SAĞLIK ORDUSUNA 56 DOKTOR


Doğan Akşit


Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi'nden mezun olan 56 hekim adayı, mesleğe ilk adımlarını attı. 

Pamukkale Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı’nın son mezunlarını verdi. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen mezuniyet törenine Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kılıç, PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Uğur Koltuksuz, öğretim elemanları, davetliler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı. 

Rektör Bağcı, törende yaptığı konuşmada, fakültelerinde mesleğini dünyanın her yerinde icra edebilecek nitelikli hekim yetiştirmeyi amaçladıklarını belirterek, ''Bu yolda yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı da tüm öğretim kadrosundaki hocaları ayrı ayrı kutluyorum. Mezun olan yeni doktorlarımıza da bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim'' dedi. 

Öğrenciler hekimlik andını okuyarak mesleğe ilk adımlarını attı. 
Vali Yardımcısı Abdullah Acar ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı tarafından dönem birincisi Mehmet Kılınç'a diploma ve hediyeleri verildi. Tören sonunda genç doktorlar keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladı. 
    


Yorumları göster (0)

Eğitim kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ