BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ COŞKUSU

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü muhteşem bir etkinlikle kutladı. Denizli'de musluktan akan suların damacana ile gelen sulardan kat kat temiz olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Bunu Denizli'de yaşayan tüm vatandaşlarımızla birlikte başardık" dedi.

Çevreye yönelik gerçekleştirdiği yatırımlarla büyük takdir kazanan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Vali Yardımcısı Kemal İnan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilgili daire başkanlıkları ve bazı kurumların Dünya Çevre Günü nedeniyle hazırladıkları stantlar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi çekti. Stantları tek tek gezen Başkan Zolan, vatandaşlara fesleğen, çevre bilinci ile ilgili yap-boz, kalemlik, not defterleri ve broşür dağıttı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, daha sonra buradaki programda yaptığı konuşmada, 5 Haziran'ın önemli bir gün olduğunu belirterek, bu konuda Denizli'nin standartların çok çok üzerinde bir şehir olduğunu söyledi.

"AVRUPA STANDARTLARINI AŞMIŞ BİR ŞEHİR DENİZLİ"

Denizli'nin Türkiye'nin "en temiz şehri" ödülünü aldığını hatırlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Denizli kişi başına 14 metrekareye dayanan bir yeşil alana sahip. Park ve rekreasyon alanları anlamında herhangi bir sıkıntısı olmayan, Avrupa standartlarını aşmış bir şehir Denizli. Bununla birlikte artık katı atıklarını vahşi depolamadan vazgeçmiş düzenli depolama haline getirmiş ve oradan da elektrik üreten bir şehir Denizli. Atık sularını arıtarak doğayı kirletmeme adına her türlü gayreti yapan bir şehir. Hülasa atıkları ayrıştırma anlamında, değersiz gördüğümüz çöplerin aslında bir değer olduğunu, milli servet olduğunu anlatabilme anlamında da başarılı projeler yapan bir şehir Denizli."

"DAHA DA FAZLA ÇALIŞMAK GEREKİYOR"

Denizli'nin söz konusu standartları yakalamasında emek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür eden Başkan Zolan, "Daha da fazla çalışmak gerekiyor. Çöpten elektrik ürettik, bu sefer atık sudan elektrik üretir hale geldik. Türkiye olarak çevre konusunda en duyarlı ülkelerin içindeyiz. Hassasiyetle, 'çevre bizim geleceğimiz' diyoruz. Her şeyin çözümü olur, ekonomik, siyasi krizler olur ancak bu krizler bir gün çözülür. Ama çevre ile ilgili bir kriz olduğunda onu aşmanız mümkün değildir. Bu konuda üzerimize düşen vazifeyi yapma noktasında Denizli olarak ülke olarak iyi bir seviyedeyiz" diye konuştu.

"DENİZLİ'DE YAŞAYAN TÜM VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE BAŞARDIK"

Denizli ve Türkiye'nin çevre anlamında Dünyaya örnek olacağını vurgulayan Başkan Zolan, "Denizli'de içme suyu olarak verdiğimiz musluktan akan sular, şunu net olarak söylüyorum damacanadan gelen sulardan kat kat temizdir. Ben evimde çeşmeden su içiyorum Sizlere de tavsiye ediyorum. Daha taze" dedi. Türkiye'de en temiz suyun Denizli'de olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "Artık havamız da çok şükür 10-15 yıl öncesine göre, nefes alınamayan Denizli nefes alınır hale geldi. Tüm Denizli merkezini doğal gazla buluşturduk. Kentimiz temiz havayla buluşmuş oldu. Her açıdan baktığımızda Denizlimiz çok şükür çevre duyarlılığı anlamında en üst seviyededir. Bunu Denizli'de yaşayan tüm vatandaşlarımızla birlikte başardık" diye konuştu. 

MİNİKLERDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Konuşmaların ardından Dünya Çevre Günü dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayme Hatun Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı birbirinden güzel gösteriler sahneye kondu. Özellikle miniklerin çevre ile ilgili atık malzemeler kullanarak yaptığı defile izleyicilerden büyük alkış topladı. Gösterilerin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesinin çevre konusunda düzenlediği yarışma, etkinlik ve faaliyetlere katılarak dereceye giren okul ve öğrencilere, teşekkür belgesi ve hediyeleri verildi.

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 28°
En Düşük 24°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ