DÜNYA’NIN EN ANLAMLI KLİBİ DOWN SENDROMLU GENÇLERDEN

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim Ve Dayanışma Vakfı Dünya’da bir ilke imza attı. Vakıfta eğitim gören down sendromlu gençler efsane müzik topluluğu Pink Floyd’un ünlü solisti Roger Waters’a kendilerini tanıtan bir video gönderdi. Bundan çok etkilenen Roger Waters dünyada ilk defa Pink Floyd’un “The Wall” şarkısı için İZEV’e iki yıllık kullanım ve Türkçe söz yazabilme hakkı verdi. Tek amaçları farkındalık yaratmak olan İZEV ‘in down sendromlu gençleri bunu ortaya çıkan kliple başardılar ve Dünya’da bir ilke imza attılar.

İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim Ve Dayanışma Vakfı farkındalık oluşturmak için harekete geçti. Vakıfta eğitim gören down sendromlu gençler Roger Waters’a kendilerini tanıtan bir video gönderdi. Efsane topluluk Pink Floyd’un ünlü solisti Roger Waters o videodan çok etkilendi. Dünya’da ilk defa Pink Floyd’un “The Wall” şarkısı için İZEV’e iki yıllık kullanım ve Türkçe söz yazabilme hakkı verdi.

Dünyaca ünlü Pink Floyd Topluluğunun üyesi Roger Waters desteği ile hazırlanan ve Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat Ve Koray Avcı'nın seslendirdiği "Yaşam Hakkı - Duvar"  şarkısı ilk defa geçtiğimiz gün tanıtıldı. Pik Floyd’un ünlü hit parçası; “The Wall” bu kez down sendromlu çocuklar tarafından Türkçe sözlerle  "Yaşam Hakkı - Duvar" isimli bir klibe dönüştü. Büyük beğeni toplayan o klib 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da büyük etki yarattı. 

CANSU KARACIK-HATİCE DEMİR

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ