6846 kez okundu.

DENİZLİ’DE KASIM 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Kasım 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Kasım 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • Denizli’nin tanınmış işadamlarından ve hazır beton santrallerinin duayeni; Akça Şirketler Topluluğu kurucusu Abdullah Akça, ölümünün 1. yılında düzenlenen mevlid töreni ile anıldı. Denizli’de ilklerin öncüsü olarak bilinen işadamı Abdullah Akça 1 Kasım 2016 tarihinde hayata veda etmişti. Acıpayam İlçesi’ne bağlı Hisar Köyü’nde 1937 yılında doğan; 3’ü kız 8 evlat sahibi olan merhum Abdullah Akça, Denizli’de “hafriyat, hazır beton, asfalt, inşaat, otomotiv ve makine sektörlerinin” son 42 yılına damga vuran Akça Şirketler Topluluğu’nu bugünlere taşıyan bir isim olarak tanınıyor.

  Denizli’nin tanınmış işadamlarından ve hazır beton santrallerinin duayeni; Akça Şirketler Topluluğu kurucusu Abdullah Akça, ölümünün 1. yılında düzenlenen mevlid töreni ile anıldı. Denizli’de ilklerin öncüsü olarak bilinen işadamı Abdullah Akça 1 Kasım 2016 tarihinde hayata veda etmişti. Acıpayam İlçesi’ne bağlı Hisar Köyü’nde 1937 yılında doğan; 3’ü kız 8 evlat sahibi olan merhum Abdullah Akça, Denizli’de “hafriyat, hazır beton, asfalt, inşaat, otomotiv ve makine sektörlerinin” son 42 yılına damga vuran Akça Şirketler Topluluğu’nu bugünlere taşıyan bir isim olarak tanınıyor.

 • Yerli üretimi yapacak 4 şirketli konsorsiyum netleşti. Bu çok özel göreve talip olanlar arasında bir de Denizlili yer aldı. Babadağlı Ahmet Nazif Zorlu, yerli üretimi gerçekleştirecek babayiğitler arasında yer aldı.

  Yerli üretimi yapacak 4 şirketli konsorsiyum netleşti. Bu çok özel göreve talip olanlar arasında bir de Denizlili yer aldı. Babadağlı Ahmet Nazif Zorlu, yerli üretimi gerçekleştirecek babayiğitler arasında yer aldı.

 • Türkiye’nin ilk ve tek spikerler platformu Kırmızı Türk haber tarafından düzenlenen, birçok ünlü simanın konuk olduğu, “Kırmızıtürk Medya Ödülleri” İzmir Ödül Töreni, 4 Kasım Cumartesi günü İzmir Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde gerçekleştirildi. DRT Denizli TV Haberleri Sorumlusu Cansu Karacık, yılın“En İyi Hafta Sonu Ana Haber Kadın Spikeri Bölgesel” ödülüne layık görüldü.

  Türkiye’nin ilk ve tek spikerler platformu Kırmızı Türk haber tarafından düzenlenen, birçok ünlü simanın konuk olduğu, “Kırmızıtürk Medya Ödülleri” İzmir Ödül Töreni, 4 Kasım Cumartesi günü İzmir Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde gerçekleştirildi. DRT Denizli TV Haberleri Sorumlusu Cansu Karacık, yılın“En İyi Hafta Sonu Ana Haber Kadın Spikeri Bölgesel” ödülüne layık görüldü.

 • Nüfusu yaklaşık 300 bin olan Pamukkale’de Belediye, ilçenin dört bir yanını MOBESE kameraları ile donattı. 68 mahallede 600’e yakın kamera 24 saat boyunca ilçenin güvenliğini sağlıyor. Öyle ki ilçede kameralar takılmadan önce 726 olan olay sayısı 448’e, 164 olan afili meçhul olay sayısı ise 47’ye düştü.

  Nüfusu yaklaşık 300 bin olan Pamukkale’de Belediye, ilçenin dört bir yanını MOBESE kameraları ile donattı. 68 mahallede 600’e yakın kamera 24 saat boyunca ilçenin güvenliğini sağlıyor. Öyle ki ilçede kameralar takılmadan önce 726 olan olay sayısı 448’e, 164 olan afili meçhul olay sayısı ise 47’ye düştü.

 • Çal İlçesi'nde birçok kez yeri değiştirilen dünyaca ünlü ressam İbrahim Çallı'nın heykeli, Çal Belediyesi Kültür Merkezi alanına dikildi.

  Çal İlçesi'nde birçok kez yeri değiştirilen dünyaca ünlü ressam İbrahim Çallı'nın heykeli, Çal Belediyesi Kültür Merkezi alanına dikildi.

 • 'TurkishTowels' markasıyla geçtiğimiz Mayıs ayında 'Turkish Airlines Euroleague Final Four' maçlarının global sponsorlarından biri olan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), bu kez de ABD/Miami'de uluslararası düzeyde dünyanın dört bir yanından takımların katılımı ile düzenlenen Tenis Senyörler Dünya Kupası'nda Türk Milli Takımı’nın yanında yer aldı. 7 defa ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil eden Türkiye Tenis Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Nilgün Keçeci deTürk Milli Takımı’nda yer aldı.

  'TurkishTowels' markasıyla geçtiğimiz Mayıs ayında 'Turkish Airlines Euroleague Final Four' maçlarının global sponsorlarından biri olan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), bu kez de ABD/Miami'de uluslararası düzeyde dünyanın dört bir yanından takımların katılımı ile düzenlenen Tenis Senyörler Dünya Kupası'nda Türk Milli Takımı’nın yanında yer aldı. 7 defa ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil eden Türkiye Tenis Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Nilgün Keçeci deTürk Milli Takımı’nda yer aldı.

 • Aralarında Denizlili Ahmet Nazif Zorlu'nun şirketlerini bünyesinde barındıran Zorlu Holding'in de bulunduğu konsorsiyum tarafından hayata geçirilmesi planlanan yerli otomobil projesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde imzalar atıldı. Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Çardak Organize Sanayi Bölgesi'nin yerli otomobil üretimi için uygun olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

  Aralarında Denizlili Ahmet Nazif Zorlu'nun şirketlerini bünyesinde barındıran Zorlu Holding'in de bulunduğu konsorsiyum tarafından hayata geçirilmesi planlanan yerli otomobil projesi için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde imzalar atıldı. Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Çardak Organize Sanayi Bölgesi'nin yerli otomobil üretimi için uygun olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 • Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde kaza yapan Özel Denizli Mediklinik Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Tekin’in kardeşi Süleyman Tekin, Ulu Cami’de düzenlenen cenaze töreninin ardından ebediyete uğurlandı.

  Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde kaza yapan Özel Denizli Mediklinik Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Tekin’in kardeşi Süleyman Tekin, Ulu Cami’de düzenlenen cenaze töreninin ardından ebediyete uğurlandı.

 • Denizli’nin tanınmış ailelerinden Sulayıcı’lar ile Özsoy’lar dünür oldu. Denizlispor eski Başkanı Mehmet Özsoy’un oğlu Kenan Özsoy ve işadamı Mehmet Uğur Sulayıcı’nın kızı Ayşe Sulayıcı rüya gibi düğünle dünya evine girdi.

  Denizli’nin tanınmış ailelerinden Sulayıcı’lar ile Özsoy’lar dünür oldu. Denizlispor eski Başkanı Mehmet Özsoy’un oğlu Kenan Özsoy ve işadamı Mehmet Uğur Sulayıcı’nın kızı Ayşe Sulayıcı rüya gibi düğünle dünya evine girdi.

 • Geçtiğimiz yıllarda arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan arsa üzerine Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 18’inci Bölge Kan Merkezi oluşturuldu. Güney Ege Bölge Kan Merkezi olarak isimlendiren merkez; Uşak, Marmaris ve Denizli illerine hizmet verecek.

  Geçtiğimiz yıllarda arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan arsa üzerine Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 18’inci Bölge Kan Merkezi oluşturuldu. Güney Ege Bölge Kan Merkezi olarak isimlendiren merkez; Uşak, Marmaris ve Denizli illerine hizmet verecek.

 • MHP Denizli İl Başkanlığı görevinin ardından 2016'da partisinden ihraç edilen, Meral Akşener'in önderliğinde kurulan İyi Parti'de Kurucular Kurulu Üyesi olan Yasin Öztürk, Denizli İl Başkanı oldu.

  MHP Denizli İl Başkanlığı görevinin ardından 2016'da partisinden ihraç edilen, Meral Akşener'in önderliğinde kurulan İyi Parti'de Kurucular Kurulu Üyesi olan Yasin Öztürk, Denizli İl Başkanı oldu.

 • Bir süredir kanser tedavisi gören Yeni Asır Gazetesi Sarayköy Muhabiri Halil İbrahim Akkaya, dün sabah saatlerinde hayata veda etti. 61 yaşında hayata gözlerini yuman merhum Akkaya, Sarayköy’de düzenlenen cenaze namazının ardından toprağa verildi.

  Bir süredir kanser tedavisi gören Yeni Asır Gazetesi Sarayköy Muhabiri Halil İbrahim Akkaya, dün sabah saatlerinde hayata veda etti. 61 yaşında hayata gözlerini yuman merhum Akkaya, Sarayköy’de düzenlenen cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 • Baba ocağı olan Çivril’de bir dizi ziyaretler gerçekleştiren CHP Denizli eski Milletvekili, Genel Başkan eski Yardımcısı ve Genel Sekreteri Adnan Keskin, Çivril ve Baklanlı çiftçilerin sorunlarını dinledi. Dertlerini dile getirerek; “Işıklı Gölü ve Baklan Ovası’nda çiftçilik yapan insanlar uzun süredir kendi kaderleriyle baş başa kaldılar, bırakıldılar” dedi.

  Baba ocağı olan Çivril’de bir dizi ziyaretler gerçekleştiren CHP Denizli eski Milletvekili, Genel Başkan eski Yardımcısı ve Genel Sekreteri Adnan Keskin, Çivril ve Baklanlı çiftçilerin sorunlarını dinledi. Dertlerini dile getirerek; “Işıklı Gölü ve Baklan Ovası’nda çiftçilik yapan insanlar uzun süredir kendi kaderleriyle baş başa kaldılar, bırakıldılar” dedi.

 • Av. Ali Kavak gençlik yıllarından bugüne kadar hatıra defterinde biriktirdiği şiirlerin arasından seçtiği 50 özel şiiri ‘Anı’ adını verdiği kitapta bir araya getirdi.

  Av. Ali Kavak gençlik yıllarından bugüne kadar hatıra defterinde biriktirdiği şiirlerin arasından seçtiği 50 özel şiiri ‘Anı’ adını verdiği kitapta bir araya getirdi.

 • Denizli Valisi Hasan Karahan, ilde eğitim kurumlarına yaptığı destek ve bağışlarla tanınan işadamı Derya Baltalı’yı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki şirketler grubu merkezinde ziyaret etti.

  Denizli Valisi Hasan Karahan, ilde eğitim kurumlarına yaptığı destek ve bağışlarla tanınan işadamı Derya Baltalı’yı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki şirketler grubu merkezinde ziyaret etti.

 • TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Barosu tarafından bastırılan 'Denizli Barosu Tarihi 1927-2017' isimli kitabın tanıtımı için kente geldi. Türkiye'de hukuk sisteminin siyasi iktidarın müdahalesine açık olduğunu belirten feyzioğlu, 'Müdahale edilip, edilmediğini bilmem. Sonuç olarak, kürsüden siyaset yapan hakim istemiyoruz. Kürsüdeki hakime müdahale eden siyaset de istemiyoruz. Her ikisi için de anayasayı değiştirmemiz lazım' dedi.

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Barosu tarafından bastırılan 'Denizli Barosu Tarihi 1927-2017' isimli kitabın tanıtımı için kente geldi. Türkiye'de hukuk sisteminin siyasi iktidarın müdahalesine açık olduğunu belirten feyzioğlu, 'Müdahale edilip, edilmediğini bilmem. Sonuç olarak, kürsüden siyaset yapan hakim istemiyoruz. Kürsüdeki hakime müdahale eden siyaset de istemiyoruz. Her ikisi için de anayasayı değiştirmemiz lazım' dedi.

 • Basın İlan Kurumu Denizli İl Müdürü Mesut Kezer'in ağabeyi Kemal Kezer, Alzheimer ve demans hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Merhum Kezer, İzmir’in Buca İlçesi’nde toprağa verildi.

  Basın İlan Kurumu Denizli İl Müdürü Mesut Kezer'in ağabeyi Kemal Kezer, Alzheimer ve demans hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Merhum Kezer, İzmir’in Buca İlçesi’nde toprağa verildi.

 • Sağlık alanında yeniden yapılanma için 3 ay önce başlatılan çalışma sonuçlandı ve sağlık sistemi illere göre yeniden tanımlandı. Yeni düzenlemeyle birlikte Denizli Sağlık Müdürü de değişti. Denizli’nin yeni Sağlık Müdürü Berna Öztürk oldu.

  Sağlık alanında yeniden yapılanma için 3 ay önce başlatılan çalışma sonuçlandı ve sağlık sistemi illere göre yeniden tanımlandı. Yeni düzenlemeyle birlikte Denizli Sağlık Müdürü de değişti. Denizli’nin yeni Sağlık Müdürü Berna Öztürk oldu.

 • Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Teşkilatı, Sarayköy’ün Beylerbeyi Mahallesi'nde geçtiğimiz 10 Kasım’da Atatürk büstüne çiçek koyup dua eden Mehmet Tuna’yı ziyaret etti.

  Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Teşkilatı, Sarayköy’ün Beylerbeyi Mahallesi'nde geçtiğimiz 10 Kasım’da Atatürk büstüne çiçek koyup dua eden Mehmet Tuna’yı ziyaret etti.

 • Kalp yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybeden, Denizli'den 19. ve 20. dönem TBMM'de görev yapan Mustafa Haluk Müftüler, vefatının 4’üncü yıl dönümünde Yemekli Mevlid-i Şerif’le anıldı.

  Kalp yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybeden, Denizli'den 19. ve 20. dönem TBMM'de görev yapan Mustafa Haluk Müftüler, vefatının 4’üncü yıl dönümünde Yemekli Mevlid-i Şerif’le anıldı.

 • Türkiye’de ekonomi ve finans alanında yayın yapan dergi Turcomoney, “Türkiye’ye Değer Katanlar” kategorisinde ‘Yılın Bakanı’ olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi seçti.

  Türkiye’de ekonomi ve finans alanında yayın yapan dergi Turcomoney, “Türkiye’ye Değer Katanlar” kategorisinde ‘Yılın Bakanı’ olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi seçti.

 • Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Medya HD yayın kuruluşu tarafından düzenlenen ve alanında başarılı olmuş kişi ve kuruluşlara verilen ‘Altın İmza Başarı’ ödülünü kazandı.

  Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Medya HD yayın kuruluşu tarafından düzenlenen ve alanında başarılı olmuş kişi ve kuruluşlara verilen ‘Altın İmza Başarı’ ödülünü kazandı.

 • Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongreler takvimi Pamukkale İlçe Kongresi ile başladı. Başkan Osman Tabu tek liste ile seçime gitti. Merkez Kapalı Spor Salonu’ndaki kongrede Osman Tabu yeniden başkan seçildi.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongreler takvimi Pamukkale İlçe Kongresi ile başladı. Başkan Osman Tabu tek liste ile seçime gitti. Merkez Kapalı Spor Salonu’ndaki kongrede Osman Tabu yeniden başkan seçildi.

 • Denizli’de ‘hanımağa’ ünvanı ile tanınan, kentin ilk kadın girişimcisi Neslihan Akça, Anadolu Ajansı Denizli Bürosu’nun servis yaptığı; “80 Yaşında, İşinin Başında” haberi ile geçtiğimiz hafta sonu adeta tüm Türkiye’nin baş gündem konusu oldu. Denizlili İş Kadını Neslihan Akça’nın öyküsü; Hürriyet, Milliyet, Posta gibi ulusal gazeteler ile Kanal D, FOX, Star gibi ulusal TV kanalları ve onlarca internet web haber sitesinin de sayfalarında yer aldı.

  Denizli’de ‘hanımağa’ ünvanı ile tanınan, kentin ilk kadın girişimcisi Neslihan Akça, Anadolu Ajansı Denizli Bürosu’nun servis yaptığı; “80 Yaşında, İşinin Başında” haberi ile geçtiğimiz hafta sonu adeta tüm Türkiye’nin baş gündem konusu oldu. Denizlili İş Kadını Neslihan Akça’nın öyküsü; Hürriyet, Milliyet, Posta gibi ulusal gazeteler ile Kanal D, FOX, Star gibi ulusal TV kanalları ve onlarca internet web haber sitesinin de sayfalarında yer aldı.

 • Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Denizli Fenerbahçe Spor Kulübü Şube açılışına katıldı. Açılışta Başkan Aziz Yıldırm'a güvercin hediye edildi.

  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Denizli Fenerbahçe Spor Kulübü Şube açılışına katıldı. Açılışta Başkan Aziz Yıldırm'a güvercin hediye edildi.

 • TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi etkinliği kapsamında düzenlenen ve dünyaca ünlü tenisçi Maria Sharapova ile Milli Tenisçi Çağla Büyükakçay’ın karşı karşıya geldiği dev karşılaşmaya DENİB damga vurdu. “Turkish Towels” markasıyla üretilen Denizli havlusu şampiyonların da tercihi oldu.

  TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi etkinliği kapsamında düzenlenen ve dünyaca ünlü tenisçi Maria Sharapova ile Milli Tenisçi Çağla Büyükakçay’ın karşı karşıya geldiği dev karşılaşmaya DENİB damga vurdu. “Turkish Towels” markasıyla üretilen Denizli havlusu şampiyonların da tercihi oldu.

 • Kızılay Denizli Şubesi vasıtası ile Arakanlı Müslümanlar için Bangladeş'te yaptırılmakta olan yaşam ünitelerine katkı sağlayan Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB)’a plaket verildi.

  Kızılay Denizli Şubesi vasıtası ile Arakanlı Müslümanlar için Bangladeş'te yaptırılmakta olan yaşam ünitelerine katkı sağlayan Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB)’a plaket verildi.

 • Denizlili bürokrat Adnan Yıldırım, Turco Vision 2016 organizasyonunda turcomoney tarafından Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar Ödülü’ne layık görüldü. Yıldırım’a bu yıl ise; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Yılın Bürokratı Ödülü” verildi.

  Denizlili bürokrat Adnan Yıldırım, Turco Vision 2016 organizasyonunda turcomoney tarafından Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar Ödülü’ne layık görüldü. Yıldırım’a bu yıl ise; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Yılın Bürokratı Ödülü” verildi.

 • Galeriyi paylaşın