DENİZLİLİ TEKSTİLCİLER ÜRÜNLERİNİ PARİS’TE SERGİLİYOR

Dünya hazır giyim sektörünün kalbi bu hafta Paris’te atarken; Denizlili tekstilcilerin ürünleri Paris’teki Premier Vision ve Texworld fuarlarında görücüye çıkarıyor.

Dünya hazır giyim sektörünün kalbi bu hafta Paris’te atıyor. Hazır giyim kumaş üreticilerinin ilkbahar/yaz 2019 kreasyonları Paris’teki Premier Vision ve Texworld fuarlarında görücüye çıkıyor. Dünya hazır giyim sektörünün ilgiyle takip ettiği fuara bu sene Denizli’den 18 firma katılıyor. Fuar ile ilgili açıklama yapan Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Selim Kasapoğlu; “Denizli’de ev tekstili sektörünün yanında hazır giyim sektörü de güçlenmeye başladı. Dünyada moda ve tasarım yüksek hızda ilerliyor. Hız arttıkça bu arenada Türkiye’nin eli de güçleniyor. Özellikle son dönemde Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri’ne sağlanan destekler, yararlanan firmaların yapılarını daha üretken daha kreatif hale getirerek katma değerli ürünler oluşmasına önemli katkılar sağlıyor. Tasarım değeri yüksek katma değerli ürün gamının gelişiyor olması Türk firmalarının orta vadede daha da güçlü bir konumda olacağının göstergesidir“ dedi. Ayrıca Başkan Kasapoğlu, katılımcı firmalara başarılar diledi.

İŞTE DENİZLİ’DEN KATILAN 18 FİRMA
Akürün Tekstil, Aslı Tekstil, Bez Tekstil, Bezsan Tekstil, Dost Tekstil, Ekpen Tekstil, Gamateks Tekstil, Gökhan Tekstil, Görenler A.Ş. , Hisar Tekstil, İlka Tekstil, Kaynak Tekstil, Larma Tekstil, May Denim (Aslan Tekstil), Menderes Tekstil, Shamrock Tekstil, Starteks Tekstil, Tan Tekstil.

FERHAT SOLKOL

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0640

EURO

4.9468

STERLİN

5.6542

DENİZLİ

En Yüksek 14°
En Düşük 14°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ