AÇILIŞ DERSİNDE ‘HEKİMLİK SANATI’ ANLATILDI

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2017-2018 Akademik Yılı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkçi’nin vermiş olduğu açılış dersi ile başladı.

‘Geleceğin Hekimleri Hoş Geldiniz’ diyerek sözlerine başlayan Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkçi, yapmış olduğu ‘Hekimlik Sanatı’ adlı sunumuyla ilk dersini verdi.

Yeni tıp öğrencilerine, aktif ve dinamik, vatan ve millet sevgisiyle, insan sevgisiyle dolu hekimler olmalarını temenni eden Prof. Dr. Fenkçi, hekimlik mesleğinin öneminden, hasta mahremiyetinden, diğer sağlık çalışanları ve hekimlerle doğru iletişimin önemi gibi hekimlikte dikkat edilmesi gereken noktalara değindi. Yapılan sunumda ayrıca, iyi hekim olmanın olmazsa olmazlarına değinen Prof. Dr. Semin Fenkçi, doktorluk mesleğine adım atan öğrencilere kariyerlerinde kendilerine yardımcı olabilecek önemli tavsiyelerde bulundu.Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitiminin akredite olduğunu belirten Prof. Dr. Fenkçi, probleme dayalı tıp eğitimi modeli ile Türkiye’deki tıp fakülteleri arasında verdiği eğitim kalitesi ile önemli bir yerde olduğunu hatırlattı. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkçi’nin yaptığı açılış dersinin ardından Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Orhan Kara tıp fakültesini kazanan öğrencilere tıp fakültesinin eğitim sistemi, ders ve laboratuvar olanakları gibi konularda bilgi verdi.

 

 

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Eğitim kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 19°
En Düşük 19°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ