BULDAN’A GÜNEŞ ENERJİSİ KOOPERATİFİ KURULUYOR

Buldan Belediyesi ve Belediye Başkanı Mustafa Gülbay öncülüğünde hayata geçirilecek AB Projesi ile Buldan halkının üye olduğu bir Güneş Enerjisi Kooperatifi kurulacak ve bu sayede vatandaşlar ürettikleri elektrikten yararlanacak. Bir sonraki aşamada Buldanlılar artık elektriğe de para vermeyecek..

BULDAN HALKI; KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETECEK
Buldan Belediyesi ve Belediye Başkanı Mustafa Gülbay öncülüğünde hayata geçirilecek AB Projesi ile Buldan halkının üye olduğu bir Güneş Enerjisi Kooperatifi kurulacak ve bu sayede vatandaşlar ürettikleri elektrikten yararlanacak.  Bir sonraki aşamada Buldanlılar artık kendi elektriğini kendisi üretecek ve elektriğe de para vermeyecek..

Buldan’da konutlarda evsel elektrik üretimi ile ilgili bir AB Projesi hayata geçiriliyor. CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; Tekstil ve Dokumanın Başkenti Denizli’nin Buldan İlçesi’nin çehresinin değişeceğini müjdeledi. Buldan Belediyesi ve Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın öncülüğünde hayata geçirilecek önemli ve büyük projelerden biri de ilçede Güneş Enerjisi Kooperatifi kurulması ve bu kooperatifin ilk üretiminin Buldan Kapalı Pazar Yeri Çatısına kurulacak Güneş Enerjisi Panelleri olacağı bildirildi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; Güneşten Elektrik Üretim Projesinin bir sonraki aşamada evlerde ve birçok kamu binasında da hayata geçirilerek Almanya’da uygulanan bir modelin ilçede gerçekleştirileceği de duyurdu.

Öte yandan Buldan’da ilçe halkının ortak olduğu Güneş Enerjisi Kooperatifi kurulması projesi; 15 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek halka açık tanıtım toplantısı ile de anlatılacak.. Buldan Kapalı Pazar Yeri Çatısına Güneşten Elektrik Üretim Projesi Yapım İşi ve kooperatif kurulması ile ilgili bilgileri ve sunumu ise Elektrik Mühendisi Koray Yılmaz yapacak.  

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • YAKUP DOĞANHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
  • DURMUŞ GÜNGÖRMAHALLE CAMİİ Cevizli Mezarlığı
  • BEKİR TÜRKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • ÖMER KABAKMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
  • TÜRKAN ALKANNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • OSMAN ÇOLAKMAHALLE CAMİİ Honaz Mezarlığı
  • RAMAZAN ULUTAŞMAHALLE CAMİİ Kozlar Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9334

EURO

4.8302

STERLİN

5.4867

DENİZLİ

En Yüksek 12°
En Düşük 10°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ