‘DÜNYA KUDÜS GÜNÜ’NDE İSRAİL VE ABD PROTESTO EDİLDİ

‘Dünya Kudüs Günü’ etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi ve Denizli Hakk’a Davet Derneği’ne bağlı üyeler,ABD ve İsrail’in Kudüs’te yapmış olduğu uygulamaları protesto etti
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Denizli Şubesi ve Denizli Hakk’a Davet Derneği’ne bağlı üyeler, Ramazan’ın son cumasında idrak edilen ‘Dünya Kudüs Günü’ kapsamında 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya geldi. Kudüs'te Siyonistler tarafından işgaller yapıldığını hatırlatan üyeler, ellerindeki dövizlere ‘Özgür Kudüs, Özgür Mescid’i Aksa!’ ve ‘Filistin Davası Her Müslüman’ın Davasıdır’ yazarak yapılan işgalleri protesto etti.

“KARDEŞLERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
Etkinlikte konuşan ve İsrail’in yapmış olduğu işgallerin cezasız kaldığını ifade eden Denizli Hakk'a Davet Derneği Başkan Yardımcısı Abdülbari Durmaz, “Bugün gündemimizde yine Kudüs var. Kudüs sadece bugünün gündemi değildir. İslam tarihinde her zaman olmuştur ve olmaya devam edecektir.  Müslümanların ilk kıblesi olan ve bağrında bulundurması Kudüs’ü farklı kılar. Bugün Kudüs’ü konuşmamızın tek bir sebebi var. Barbar Siyonistlerin mukaddes topraklarda işgal ettiği yerler, acıların merkezi olmuştur. Akan kanın asıl mübessibi olan İsrailoğulları, atalarının sonundan ders almamaktadır. Bizler kardeşlerimizi unutmadık, unutmayacağız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ