BAŞKAN ZOLAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. "Öğretmenler geleceği aydınlatan meşalenin taşıyıcılarıdır" diyen Başkan Zolan, “Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyan öğretmenlerimizin günü kutlu olsun” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin kutsiyet arz ettiğini belirten Başkan Osman Zolan, “Öğretmenler, eğittikleri öğrenicileri ile geleceği inşa etme gibi önemli bir görev üstlenmektedir. Öğretmenlik mesleği tarih boyunca en kutsal meslek olarak görülmüş ve her zaman saygıların en büyüğünü hak etmişlerdir" dedi. İlk ayeti ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak, öğrenmenin ve öğretmenin Türk toplumu için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Öğretmenler, doğruyu, yanlışı, iyiyi ve kötüyü öğretmenin yanı sıra, öğrenicisinin yeteneklerini de ortaya çıkarır. Bu cihetle öğretmenler toplumları ve medeniyetleri inşa etmişler ve geleceğe yön vermişlerdir” dedi.

"Öğretmenler geleceği aydınlatan meşalelerin taşıyıcılarıdırlar" diyen Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasında en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Vatanına, bayrağına, devletine, milletine bağlı ve çağın ötesinde fikirler üreten nesiller yetiştirmek öğretmenlerimizin en asli görevleri olmalıdır. Onların yetiştirdiği nesillerle ülkemiz daha aydınlık bir geleceğe doğru hızla ilerleyecektir.” Dedi.

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözünü hatırlatan Başkan Zolan, "Öğretmenlerimizin gelecek için yetiştirdiği fidanlar, büyüyerek ve gelişerek ülkemizin kaderini tayin edecektir. Bu vesileyle, millet mekteplerinin açıldığı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 'Başöğretmenlik' unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum" dedi. 

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • ERDOĞAN KAVSARAMAHALLE CAMİİ İnceler Mezarlığı
  • SAFİYE GÜLDAŞMAHALLE CAMİİ Aydoğdu Mezarlığı
  • DURSUN GÜRBÜZASRİ MEZARLIK CAMİİ Asri Mezarlık
  • HÜSEYİN ACARMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • KEZİBAN SANMAHALLE CAMİİ Dodurga Mezarlığı
  • HAVANE ELBİMAHALLE CAMİİ Tavas Mezarlığı
  • RAMAZAN ATAMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
  • EŞE SARIMAHALLE CAMİİ Çardak Mezarlığı
  • MEHMET ŞİBİRMAHALLE CAMİİ Cankurtaran Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9580

EURO

4.8818

STERLİN

5.5739

DENİZLİ

En Yüksek 12°
En Düşük 12°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ