BÜYÜKŞEHİR'DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ COŞKUSU

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda çeşitli etkinlikler düzenledi. Stantlar kuruldu, vatandaşlara 40 bin adet fesleğen dağıtıldı. Etkinliklere ise; anaokulu öğrencilerinin gösterileri damga vurdu. 
Çevreye konusunda gerçekleştirdiği yatırımlarla büyük takdir kazanan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda etkinlik düzenledi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan ile Ali Aydın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve bazı kurumlar Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önünde çevre bilinci ile ilgili stantlar kurdu. Vatandaşlara çeşitli hediyelerin yanı sıra; 40 bin adet fesleğen dağıtıldı. Stantları tek tek gezen Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi stantlarından vatandaşlara fesleğen, çevre bilinci ile ilgili yap-boz, kalemlik, not defterleri ve broşür dağıttı. 

“DENİZLİ TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ ŞEHRİ”
Küçük yaştan başlayarak herkese çevre duyarlılığının kazandırılması gerektiğini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; "Sürdürülebilir bir çevre, daha yaşanılabilir dünya için bizlere çok büyük görevler düşüyor. Sizler bunun bilincindesiniz. Şehrimizde çevre konusunda yapılanlar, Denizli’nin çevreye vermiş olduğu önemi gösterir. Denizli 5 yıl önce Türkiye'nin en temiz şehri ödülünü aldı. Aldığımız o ödüldeki kriterleri daha da geliştirerek sürdürüyoruz. Denizli, Türkiye’nin en temiz şehri, sularımız en temiz su; kirlettiğimiz suları da doğaya arıtarak bırakıyoruz. Çöplerimizi ayrıştırıyor, düzenli olarak depoluyoruz. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. 

MİNİKLERDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ
Konuşmaların ardından Ahmet Çalışkan Anaokulu, Serinhisar Anaokulu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü hazırladığı birbirinden güzel gösterileri sundu. Özellikle miniklerin çevre ile ilgili yaptığı gösteri izleyicilerden büyük beğeni topladı. Gösterilerin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çevre konusunda düzenlediği atık pil toplama kampanyasında dereceye girenlere Başkan Osman Zolan tarafından teşekkür belgesi ve hediyeleri verildi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ