PEV FEN LİSESİ'NDEN BÜYÜK BAŞARI

PEV Fen Lisesi başarılarına yeni bir halka daha ekledi. PEV Fen Lisesi, henüz ikinci yılında olmasına rağmen TÜBİTAK’IN düzenlediği proje yarışmasında, gönderdiği tüm projelerin elemeden geçmesiyle adını duyurdu.

PEV Fen Lisesi Müdürü ALPTEKİN Özdemir; “Okulumuz bir yandan fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlarken bir yandan da öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde de iyi yetişmelerini sağlamayı kendine hedef olarak belirlemiştir.” dedi.

2011-2012 eğitim öğretim yılı 49. TÜBİTAK Ortaöğretim Kurumları Arası Proje Yarışmasında ön elemeleri geçen öğrencilerimizden; Oğuz Aycan İçkin ve Selen Şarkaya (Biyoloji) Ecem Elvin Barkan (Biyoloji), Seren Kadıköylü ve Ömer Faruk Oka ( Kimya ) olmak üzere toplam üç projemiz kabul edilmiştir. Projeler 19-23 Mart 2012 tarihleri arasında Antalya’da yarışacak.Yorumları göster (0)

Eğitim kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ