DENİZLİLİLERİN BAYRAM TELAŞI BAŞLADI

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Denizlililere bayramı alışverişleri telaşı sardı. Bayramın olmazsa olmazı şeker, çikolata ve tatlıların fiyatlarında geçen yıla göre bir değişim yaşanmadı. 
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Denizlilere bayram için alışveriş telaşı sardı. Bayramın olmazsa olmazı olan bayram şekerlerinin, çikolata ve tatlıların fiyatlarında geçen yıla oranla herhangi bir artış yaşanmadı. Fiyatları değerlendiren Hacışerif Sahibi Necip Helvacı; “Fiyatlar geçen seneye nazaran değişmedi. İnsanların alım gücünü ve ekonomik durumları göz önünde bulundurarak fiyat artırımına gitmedik. Bayrama az bir zaman kaldı. Maaşlarını alanlar alışverişlere başladı. Şu anda piyasa çok güzel. Esnaf da memnun” dedi. 

“KALİTELİ ÜRÜN ALMAYA ÖZEN GÖSTERİN”

Şeker ve çikolata alırken dikkat edilmesi gereken noktaları aktaran Helvacı, şunları söyledi: “Her zaman kaliteli ürün alınması gerektiğini söylüyoruz. Kaliteli olsun ama yarım kilogram olsun. Sonra insanlar bayramda hasta oluyorlar. Kendi yemediğim ürünü müşteriye satmıyorum. Önerim de kaliteli ürün almaya özen göstersinler.”

DENİZLİ’NİN YENİ LEZZETİ: ‘KARPUZ TATLISI’
Denizlilileri farklı lezzetlerle buluşturmayı seven Helvacı ‘karpuz tatlısı’nı anlattı. Helvacı; “Karpuzun kabuklarından bir tatlı yaptık. Karpuz mevsimi olduğu için kabuklarıyla tatlı yapıyoruz. Beğenilen bir lezzet oldu. Kabuğu sert olan her meyve ve sebzeden tatlı yapılıyor. ‘Kabaktan oluyor da karpuzdan neden olmasın’ dedik ve piyasaya sürdük. Çok da güzel satıyoruz” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ