BAKAN ZEYBEKCİ BABA OCAĞINDA İFTAR VERDİ

Memleketi Denizli’nin Tavas ilçesi Pınarlar Köyü’nde verdiği iftarda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Türkiye’nin ekonomisi şuan tam istediğimiz gibi olmasa da, illaki istediğimiz gibi olacak” dedi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kendi köyü olan Tavas ilçesine bağlı Pınarlar’da verdiği iftarda vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Zeybecki tarafından köy meydanında her kesimden köylülerin yoğun katılım gösterdiği iftara Bakan Zeybekci’nin yanı sıra, Vali Ahmet Altıparmak, Tavas Kaymakamı Osman Varol,  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Tavas Belediye Başkanı Turan Veli Akyol, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DTB Başkanı İbarhim Tefenlili, AK Parti eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk,DESK Genel Müdürü Mahmut Öztürk, Ak Parti eski Milletvekili ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nın Danışmanı Mehmet Yüksel,  Ak Parti Tavas İçe Başkanı Hüseyin İnamlık, partililer, daire müdürler ve Pınarlılar katıldı. Bakan Zeybekci, iftar öncesi masaları dolaşarak, vatandaşlarla selamlaştı. İftardan sonra İl Müftüsü Mehmet Aşık, bir dua yaptı. 

İftar sonrası vatandaşlara seslenen Bakan Zeybekci, “Ben burada ailem adına diyorum ki, öncelikle geldiniz için Allah razı olsun. Köyümüzden ayrılamıyoruz, kopamıyoruz, köyümü ne kadar çok sevdiğimi sizler bilirsiniz. Sizin haberiniz bile yokken, mesela geçen hafta buradaydım. Geldim, bahçede biraz ot yolduk, biraz dolaştık. Sessizce geldik, gittik. Geçen hafta buradaydım, kabristana gittim. Orada hanım, çocuklar, eşim hep beraber kabristanı ziyaret ederken, hanıma dedim ki, anacığımızın ayak ucu boş, Allah izin verirsen, nasip ederse kabrimiz de burada olsun istiyoruz” dedi.

  "EKONOMİMİZ İLLAKİ İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLACAK"

Türkiye’nin bir sene öncesinden daha iyi olduğunu ve gelecekte de daha iyi olacağını kaydeden Bakan Zeybekci, “Sizin kardeşiniz olarak, Uzunpınar’ın dağlarından çıkan biri olarak, memlekete hizmet etmek için de koşturuyoruz. Elhamdülillah memleketimiz bir yıl öncesinden daha iyi, Türkiye’miz bir yıl öncesinden daha iyi, hele hele o 15 Temmuz ihanetinden sonra, artık Türkiye toparladı. Türkiye yoluna girdi. Türkiye her şeyiyle bırak namerde, merde bile muhtaç olmayacak bir güzergaha girdi. Dünyanın 16’ıncı büyük, Avrupa’nın 6’ıncı büyük ekonomisi olmuş. Büyümemiz gayet iyi gidiyor. Gelişmemiz gayet iyi gidiyor, istediğimiz gibi mi değil, ama illaki istediğimiz gibi olacak” diye konuştu.

Kendi köyüne hizmet götüren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Bakan Zeybekci, “Büyükşehir belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Girişlerimiz, köyümüzün sokakları, mahalleleri, her yeri, bence Denizli’nin merkezinden çok daha güzel olmuş. Öyle olmuş, çünkü dedik ki, Denizli’nin merkezinde ne varsa, en uzak köyünde de o olacak. Allah’ın izniyle 2019’a kadar dönem itibariyle belediyelerimizin zamanı var. Denizli’nin her yerinde, Acıpayam’ından Çameli’ye, Beyağaç’ına kadar, Güney’inden Baklan’ına, Bekilli’sine tüm köylerimizde, mahallelerimizde aynı güzellikler var” diye konuştu. (İHA )

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 28°
En Düşük 24°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ