6902 kez okundu.

DENİZLİ’DE ARALIK 2017 BÖYLE GEÇTİ

 • Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Aralık 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

  Tüm dünya ve Türkiye 2018 yılına girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, Denizli yeni yıla sakin ve huzurlu girdi. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken; Denizli Gazetesi olarak siz okuyucularımız için yıla damga vuran haberlerden başlıklarla bir “Hafıza Almanağı” oluşturalım istedik. İşte Denizli’den Aralık 2017’nin öne çıkan ve dikkat çeken haber başlıkları…

 • Geçtiğimiz günlerde Medya HD yayın kuruluş tarafından Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a verilen ‘Altın İmza Başarı Ödülü’nden sonra bu kez de Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen anket sonucunda ‘Yılın Başarılı Belediye Başkanı’ seçildi.

  Geçtiğimiz günlerde Medya HD yayın kuruluş tarafından Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a verilen ‘Altın İmza Başarı Ödülü’nden sonra bu kez de Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen anket sonucunda ‘Yılın Başarılı Belediye Başkanı’ seçildi.

 • Merkezefendi Belediyesi tarafından inşaatı sürdürülen Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı, İstanbul’da düzenlenen ‘Sign Of The City Awards’ın ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ ödülüne layık görüldü. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ödülünü; Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı’nın elinden aldı.

  Merkezefendi Belediyesi tarafından inşaatı sürdürülen Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı, İstanbul’da düzenlenen ‘Sign Of The City Awards’ın ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ ödülüne layık görüldü. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ödülünü; Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı’nın elinden aldı.

 • “Pamukkale; Pamukkale’nindir” açıklamaları ile ünlü Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin sonunda bir nebze de olsa amacına ulaştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’de bulunan Kocaçukur’un işletmesinin 6 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kiralandığını söyledi.

  “Pamukkale; Pamukkale’nindir” açıklamaları ile ünlü Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin sonunda bir nebze de olsa amacına ulaştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’de bulunan Kocaçukur’un işletmesinin 6 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kiralandığını söyledi.

 • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği 'Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler' temalı sempozyumda ödül aldı. 23 ayrı akıllı şehir uygulaması ile büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir Uygulamaları ödülünü; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği 'Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler' temalı sempozyumda ödül aldı. 23 ayrı akıllı şehir uygulaması ile büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir Uygulamaları ödülünü; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.

 • Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ın oğlu Oğuz Atakan Erdoğan, Denizlili Emer Ailesi’nin kızı Nevres Emer ile Kayalar Düğün Salonu’nda düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Kayalar Düğün Salonun’da hayatlarını birleştiren çifte 19 kişi şahitlik ederken, Başkan Zolan’ın kıydığı nikahın baş şahidi ise Bakan Zeybekci oldu.

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ın oğlu Oğuz Atakan Erdoğan, Denizlili Emer Ailesi’nin kızı Nevres Emer ile Kayalar Düğün Salonu’nda düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. Kayalar Düğün Salonun’da hayatlarını birleştiren çifte 19 kişi şahitlik ederken, Başkan Zolan’ın kıydığı nikahın baş şahidi ise Bakan Zeybekci oldu.

 • Denizli Devlet Hastanesine yakını ile birlikte giden polis memurunun silahı, odadaki Manyetik Rezonans (MR) cihazına yapıştı.

  Denizli Devlet Hastanesine yakını ile birlikte giden polis memurunun silahı, odadaki Manyetik Rezonans (MR) cihazına yapıştı.

 • Business Channel Tv'de yayınlanan ''Volkan Kaplan ile Akaltın Hikayesi'' programına konuğu olan ve programda DETGİS çalışmaları ve pamuk üretimindeki son durum hakkında açıklamalarda bulunan DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koltuksuz, “Şu anda ürettiğimiz pamuğu tükettiğimiz gibi, ithal etmek durumunda kalıyoruz. Ürettiğimizin 2 katını ithal ediyoruz” dedi.

  Business Channel Tv'de yayınlanan ''Volkan Kaplan ile Akaltın Hikayesi'' programına konuğu olan ve programda DETGİS çalışmaları ve pamuk üretimindeki son durum hakkında açıklamalarda bulunan DETGİS Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koltuksuz, “Şu anda ürettiğimiz pamuğu tükettiğimiz gibi, ithal etmek durumunda kalıyoruz. Ürettiğimizin 2 katını ithal ediyoruz” dedi.

 • Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Tatar DRT Denizli Haber’in konuğu oldu. Denizli ile ilgili projelerini anlatan Tatar; “Bağımsız bir aday olarak ve projeleriyle ön plana çıkarak belki de Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyorum” dedi.

  Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Tatar DRT Denizli Haber’in konuğu oldu. Denizli ile ilgili projelerini anlatan Tatar; “Bağımsız bir aday olarak ve projeleriyle ön plana çıkarak belki de Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyorum” dedi.

 • Yükseköğretim Kurulu, Serinhisar Cevriye Esen MYO’nun kuruluşunu onayladı. Haberi, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş duyurdu.

  Yükseköğretim Kurulu, Serinhisar Cevriye Esen MYO’nun kuruluşunu onayladı. Haberi, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş duyurdu.

 • Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD), yeni faaliyet dönemine; geleneksel olarak her Salı gerçekleştirilen ‘Akademi Sohbetleri’ programı kapsamında Denizlili Aşık; Ozan Nihat ve Erzurumlu Aşık Selahattin Kazanoğlu eşliğinde ‘Yaren Gecesi’ ile başladı.

  Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD), yeni faaliyet dönemine; geleneksel olarak her Salı gerçekleştirilen ‘Akademi Sohbetleri’ programı kapsamında Denizlili Aşık; Ozan Nihat ve Erzurumlu Aşık Selahattin Kazanoğlu eşliğinde ‘Yaren Gecesi’ ile başladı.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte “ard germe tekniği” ile yapılan ve Denizli’de ilk köprü olma özelliği taşıyan “Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün” yapımında sona yaklaşılırken; PAÜ İnşaat Topluluğu öğrencileri, köprü inşaatına giderek incelemelerde bulundu.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte “ard germe tekniği” ile yapılan ve Denizli’de ilk köprü olma özelliği taşıyan “Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün” yapımında sona yaklaşılırken; PAÜ İnşaat Topluluğu öğrencileri, köprü inşaatına giderek incelemelerde bulundu.

 • PTT A.Ş. tarafından oluşturulan ‘UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ konulu anma pulları, Forum Çamlık’ta görücüye çıktı. Sergiye katılan Başbakan Binali Yıldırım’ın Başdanışmanı ve PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saim İlçioğlu, özel pulları imzaladı.

  PTT A.Ş. tarafından oluşturulan ‘UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ konulu anma pulları, Forum Çamlık’ta görücüye çıktı. Sergiye katılan Başbakan Binali Yıldırım’ın Başdanışmanı ve PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saim İlçioğlu, özel pulları imzaladı.

 • Denizli'de FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik 48'i tutuklu 115 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tanık Yard. Doç. Dr. A., 'Toplanan himmet, burs ve kurban paraları üniversitedeki büyük hocalara (örgüt imamı) veriliyordu. Yapılmayan ameliyatlar yapılmış gibi sisteme girilerek kazanç elde ediliyordu' dedi.

  Denizli'de FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik 48'i tutuklu 115 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tanık Yard. Doç. Dr. A., 'Toplanan himmet, burs ve kurban paraları üniversitedeki büyük hocalara (örgüt imamı) veriliyordu. Yapılmayan ameliyatlar yapılmış gibi sisteme girilerek kazanç elde ediliyordu' dedi.

 • Pamukkale Üniversitesi Seyahat Turizm Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katılan Cafer Sadık Abalıoğlu (CSA) Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Abalıoğlu, başarının sırrının deneyim olduğunu, deneyimin ise alınan yanlış kararlar sonrası kazanıldığını hatırlattı.

  Pamukkale Üniversitesi Seyahat Turizm Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak katılan Cafer Sadık Abalıoğlu (CSA) Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Abalıoğlu, başarının sırrının deneyim olduğunu, deneyimin ise alınan yanlış kararlar sonrası kazanıldığını hatırlattı.

 • Kurulum sürecini tamamlayan İyi Parti Denizli Teşkilatı, yeni yönetimini belirledi. Yasin Öztürk’ün Başkanlığını üstlendiği İyi Parti İl Teşkilatı’nda görev dağılımı da yapıldı.

  Kurulum sürecini tamamlayan İyi Parti Denizli Teşkilatı, yeni yönetimini belirledi. Yasin Öztürk’ün Başkanlığını üstlendiği İyi Parti İl Teşkilatı’nda görev dağılımı da yapıldı.

 • CHP Merkezefendi 2’nci olağan genel kuruldan galip çıkan Tolga Varlıker, görevi eski başkan Sedat Demirci’den devraldı.

  CHP Merkezefendi 2’nci olağan genel kuruldan galip çıkan Tolga Varlıker, görevi eski başkan Sedat Demirci’den devraldı.

 • Ekim 2017’de Denizli CHP Merkezefendi ilçe Başkanlığı tarafından Gerzele Mahallesi'nde delege seçimlerinde yaşanan kavgada disipline sevk edilen ve süresiz ihraç edilen CHP Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Özkan Arslan ile geçtiğimiz dönem CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu yönetiminde il saymanı olan Bilal Duran, CHP Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile partilerine geri döndü.

  Ekim 2017’de Denizli CHP Merkezefendi ilçe Başkanlığı tarafından Gerzele Mahallesi'nde delege seçimlerinde yaşanan kavgada disipline sevk edilen ve süresiz ihraç edilen CHP Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Özkan Arslan ile geçtiğimiz dönem CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu yönetiminde il saymanı olan Bilal Duran, CHP Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile partilerine geri döndü.

 • 121 Dev Projesi içerisinde yer alan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde beton döküm işlemi gerçekleşti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, “Üçgen’de, Sanayi Kavşağı’nda devam eden köprü çalışmalarımızı Ocak ayı sonuyla sonuçlandırıp, halkımızı daha güzel ve konforlu yollarda sürüş yapmaya davet ediyoruz” dedi.

  121 Dev Projesi içerisinde yer alan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde beton döküm işlemi gerçekleşti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, “Üçgen’de, Sanayi Kavşağı’nda devam eden köprü çalışmalarımızı Ocak ayı sonuyla sonuçlandırıp, halkımızı daha güzel ve konforlu yollarda sürüş yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 • TBMM Genel Kurulu'nda 2018 Bütçe Görüşmeleri devam ederken; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin dile getirdiği; 51 yıl önce “Necip Fazıl Kısakürek” tarafından söylenen sözler, tansiyonu yükseltti. Bakan Zeybekci’nin, 16 Nisan 1956 tarihinde Büyük Doğu Dergisi'nde Necip Fazıl Kısakürek'in “Bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı düşürmeye bile razıdır” dediğini meclis kürsüsünde hatırlatması ortalığı karıştırdı.

  TBMM Genel Kurulu'nda 2018 Bütçe Görüşmeleri devam ederken; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin dile getirdiği; 51 yıl önce “Necip Fazıl Kısakürek” tarafından söylenen sözler, tansiyonu yükseltti. Bakan Zeybekci’nin, 16 Nisan 1956 tarihinde Büyük Doğu Dergisi'nde Necip Fazıl Kısakürek'in “Bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı düşürmeye bile razıdır” dediğini meclis kürsüsünde hatırlatması ortalığı karıştırdı.

 • 
Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan ile Nebahat Karakan’ın Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otelcilik Fakültesi Mezunu kızları Tuğçe Karakan ile işadamı Cevdet Duran ile Nurdan Duran’ın Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu işadamı oğulları Rıdvan Duran rüya gibi bir düğünle dünya evine girdi.

  Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan ile Nebahat Karakan’ın Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm Otelcilik Fakültesi Mezunu kızları Tuğçe Karakan ile işadamı Cevdet Duran ile Nurdan Duran’ın Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu işadamı oğulları Rıdvan Duran rüya gibi bir düğünle dünya evine girdi.

 • Almanya Duisburg- Essen Üniversitesi’nde, 12 Eylül darbesinden sonra Almanya’da yaşamaya başlayan ‘Emanet Çeyiz’ kitabının yazarı Denizlili Kemal Yalçın adına sempozyum düzenlendi. Sempozyuma konuşmacı olarak; Denizlili Mimar Süleyman Boz ve İşadamı Nihat Kömürcüoğlu konuşmacı olarak katıldı. Honaz İlçesi’nde doğduğunu belirten Denizlili Yazar Yalçın; “Beni var eden toprak; Honaz toprağıdır. Dünya benim vatanımdır” dedi.

  Almanya Duisburg- Essen Üniversitesi’nde, 12 Eylül darbesinden sonra Almanya’da yaşamaya başlayan ‘Emanet Çeyiz’ kitabının yazarı Denizlili Kemal Yalçın adına sempozyum düzenlendi. Sempozyuma konuşmacı olarak; Denizlili Mimar Süleyman Boz ve İşadamı Nihat Kömürcüoğlu konuşmacı olarak katıldı. Honaz İlçesi’nde doğduğunu belirten Denizlili Yazar Yalçın; “Beni var eden toprak; Honaz toprağıdır. Dünya benim vatanımdır” dedi.

 • Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin daveti üzerine ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 14. Dönem Sertifika törene katıldı.

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin daveti üzerine ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 14. Dönem Sertifika törene katıldı.

 • Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve düzenlenen 2 yarışta ülkenin 4 bir yanından adrenalin tutkunlarını Denizli’ye getiren Türkiye’nin en büyük Off-Road pisti, Antalya Kepez Belediyesi’nin radarına girdi. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Off-Road pistinde incelemelerde bulunmak için ilçeye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ağırladı.

  Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve düzenlenen 2 yarışta ülkenin 4 bir yanından adrenalin tutkunlarını Denizli’ye getiren Türkiye’nin en büyük Off-Road pisti, Antalya Kepez Belediyesi’nin radarına girdi. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Off-Road pistinde incelemelerde bulunmak için ilçeye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ağırladı.

 • Serinhisar’da kar yağışı nedeniyle buz pistine dönen yolda battaniye ile araçların kaymalarını engelleyen polis memuru ile Denizli Büyükşehir Belediye otoparkı yanında gençler arasındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesini engelleyen polis memuru, Denizli emniyet Müdürü Mevlüt Demir tarafından ödüllendirildi.

  Serinhisar’da kar yağışı nedeniyle buz pistine dönen yolda battaniye ile araçların kaymalarını engelleyen polis memuru ile Denizli Büyükşehir Belediye otoparkı yanında gençler arasındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesini engelleyen polis memuru, Denizli emniyet Müdürü Mevlüt Demir tarafından ödüllendirildi.

 • Partisinin 25’inci kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Denizli’ye gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Mustafa Destici; yeni dönemde 600 milletvekilinin olacağına dikkat çekerek; “600 milletvekilinin 500 tanesi ön seçim ve tercihli sistem ile seçilsin. Milletvekilleri genel başkan tarafından seçilmesin. Seçim ittifakı yasal hale getirilsin. Neden partiler gizli ittifak etsin ki” dedi.

  Partisinin 25’inci kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Denizli’ye gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Mustafa Destici; yeni dönemde 600 milletvekilinin olacağına dikkat çekerek; “600 milletvekilinin 500 tanesi ön seçim ve tercihli sistem ile seçilsin. Milletvekilleri genel başkan tarafından seçilmesin. Seçim ittifakı yasal hale getirilsin. Neden partiler gizli ittifak etsin ki” dedi.

 • Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda görev değişimi. 29 Mayıs 2016’da yapılan seçimlerin ardından başkanlığı getirilen Ali Osman Horzum, 1.5 yıllık görev süresinin ardından görevi Başkan Yardımcısı Himmet Yavaş’a devretti.

  Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda görev değişimi. 29 Mayıs 2016’da yapılan seçimlerin ardından başkanlığı getirilen Ali Osman Horzum, 1.5 yıllık görev süresinin ardından görevi Başkan Yardımcısı Himmet Yavaş’a devretti.

 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, kızının Ataşehir’deki Adalar manzaralı ultralüks rezidansı hakkında ‘100 bin dolara satarım’ sözünü değerlendiren AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “Ben buradan ‘hodri meydan’ diyorum. Ben o yüz bin Dolar’ı o daire için veririm. O daireye talibim. Getirsin masaya, alalım” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, kızının Ataşehir’deki Adalar manzaralı ultralüks rezidansı hakkında ‘100 bin dolara satarım’ sözünü değerlendiren AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “Ben buradan ‘hodri meydan’ diyorum. Ben o yüz bin Dolar’ı o daire için veririm. O daireye talibim. Getirsin masaya, alalım” dedi.

 • Türkiye'de ilk defa aylık ekonomi dergisi Capital tarafından gerçekleştirilen ve en büyük 500 özel şirketin sıralandığı 'Capital 500' araştırmasının 18'incisi yayınlandı. Şirketlerin “ciro” kriterine göre belirlenen Capital 500 sıralamasında; Denizli merkezli ve Denizlili sahipleri bulunan 13 firma yer buldu.

  Türkiye'de ilk defa aylık ekonomi dergisi Capital tarafından gerçekleştirilen ve en büyük 500 özel şirketin sıralandığı 'Capital 500' araştırmasının 18'incisi yayınlandı. Şirketlerin “ciro” kriterine göre belirlenen Capital 500 sıralamasında; Denizli merkezli ve Denizlili sahipleri bulunan 13 firma yer buldu.

 • Denizli’nin yakından tanıdığı ve 1970- 1975 yıllar arasında Valilik görevini üstlenen Münir Güney, İstanbul’da hayatını kaybetti. 89 yaşında yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayata veda eden Vali Güney, İstanbul’da düzenlenen törenle defnedildi.

  Denizli’nin yakından tanıdığı ve 1970- 1975 yıllar arasında Valilik görevini üstlenen Münir Güney, İstanbul’da hayatını kaybetti. 89 yaşında yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayata veda eden Vali Güney, İstanbul’da düzenlenen törenle defnedildi.

 • İzmirli Ressam Bülent Bozkurt, ilk kişisel sergisini Denizli’de açtı. Bozkurt’un resimleri kentte kültür sanat çevreleri tarafından beğeni ile karşılandı.

  İzmirli Ressam Bülent Bozkurt, ilk kişisel sergisini Denizli’de açtı. Bozkurt’un resimleri kentte kültür sanat çevreleri tarafından beğeni ile karşılandı.

 • Cumhuriyet Halk Partisi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Teoman Sancar'ın aday olmadığı kongrede; CHP eski Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, CHP Denizli eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve görme engelli Azmi Ermiş yarıştı. 630 delegenin oy kullandığı seçimde, 303 oy alan Ali Rıza Ertemur, yeni il başkanı oldu. Yeni Başkan Ertemur, daha önce 2 defa il başkanlığı görevini yürütmüştü.

  Cumhuriyet Halk Partisi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Teoman Sancar'ın aday olmadığı kongrede; CHP eski Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, CHP Denizli eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve görme engelli Azmi Ermiş yarıştı. 630 delegenin oy kullandığı seçimde, 303 oy alan Ali Rıza Ertemur, yeni il başkanı oldu. Yeni Başkan Ertemur, daha önce 2 defa il başkanlığı görevini yürütmüştü.

 • Galeriyi paylaşın