“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ORTAKLAŞA PROJEYE HAZIRIZ”

Üçgen Çarşısı  Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Güneş, “Sorunu çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi ile biz ortaklaşa birlikte güzel bir proje ile güzel bir şeyler yapmamız lazım” dedi.

Denizli gündemini son günlerde meşgul eden Üçgen Çarşısı’nın sorununu Üçgen Çarşısı  Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Güneş, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne anlattı. 

Üçgen Çarşısı’nın sorunun çözmek için, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile çalışmaya hazır olduklarını söyleyen Üçgen Çarşısı Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Güneş,”Sorunu çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi ile biz ortaklaşa birlikte güzel bir proje ile güzel bir şeyler yapmamız lazım.” dedi.

Üçgen Çarşısı’nın zamanın Başbakanı merhum Turgut Özal tarafından açılış kurdelesinin kesildiğini söyleyen Başkan Güneş, “Burada zamanında kat ittifakına geçilmesi, tapuların birey olması, burada yönetime iade söz sahibi yapmıyor. Çünkü her dükkan bir kişinin şurada biz 100 dükkan kiraya verecek olsak aradan bir tanesi hayır demesi ile veremedik. Buradaki şansızlık  üst üste geldi bugün bu durumdayız. Gene de bir proje yok yıkalım 15 Eylülde elektriğinizi, suyunuzu keseceğim dedi. Burada bizim yaklaşık 250 dükkanda 600/700 esnafımız çalışıyor. Bunlara bir yer ayarlandı mı herkes bir dalda 700 aile  kepenk kapatıp çıkacak mı buradan muamma,  tabi ki zaten ortaklarımız açısından güzel bir proje olsa zaten biz hiçbir zaman hayır demedik. Ama her hangi bir proje yoksa buralar yıkılıyorsa yıkıldıktan sonraki zamanda  burası tertemiz bir yer mi olacak hayır. Büyükşehir Belediyesinden ortaklaşa bir şey yapabilirsek sanırım Denizli’nin en güzel yeri olacak. Biz politikacı olarak herkese teşekkür ediyoruz. Geleceğim deyip gelmeyen, yıkacağım deyip, suçlayana ortaklarımızdan gelip te bize destek olmayana siz burada ne yapıyorsunuz diyene biz buradayız.”diye konuştu.  

“ÜÇGEN ÇARŞISI’NIN YAŞAMASINI İSTİYORUM”

Üçgen Çarşısı’nın milli servet olduğunu, 23 yıldır Üçgen Çarşısı’nda esnaf olduğunu sözlerine ekleyen Üçgen Çarşısı Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Güneş, “Siz kendi açınızdan ne yaptınız bizim için desteklediniz mi, katıldınız mı, bizle beraber oldunuz mu, bizi yalnız bırakıp ondan sonra hesap soruyorsunuz. Siz seçimde ben aday olmadım. Sahipsiz kaldığı için arkadaşlarımın ricasından dolayı aday oldum. Bugün sonuna kadar görevimi yerine getirmeye çalışıyorum. Ama bu günde suçlanıyoruz gördüğünüz gibi ben 23 yıldan beri Üçgen Çarşısı’nda esnafım, 3 yıldan beride burada başkanım. 23 yılından bu yana esnaf olduğum için dükkan sahibi olduğumuz için tabi o zaman ki yönetimlerle diyalog halindeydim. Burada bugün benden daha iyi bilen kooperatif hakkında, az kişilerden biriyim. Çünkü diyalogum hiç kesilmedi. Bu günde buranın yönetimini götürüyorum. Gerekli yerlerle görüşüyorum. Olumlu veya olumsuz.  Ama ben buradayım ben burada mal sahibiyim bu malında en iyi şekilde değerlendirilmesini istiyorum . Buranın yaşaması için ben değerlendirebilirsem diğer ortaklarımın malı da değerlenecek. Hep beraber olursak daha da güzel değerlenecek.” Şeklinde konuştu.

 

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

 • SANİYE ÖZHANASRİ MEZARLIK CAMİİ Asri Mezarlık
 • NEFİSE BARAKMAHALLE CAMİİ Bahçeköy Mezarlığı
 • CAFER ÇIRALIULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • NURAY ÇINARHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
 • ÜMMÜ YURDAGÜL VERİMLİMAHALLE CAMİİ Sarayköy Mezarlığı
 • HAVA TURANMAHALLE CAMİİ Denizler Mezarlığı
 • ÜMMÜ KULALIMAHALLE CAMİİ Kadıköy Mezarlığı
 • HALİLİBRAHİM ERENLERMAHALLE CAMİİ Yeşiloba Mezarlığı
 • SAFİYE MAYDANULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • NAİME ERTUĞRULMAHALLE CAMİİ Serinhisar Mezarlığı
 • ŞERİFE ERENMAHALLE CAMİİ Pınarlar Mezarlığı
 • HÜSEYİN ERCANMAHALLE CAMİİ Köprübaşı Mezarlığı
 • İSMAİL ADAKMAHALLE CAMİİ Kolak Mezarlığı
 • MİNA OYTUNMAHALLE CAMİİ Çağırgan Mezarlığı
 • ÜMMÜ GÜVENMAHALLE CAMİİ Karaçay Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7511

EURO

5.4930

STERLİN

6.2540

DENİZLİ

En Yüksek 26°
En Düşük 25°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ