BAŞARININ YOLU REHBERLİK

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilimiz geneli ilkokul ve ortaokul rehber öğretmenlerin katılımıyla sene başı rehber öğretmenler toplantısı gerçekleştirildi.

Merkezefendi Rehberlik Araştırma Merkezinde yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz rehber öğretmenlere önemli mesajlar verdi.

Müdür Oğuz “Rehber öğretmenler çocukların eğitim sürecinde kilit konumdadır. Öğrencileri şiddet ve kötü davranışlardan uzak tutmada ve başarılarını arttırmada önemli rol oynuyorsunuz. Rehber öğretmenler, ilkokul döneminden ortaöğretim tamamlanana kadar öğretim hayatının yol gösterenidir. Sizler öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımalarına yardımcı oluyorsunuz. Rehber öğretmenler; öğrencilerin öğretim hayatı süresince meslek ve iş olanakları hakkında bilgilenmelerine, başkaları ile iyi iletişim kurmalarına ve doğru kararlar verebilme becerisi geliştirmelerine katkı sağlıyorlar. Kısacası rehber öğretmenliğin temel amacı; öğrencilerin sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir şekilde eğitim-öğretim hayatını devam ettirmesidir. Sizler aynı zamanda öğrencilerin sırdaşınız. Öğrencinin başarılı bir eğitim dönemi geçirmesi için rehber öğretmenlerin önemi kilit konumdadır. Başarının yolu rehberliktir” dedi.

Toplantının devamında Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Fikret Sarısoy dönem içerisinde Denizli ilinde gerçekleştirilecek olan rehberlik çalışmalarını anlattı. Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Orhan Öksüz, değişen rehberlik programları konusunda rehber öğretmenlere bilgilendirmede bulundu. Pamukkale  Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Ahmet Urhan ise rehberlik servislerinde kullanılacak olan yeni formlar konusunda rehber öğretmenlere bilgi verdi.

 

 

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Eğitim kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • YAKUP DOĞANHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
  • DURMUŞ GÜNGÖRMAHALLE CAMİİ Cevizli Mezarlığı
  • BEKİR TÜRKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • ÖMER KABAKMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
  • TÜRKAN ALKANNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • OSMAN ÇOLAKMAHALLE CAMİİ Honaz Mezarlığı
  • RAMAZAN ULUTAŞMAHALLE CAMİİ Kozlar Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9329

EURO

4.8482

STERLİN

5.5113

DENİZLİ

En Yüksek 16°
En Düşük 16°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ