“2010’DAN BU YANA EN YOĞUN YIL 2018”

Heimtextil Ev Tekstili Fuarı için Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Denizli kafilesinde yüzler gülüyor. Stantlarda son 8 yılın en yoğun dönemini yaşanıyor. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Stantlarımız boş bir gün geçirmedi. Ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 10 arttı. Denizli, çalışkanlığının yanında emeğinin ve işine gösterdiği özenin karşılığını inşallah en iyi şekilde alarak memleketimize dönecek” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ile Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ve DTO Başkan Yardımcısı iş adamı Salih Sarıkaya ile Heimtextil 2018 Ev Tekstili Fuarı’ndaki temaslarını sürdürüyor. Denizlili ihracatçı firmaların sahipleri, temsilcileri ile stantlarındaki çalışanlarının moralinin yüksekliği, heyeti sevindirdi. Gittikleri her yerde mutlu insanlar ve gülen yüzler görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Heimtextil 2018 Ev Tekstili Fuarı, ilk günden itibaren son 8 yılın en yoğun dönemini yaşıyor. 3 bin kadar katılımcının olduğu fuarı 70 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyordu. 150’ye yakın ülkeden gelen katılımcı var. Özellikle Denizli’den giden firmaların bulunduğu 4, 8, 9 ve 11’inci holler, her gün hareketliydi. Çok şükür; stantlarımız boş bir gün geçirmedi. En fazla Almanya, Çin, İtalya, İngiltere, İspanya, Amerika ile Uzak Doğu ülkelerinden 2018’in yeni ev tekstili ürünlerini görmek ve almak için geldikleri görüldü. Ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 10 artmış. Bu ilgi bizi de sevindirdi. Firmalar ile ziyaretçileri daha iyi bir ortamda buluşturmak için bir daha ki seneye 8 ve 9 numaralı hollerdeki havlu bornoz üreticilerini yeni yapılacak 12’nci hole yerleştirmeyi planlıyorlar” dedi.

“SİYASİ TÜRBÜLANSIN TİCARETTEKİ ETKİSİ KAYBOLUYOR”
Son yıllarda uluslararası çalışan satıcılar ile alıcıların siyasi türbülanstan dolayı istediği gibi yoğun bir şekilde biraraya gelemediğine dikkat çeken Başkan Erdoğan, “300’e yakın stantla Türk firmaları Heimtextil 2018 Ev Tekstili Fuarı’nda. Bunların 68’i bizden yani Denizli’den gelen ihracatçılarımız. Burada sadece Avrupalılar değil Amerikalı alıcılar da var. Amerika pazarını önemsiyoruz. 2018’deki önceliklerimizden biri de budur; bu olmalıdır! Böylelikle bu yıl işlerimiz beklentilerin de üstünde artacaktır. 190 ülkeye bilfiil gidip ticaret yapıyoruz; neden bu sayı daha da artmasın? Hızla değişen dünyada daha fazla söz sahibi olmak istiyorsak, üretimden ihracata kadar çabamızı çoğaltıp, kazancımızı bollaştırmamız gerekiyor. Daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir Türkiye demektir!” diye konuştu.

“ALMANYA İLE İLİŞKİLER YOLUNA GİRDİ”
Almanya ile ikili ilişkilerin özellikle ticari alanda her geçen gün daha da iyileştiğinin de altını çizen Başkan Erdoğan, önemli bir çağrıda bulundu. Erdoğan, hem idarecilere hem de toplumlara “Almanya’dan Türkiye’ye gidecek turistte geçen yıla oranla yüzde 71’lik bir artış var; o da bunun bir göstergesi. Artık herkesin söylemlerini de buna göre ayarlaması gerekiyor. Sorunlar gelip geçici ancak, iki ulus arasındaki dostluk bakidir. Hatta tüm dünya kavgayı bir kenara bırakıp, dostlukları ve ticari ilişkilerdeki iyileşmeyi pekiştirecek adımlar atmalı” diye seslendi.

EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ
2018’in 2017’den daha iyi geçeceği yönündeki umutlarının her geçen gün daha da arttığını kaydeden DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin son açıklaması sanayici, iş adamı, ihracatçı, üretici, esnaf ve tüccarımızın yeni yıla dair umudunu artırdı. Kredi Garanti Fonu, piyasayı ciddi oranda rahatlattı. İlk yıl geri dönüşlerde yüzde 98 orana ulaşılması ve Kredi Garanti Fonu kefaletinin kalıcı hale gelmesi, moralimizi daha da artırdı. Denizli Platformu Dönem Sözcüsü olarak, hükümetimiz ve bakanımıza teşekkür ediyor. Bu tür girişimlerinin sayısının artmasını diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

 • VELİ CİVELEKMAHALLE CAMİİ Selcen Mezarlığı
 • MUSTAFA TEPELİMAHALLE CAMİİ Gümüşler Şemikler Mezarlığı
 • HATİCE İZMİRASRİ MEZARLIK CAMİİ Çakmak Mezarlığı
 • NAHİDE YILDIZMAHALLE CAMİİ İsabey Mezarlığı
 • MEHMET ŞEKERKAYHAN MERKEZ CAMİİ Kayhan Mezarlığı
 • ALİ DENİZULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • AHMET KAPLANMAHALLE CAMİİ Ovacık Mezarlığı
 • CELAL DUMANMAHALLE CAMİİ Şenköy Mezarlığı
 • ZAHİDE KANDEMİRMAHALLE CAMİİ Yumrutaş Mezarlığı
 • VELİ DAYIBAŞMAHALLE CAMİİ Selcen Mezarlığı
 • EYÜP KÖSEMAHALLE CAMİİ İnceler Mezarlığı
 • CÜFERİYE KURBANMAHALLE CAMİİ Akpınar Mezarlığı
 • EROL BAĞMAHALLE CAMİİ Çameli Yeni Mahalle Mezarlığı
 • HASAN ALKANMAHALLE CAMİİ Kocapınar Mezarlığı
 • NUMAN PEKERMAHALLE CAMİİ Sığma Mezarlığı
 • EYÜP AYDEMİRMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
 • AYŞE ÇALIŞKANULU CAMİİ Çakmak Mezarlığı
 • MUSA İPEKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
 • MEHMET EMİN KAYALIMAHALLE CAMİİ Acıpayam Mezarlığı
 • SEVİLAY TULANMAHALLE CAMİİ Karakıran Mezarlığı
 • CENNET ŞAHANMAHALLE CAMİİ Konak Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0304

EURO

4.9636

STERLİN

5.6573

DENİZLİ

En Yüksek 25°
En Düşük 25°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ