DEMİRCİ, GÖREVİ VARLIKER’E DEVRETTİ

CHP Merkezefendi 2’nci olağan genel kuruldan galip çıkan Tolga Varlıker, görevi eski başkan Sedat Demirci’den devraldı. Divan Başkanlığı’nı CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın yaptığı kongrede ilçe başkanlığı için mevcut başkan Sedat Demirci ile Tolga Varlıker yarışmış ve Varlıker, 204 oyla yeni ilçe başkanı olarak seçilmişti. Demirci ise 177 oy almıştı. Olağan genel kurulda partiye kayıtlı 417 delegeden 381'i oy kullanmıştı. Olağan genel kuruldan galip çıkan Tolga Varlıker, görevi eski başkan Sedat Demirci’den devraldı. Yeni Başkan Tolga, önceki başkan Sedat Demirci ve yönetimine bugüne kadar ki çalışmaları ve daima yanımızda olacağından terettütünün olmadığını söyledi ve plaket vererek teşekkür etti.

“HEP DEMOKRASİYE İNANDIK”
CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Merkezefendi İlçe binasında yapılan görev teslim töreninde şunları söyledi: “Heyecanlarını ortaya koyarak yüreklerini ortaya koyarak Merkezefendi İlçesi’nde İlçe Başkan adayı oldular. Yarıştılar, demokrasinin sonunda bir arkadaşım ilçe başkanı oldu. Diğer arkadaşımda geçmişteki hizmetleriyle o kazanan arkadaşımızın daima yanında olacak. Bu görevler, bu makamlar, bu mevkiler devlete, millete ve memlekete hizmet etmek için vardır. Hizmet esasını biz Cumhuriyet Halk Partililer hiçbir zaman aklımızdan ve yüreğimizden çıkarmadık. Başka partiler gibi atamalar ile diktalarla görevlendirmeler yapmadık. Hep demokrasiye inandık, hep seçimlere inandık, hep parlementel demokrasiyi savunduk. Bu vesile ile bugün burada yeni seçilen ilçe başkanım Tolga Varlıker’i ve değerli yönetimini, Merkezefendi İlçemizde çok güzel şeyler başarmak üzere, devrimi uygarlığı ve bağımsızlığı kendilerine felsefe edinerek;  Merkezefendi Belediyesi’nde Altı Oklu Bayrağımızı asıncaya kadar yürekten mücadele edeceklerine inancım tamdır. Kendisini kutluyor ve tebrik ediyorum. İl Başkanı olarak 24 saat yanında olacağıma gideceği yolda hep yanında olacağıma söz veriyorum” dedi.

“SEDAT DEMİRCİ BENİM RAKİBİM OLMADI”
Görevi Demirci’den devralan Başkan Varlıker, “Geçtiğimiz Pazar günü seçim gerçekleştirdik. Çok güzel bir tabir vardır ‘demokrasi şöleni’ adlı. Pazar günü biz bunu yaşadık. Çok güzel bir katılım oldu. Delegelerimizin yüzde 92’si sandığa gittiği ve yaklaşık 800’den fazla partilimizin katıldığı görkemli bir kongre süreci geçirdik. Sonuçta bir isim kazanacaktı. Oda bizim ekibimiz oldu. Bu süreç boyunca Sedat Demirci Başkanım hiç benim rakibim olmadı. O her zaman benim arkadaşım ve yoldaşım oldu. Sedat başkanımdan siyasi hayatına nokta koymasını değil, virgül koymasını, her zaman benim ve ekibimin yanında olmasını, o engin tecrübesinden yararlanmamızı ben kendisine rica ediyorum. Her zaman yanımızda olsun. Her zaman bize destek olsun. Çünkü çok önemli bir referandum sürecini başarıyla atlattı. Emeğinden dolayı Sedat Demirci’ye teşekkür ediyorum. İnşallah önce yerelde daha sonrada genelde iktidar olacağız” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ 2019 YILINDA CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAKTIR”
Başkanlık görevini devreden Demirci, şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi kocaman bir aile bizim ailemiz içerisinde olanlar her türlü demokrasi yarışı bizi oradan güçlendirerek daha kuvvetli, başarılı ve azimli kılar. Ben siyasi hayatıma bir nefer olarak başladım. CHP’de bundan sonraki siyasi hayatımı noktalamak değil, bundan sonraki siyasi hayatımı yeniden başlamak istiyorum diyebilirim. Bu makamların hepsi gelir geçer, bizden önce de bu koltuklarda oturanlar oldu. Bizden sonra da oturanlarda olacak. Önemli olan hizmettir. Hizmeti bir üst seviyeye taşımaktır. Ben inanıyorum ki Tolga Varlıker ve yönetici arkadaşlarım ve bizler el ele vereceğiz ve bu bayrağı bir kademe daha üste taşıyacağız. Buna olan inancım sonsuzdur. Görev yaptığım süre boyunca benimle hep birlikte olan kişilere teşekkür ediyorum. Bundan sonrada onların yalnız hissetmemesi için ben bütün arkadaşlarım ile birlikte tekrar alanda olacağız. Bizim tek bir amacımız vardı Merkezefendi Belediyesi 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.”

SERHAT DELİKARA- DOĞAN AKŞİT

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

 • VELİ CİVELEKMAHALLE CAMİİ Selcen Mezarlığı
 • MUSTAFA TEPELİMAHALLE CAMİİ Gümüşler Şemikler Mezarlığı
 • HATİCE İZMİRASRİ MEZARLIK CAMİİ Çakmak Mezarlığı
 • NAHİDE YILDIZMAHALLE CAMİİ İsabey Mezarlığı
 • MEHMET ŞEKERKAYHAN MERKEZ CAMİİ Kayhan Mezarlığı
 • ALİ DENİZULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • AHMET KAPLANMAHALLE CAMİİ Ovacık Mezarlığı
 • CELAL DUMANMAHALLE CAMİİ Şenköy Mezarlığı
 • ZAHİDE KANDEMİRMAHALLE CAMİİ Yumrutaş Mezarlığı
 • VELİ DAYIBAŞMAHALLE CAMİİ Selcen Mezarlığı
 • EYÜP KÖSEMAHALLE CAMİİ İnceler Mezarlığı
 • CÜFERİYE KURBANMAHALLE CAMİİ Akpınar Mezarlığı
 • EROL BAĞMAHALLE CAMİİ Çameli Yeni Mahalle Mezarlığı
 • HASAN ALKANMAHALLE CAMİİ Kocapınar Mezarlığı
 • NUMAN PEKERMAHALLE CAMİİ Sığma Mezarlığı
 • EYÜP AYDEMİRMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
 • AYŞE ÇALIŞKANULU CAMİİ Çakmak Mezarlığı
 • MUSA İPEKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
 • MEHMET EMİN KAYALIMAHALLE CAMİİ Acıpayam Mezarlığı
 • SEVİLAY TULANMAHALLE CAMİİ Karakıran Mezarlığı
 • CENNET ŞAHANMAHALLE CAMİİ Konak Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0304

EURO

4.9636

STERLİN

5.6573

DENİZLİ

En Yüksek 25°
En Düşük 25°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ