FAHRİ BALKANAY UNUTULMADI

Mimar Arif Balkanay, 19 Temmuz 2017’de vefat eden babası Fahri Balkanay adına Mevlid-i şerif okuttu. CHP’li dostları Balkanay ailesini yalnız bırakmadı.

Mimar Arif Balkanay, 19 Temmuz 2017’de vefat eden babası Fahri Balkanay adına Mevlid-i şerif okuttu. Şirinköy’deki baba evinde düzenlenen mevlide; CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, CHP Eski Milletvekili Adnan Keskin, CHP Denizli Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun, partililer ve davetliler katıldı. Mimar Arif Balkanay; “Babamız bizim sadece aile büyüğümüz değildi. Her şeyden önce insandı. 93 yıllık yaşamında daha iyi bir Türkiye için mücadele verdi. Bizler onun izinden yürümeye çalışacağız. Onun anısına mevlid düzenledik. Sağ olsun partili dostlarımız, mahalleliler ve yakınlarımız bizleri yalnız bırakmadı” dedi.

“ÇOK DEĞERLİ BİR BÜYÜĞÜMÜ KAYBETTİM”

Mimar Arif Balkanay’ın eşi İnşaat Mühendisi Ayşe Balkanay; “Ben de çok değerli bir büyüğümü kaybettim. Bu sene büyük kayıplar verdiğimiz bir sene. Umarım Türkiye çok daha iyi yerlerde olur da onların emekleri boşa gitmez” diye konuştu.

“FAHRİ AMCAYA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ise şunları aktardı: “Bu aileye çok şey borçluyuz. Hem Cumhuriyet tarihinde, hem dost olarak hem de meslektaş olarak çok şey borçluyuz. Göreve başladığımdan beri hep yanımda oldular. Dost böyle günlerde lazım. Düğünde, doğumda, ölümde… ‘ Amca’ diyorum ben ona. Daha geçen seçimde kahvede birlikteydik. Onu sevgiyle ve minnetle anıyorum. O yattıkça Allah evlatlarına , torunlarına ömür versin. Allah rahmet eylesin.”

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • YAKUP DOĞANHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
  • DURMUŞ GÜNGÖRMAHALLE CAMİİ Cevizli Mezarlığı
  • BEKİR TÜRKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • ÖMER KABAKMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
  • TÜRKAN ALKANNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • OSMAN ÇOLAKMAHALLE CAMİİ Honaz Mezarlığı
  • RAMAZAN ULUTAŞMAHALLE CAMİİ Kozlar Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9329

EURO

4.8482

STERLİN

5.5113

DENİZLİ

En Yüksek 16°
En Düşük 16°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ