'12 ARALIK'TA DÜNYADA BİR NUMARA OLACAĞIZ'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "12 Aralık 2017 günü 3. çeyrek büyüme rakamları açıklandığında, Türkiye, dünyada 1 numara olacak. Öyle laf, gaz falan değil. Göreceksiniz tarih verdim" dedi.

Erzincan'da düzenlenen AKP merkez ilçe kongresinde konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 12 Aralık'ta Türkiye'nin dünyada bir numara olacağını iddia etti.


Milletin büyüme ve ihracat rekorları kırdığını ileri süren Zeybekci, "12 Aralık 2017 günü Türkiye'nin 3'üncü çeyrek büyüme rakamları açıklanacak. 3'üncü çeyrek büyüme rakamları açıklandığında, Türkiye, dünyada 1 numara olacak. Öyle laf, gaz falan değil. Göreceksiniz tarih verdim. Rakam söylemeyim de dünyada 1 numara olacağız. Onların o algı operasyonlarına, Avrupa'da kandırıldıkları bazı ülkelerdeki girişimlerine rağmen Türkiye'nin Avrupa'ya olan ihracatı yüzde 13 artıyor" dedi.
Türkiye'nin inşallah 2017'nin sonunda ihracatta rekor üzerine rekor kırarak tarihi zirvelere ulaşacağını vurgulayan Zeybekci, "Onlara rağmen. Bu aziz milletin duaları ile destekleri ile hizmetkar evlatlarının arkasında merak etmeyin" ifadelerini kullandı.

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0304

EURO

4.9636

STERLİN

5.6573

DENİZLİ

En Yüksek 10°
En Düşük 10°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ