile iş hayatına atılan ve Denizli’nin ilk hazır beton şirketi ünvanına sahip olan Akça Şirketler Topluluğu’na bağlı Akça Hazır Beton, 125 yeni kamyon alarak; gücüne güç kattı. Araç filosuna dahil edilen yeni araçlar için, Akça Hazır Beton’un Hacıeyüplü Şubesi’nde ‘Anahtar Teslim Töreni’ düzenlendi.

 • Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Denizli'nin Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan ve Serinhisar İlçeleri’nde hayata geçirilecek 863 konutun kayıt dönemi devam ederken, vatandaşların son başvuru tarihine dikkat etmeleri istendi.

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Denizli'nin Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan ve Serinhisar İlçeleri’nde hayata geçirilecek 863 konutun kayıt dönemi devam ederken, vatandaşların son başvuru tarihine dikkat etmeleri istendi.

 • Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olan 10 devlet hastanesinin tamamı HIMSS EMRAM STAGE 6 (Dijital Hastane Seviye-6) kriterlerini yerine getirerek ‘Dijital Hastane’ unvanı almaya hak kazandı. İldeki kamu hastanelerinin tamamını ‘Dijital Hastane’ yapan Denizli Kamu Hastaneleri, Türkiye’ de bir ilke imza attı.

  Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olan 10 devlet hastanesinin tamamı HIMSS EMRAM STAGE 6 (Dijital Hastane Seviye-6) kriterlerini yerine getirerek ‘Dijital Hastane’ unvanı almaya hak kazandı. İldeki kamu hastanelerinin tamamını ‘Dijital Hastane’ yapan Denizli Kamu Hastaneleri, Türkiye’ de bir ilke imza attı.

 • Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in kızı Fizyoterapist Hilal Demir, Nuri Usta ile dünya evine girdi.

  Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in kızı Fizyoterapist Hilal Demir, Nuri Usta ile dünya evine girdi.

 • History Channel'ın dünya çapında sevilen ve milyonlarca izleyicisi olan programı Ateşten Doğan'ın son bölümünün konusu Denizli Yatağan Bıçağı oldu. Ünü Denizli’nin Yatağan ilçesinden dünyaya yayılan Yatağan Palası, özellikle Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı ordusunda son derece yaygın olarak kullanılıyordu.

  History Channel'ın dünya çapında sevilen ve milyonlarca izleyicisi olan programı Ateşten Doğan'ın son bölümünün konusu Denizli Yatağan Bıçağı oldu. Ünü Denizli’nin Yatağan ilçesinden dünyaya yayılan Yatağan Palası, özellikle Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı ordusunda son derece yaygın olarak kullanılıyordu.

 • Başaranlar Mermer’in yeni markası Optimum Traverten ve Mermer Genel Müdürü Asude Serter ve Elektrik Mühendisi Muhammed Bekir Ege görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

  Başaranlar Mermer’in yeni markası Optimum Traverten ve Mermer Genel Müdürü Asude Serter ve Elektrik Mühendisi Muhammed Bekir Ege görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

 • Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli kurmaylarından eski Bakan, Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, yaşadığı rahatsızlık nedeni ile Ankara’da hastanede tedavi gören CHP eski Genel Başkanı ve siyasi yol arkadaşı Deniz Baykal’ı ziyaret etti. Baykal’la ilgili açılan deftere “duygusal notlar” yazdı.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli kurmaylarından eski Bakan, Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, yaşadığı rahatsızlık nedeni ile Ankara’da hastanede tedavi gören CHP eski Genel Başkanı ve siyasi yol arkadaşı Deniz Baykal’ı ziyaret etti. Baykal’la ilgili açılan deftere “duygusal notlar” yazdı.

 • Her yıl çeşitli branşlarda ödül töreni organize eden Kamu Görevlileri ve Çalışmaları Derneği’nin (KAMU-DER), bu yıl ki töreninde, ‘yılın en başarılı muhtarı’ ödülüne; Pamukkale İlçesi Kervansaray Mahalle Muhtarı Döne Tuna layık görüldü.

  Her yıl çeşitli branşlarda ödül töreni organize eden Kamu Görevlileri ve Çalışmaları Derneği’nin (KAMU-DER), bu yıl ki töreninde, ‘yılın en başarılı muhtarı’ ödülüne; Pamukkale İlçesi Kervansaray Mahalle Muhtarı Döne Tuna layık görüldü.

 • Denizli AK Parti Milletvekili Şahin Tin, İl Başkanı Necip Filiz ve önceki dönem milletvekillerinden Mehmet Yüksel ve Danışman Kadir Demir’in içinde bulunduğu araç kaza yaptı. Kazada; 8 kişi yaralandı. Tin, Filiz, Yüksel ve Demir özel bir hastaneye, diğer yaralılar ise Servergazi Devlet Hastanesi ve PAÜ Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Denizli AK Parti Milletvekili Şahin Tin, İl Başkanı Necip Filiz ve önceki dönem milletvekillerinden Mehmet Yüksel ve Danışman Kadir Demir’in içinde bulunduğu araç kaza yaptı. Kazada; 8 kişi yaralandı. Tin, Filiz, Yüksel ve Demir özel bir hastaneye, diğer yaralılar ise Servergazi Devlet Hastanesi ve PAÜ Hastanesi’ne kaldırıldı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 141. kuruluş yıldönümü, eski başkanların katıldığı törenle kutlandı. Şimdiki Başkan Osman Zolan, eski başkanlarla birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koydu, ardından geçmişten günümüze Denizli'nin resimlerinin bulunduğu sergiyi açtı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 141. kuruluş yıldönümü, eski başkanların katıldığı törenle kutlandı. Şimdiki Başkan Osman Zolan, eski başkanlarla birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koydu, ardından geçmişten günümüze Denizli'nin resimlerinin bulunduğu sergiyi açtı.

 • Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen ve 3 gün süren Pamukkale Spor Oyunları, yerel basının yanında ulusal basının da gündemine oturdu. Özellikle 3 gün süren etkinlikler kapsamında düzenlenen ‘Kadınların Topuklu Ayakkabıyla Koşma Yarışması’ ulusal basında başhaber olarak yer aldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Amacımız bir dünya markası olan Pamukkale’yi bu tür organizasyonlarla daha iyi noktalara getirmektir” dedi.

  Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen ve 3 gün süren Pamukkale Spor Oyunları, yerel basının yanında ulusal basının da gündemine oturdu. Özellikle 3 gün süren etkinlikler kapsamında düzenlenen ‘Kadınların Topuklu Ayakkabıyla Koşma Yarışması’ ulusal basında başhaber olarak yer aldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Amacımız bir dünya markası olan Pamukkale’yi bu tür organizasyonlarla daha iyi noktalara getirmektir” dedi.

 • Galeriyi paylaşın