"DESTANLAR YAZILMAYA DEVAM EDECEK"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 24 Haziran seçimlerinin bir devlet, millet, vatan, bayrak meselesi olduğunu belirterek, "72 millet, 7 düvel, tekrar Çanakkale'de saldırdığı gibi, İzmir'e çıktığı gibi, Maraş'a, Antep'e, Sarıkamış'a geldiği gibi yeniden saldırıyor ama Elhamdülillah her şeyimizle dimdik ayaktayız ve her alanda destanlar yazıyoruz. Allah'ın izniyle bu destanlar yazılmaya devam edecek." dedi.

Baba ocağı Tavas'ın Pınarlar Mahallesi'nde iftar veren ve hemşehrileri ile hasret gideren Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, köyünün hep rüyalarını süslediğini, rüyalarında köyünün dağlarını, ovalarını, annesini babasını, eski arkadaşlarını gördüğünü ifade etti.

Burnunun direğini sızlatan yerin köyü olduğunu, her yıl olduğu gibi ramazanda yine vermiş olduğu iftarda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Zeybekci, "Sizlerin arasından, tütün tarlasından, ekin tarlasından, sabanın, orağın kulpundan çıkıp da giden bu kardeşiniz bugüne kadar sizi hiç mahcup etmedi, bugüne kadar sizi hiç utandırmadı, bugüne kadar sizi hiç 'o bizim köydendir' diye gururla söylemenizi asla engellemedi, eminim siz de herhalde bizimle gurur duymuşsunuzdur, Pınarlarlı diye, bizim köylü diye." ifadelerini kullandı.

Milletvekili adayı olmadığını fakat "hizmete devam" dediğini vurgulayan Zeybekci, "Durmak yok yola devam inşallah. Ben sizi iyi temsil ettim, ben sizin yüzünüzü hiç yere eğdirmedim. Denizlimize hizmetkar olmak gibi bir şerefi Allah bana nasip etti ve bunu da Rabbimin bir nimeti olarak gördüm." diye konuştu.

 "Tarihin en önemli seçimlerinden birisi"
Köyünün, akrabalarının gönlüne giremeyenlerden hiçbir hayırın gelmeyeceğini, bu seçimin tarihin en önemli seçimlerden biri olacağını ifade eden Zeybekci, "Bu seçim AK Partililerin meselesi de falan değil. Bu seçim bir devlet meselesi, devlet ebed müddet meselesi. Bu seçim bir vatan, bir millet, bir bayrak meselesi. 72 millet, 7 düvel, tekrar Çanakkale'de saldırdığı gibi, İzmir'e çıktığı gibi, Maraş'a, Antep'e geldiği gibi, Sarıkamış'a geldiği gibi yeniden saldırıyor ama Elhamdülillah dimdik ayaktayız, her şeyimizle dimdik ayaktayız ve her alanda destanlar yazıyoruz. Sizlerin dualarıyla destekleriyle oluyor bu. Allah'ın izniyle bu destanlar yazılmaya devam edecek." diye konuştu.

Zeybekci, bu seçimlerde köyünden yüzde yüz destek istediğini kaydetti.

İftara, Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. (AA)

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • AHMET ÇALHANMAHALLE CAMİİ Güzelyurt Mezarlığı
  • EMİNE DOĞANMAHALLE CAMİİ Çameli Yeni Mahalle Mezarlığı
  • SULTAN ALİ DEMİRULU CAMİİ Asri Mezarlık
  • ÜMİT BACAKSIZMAHALLE CAMİİ Denizler Mezarlığı
  • CEMİLE AKINMAHALLE CAMİİ Gökpınar Mezarlığı
  • HAŞİM YILDIZULU CAMİİ Asri Mezarlık
  • MEHMET EMİN ÇİZMECİMAHALLE CAMİİ Çal Mezarlığı
  • AYŞE ÖZLÜKMAHALLE CAMİİ Horasanlı mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7511

EURO

5.4930

STERLİN

6.2540

DENİZLİ

En Yüksek 27°
En Düşük 25°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ