PAÜ’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE TAM DESTEK

Pamukkale Üniversitesi ile Denizli’de ki 22 lise arasında sosyal, bilimsel ve sanatsal işbirliği protokolü imzalandı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru ve lise müdürleri katıldı.

Pamukkale Üniversitesi ile birlikte çocuklara güzel hizmetler sunacaklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bu proje okullarımızda sosyal etkinlikler anlamında hayati önem taşıyan bir projedir. Projenin hayata geçmesinde büyük rol üstlenen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür ediyorum” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ise, “Üniversite olarak, kentin gelişimine katkı sağlayacak her projede yer almaya çalışıyoruz. Bu yönde en çok önem verdiğimiz eğitim alanında yaptığımız işbirlikleridir. Bu kapsamda Denizli’de eğitim veren 22 lise ile bir protokol imzalıyoruz. Buna benzer işbirlikleri ile eğitim ve öğretime katkı sağlamaya devam edeceğiz”diye konuştu.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Atılan imzaların ardından yenilenen üniversitesi kütüphanesi gezildi. Protokol kapsamında liselerin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, hizmet altyapısının iyileştirmesi, öğretim süresinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, eğitim öğretim desteği sağlanması konusunda üniversite tarafından uzmanlık desteği sağlanacak. Lise öğrencilerinin üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve birimlerde bulunan laboratuvarları, mekânları ve malzemeleri kullanmasına imkan tanınacak. Öğretmenlik uygulaması ve derslerine devam eden öğretmen adaylarının stajlarının da liselerde yapılmasına imkân verilecek. Lise öğrencileri ve öğretmenleri üniversite kütüphanesinden faydalanabilecek. Öğretim üyeleri lise öğrencilerine ders verecek. Bunların yanında,öğrencilerin Pamukkale Üniversitesi’nin düzenleyeceği bilimsel, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmasına imkan sağlanacak.

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Eğitim kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 28°
En Düşük 24°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ