"MİLYONER OLACAĞINA PAÜ’YE REKTÖR OL "

BEN YAZMADIM, HERKES YAZDI, SAYIN REKTÖR SINIFTA MI KALDI-3 

MİLYONER OLACAĞINA PAÜ’YE REKTÖR OL 

Eşinin ataması ile ülke gündemine yerleşen PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ bu kez de üniversite bünyesinde kendi kendini görevlendirdiği “makam, mevki ve koltuklar” (16-17 görev) ile bu görevlerden elde ettiği gelirlerle gündem oldu. PAÜ Teknokent’te ortaya çıkan ve 8 aydır ödenen (9.500 TL ve 7.500 TL’lik aylık maaşlar) yüksek rakamlı 2 ayrı isme ait aylık ücret bordrosu Rektör Hüseyin Bağ ve Danışmanı Ali Turhan’ın başını çok ağrıtacağa benziyor..

MİLYONER YA DA CEO OLACAĞINA PAÜ’YE REKTÖR OL 

Denizli ve PAÜ’den şu sıralar “rektör istifa” belgisi pes perdeden seslendirilirken, aynı çağrı önce twitter’da “rektör istifa” hashtag’i ile “trend topic 15” oldu. Ankara’nın müdahalesi ve istifa kararı sonrası bu kez de CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı “Asıl Hüseyin Bağ görevi bırakmalı, rektör istifa etsin” açıklaması yaptı..

PAÜ TEKNOKENT’TE KİMLER 9.500 TLVE 7.500 TL AYLIK MAAŞ ALIYOR?

Eşinin ataması ile ülke gündemine yerleşen PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ bu kez de üniversite bünyesinde kendi kendini görevlendirdiği “makam, mevki ve koltuklar” ile bu görevlerden elde ettiği gelirlerle gündem oldu. PAÜ Teknokent’te ortaya çıkan ve 8 aydır ödenen (9.500 TL ve 7.500 TL’lik aylık maaşlar) yüksek rakamlı 2 ayrı isme ait aylık ücret bordrosu Rektör Hüseyin Bağ ve Danışmanı Ali Turhan’ın başını çok ağrıtacağa benziyor..

 

 

EŞİ İSTİFA EDEN REKTÖR, FATURAYI KENDİ ATADIĞI PERSONELE Mİ KESTİ?

Enstitü Sekreteri atadığı lisans öğrencisi Eşi Derya Bağ’ın YÖK’ün mütalaası ile istifasını alan PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ şimdi de Akademiya’da adeta “Soruşturmalar, Görevden Almalar Ve Atamalar” rüzgarı estiriyor.  YÖK’ün açıklaması üzerine Eşi Derya Bağ’ın istifasını alan PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’ın son 3 gündür üniversitede çok sayıda ismi görevden aldığı ve yerlerine yeni atamalar yaptığı öğrenildi..  Sosyal medya paylaşımları ve internet haber sitelerinde; “Rektör Bağ faturayı personele kesti, hıncını akademik ve idari personelden çıkarıyor. Şimdi de kendi atadığı isimleri görevden alıyor” şeklinde haberler yer alıyor.

BU DA REKTÖR BEY’İN GAZABI OLSA GEREK. ÖNCE SORUŞTURMA AÇTI, SONRA YERLERİNİ DEĞİŞTİRDİ..

Yoğun paylaşım alan bu haberlere ve iddialara göre; PAÜ Genel Sekreteri Tamer Ceylan dahil çok sayıda ismin Rektör Bağ’ın gazabına uğradığı öne sürülüyor.. Rektör Bağ PAÜ Genel Sekreteri Tamer Ceylan'ı Buldan MYO’ya gönderirken yerine Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı’yı Vekil Genel Sekreter yaptı.  Genel Sekreter Yrd. Sevcan Kuran’ı  Teknoloji Fakültesi’ne gönderirken, Kuran'ın yerine Yalçın Şenay’ı görevlendirdi.  Personel Daire Başkanı Nevzat Adak'ı ise Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne gönderirken, yerine yine Yalçın Şenay’ı Personel Dairesi Başkan Vekili olarak atadı. (Böylece Yalçın Şenay’ın iki önemli görevi oldu) Rektör Bağ ayrıca; Tamer, Sevcan ve Nevzat İçin soruşturma da açtı. Bağ’ın bu arada yine çoğunu kendinin göreve getirdiği; PAÜ Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekibini de dağıttığı iddia edildi.. (Basın Birimi Sorumlusu Derya Yüksel ise İletişim Fakültesi'nde görevlendirildi)
 

 

PAÜ TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN HİÇ DÜŞMÜYOR

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’ın icraatları ve uygulamaları sadece Denizli’de değil, ülke gündeminde de yer bulmayı sürdürüyor. Kısacası bir AK Partili Denizli Milletvekilinin Bağ için daha “Asil Rektör” atanmadan önce söylediği (“Bu adam rektör olunca Türkiye’de gündem yaratacak işlere imza atacak”) bir söz de böylece doğru çıkmış oluyor. Doğan Haber Ajansı (DHA’nın) haberine göre Denizli’de öğretmen eşi Derya Bağ'ı İslami İlimler Enstitüsü'ne sekreter olarak atayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine eşinin devlet memurluğundan ve görevinden istifa etmesinin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. DHA’nın haberine göre; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın imzasıyla atama kararının yer aldığı resmi yazıya ulaşma olasılığı olan” toplam 11 kişi (bilgi ve belge sızdırma gerekçesi ile) görevlerinden alındı. Görevden alınan Genel Sekreter Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran ve birimde görevli memur hakkında da idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

PERSONELİN GÖREV YERLERİNİ DEĞİŞTİRDİ, PAÜ’NÜN ARTIK 2 GENEL SEKRETERİ VAR..

PAÜ’deki bu gündem olan atamanın kamuoyunda ve sosyal medyada yoğun tepkiyle karşılanması üzerine YÖK Başkanı Prof. Dr.Yekta Saraç'ın atamanın iptalini istediği belirtildi ve dün Derya Bağ, atandığı görevden ve memuriyetten istifa etti. Yaşanan gelişmelerin ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın imzasıyla atama kararının yer aldığı resmi yazıya ulaşma olasılığı olan birimlerin yöneticilerinin görev yerleri değiştirildi. Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran, Genel Sekreterlik'te görevli bir memur, Personel Daire Başkan Vekili Nevzat Adak, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Derya Yüksel ve birimdeki diğer 6 personel ile birlikte toplam 11 kişi görevlerinden alındı. Rektör Bağ; PAÜ Genel Sekreteri Tamer Ceylan'ı Buldan MYO’ya gönderirken yerine Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı’yı Vekil Genel Sekreter yaptı ancak Ceylan’ı görevden alamadı. Neden mi? Çünkü Tamer Ceylan Genel Sekreterlik görevine YÖK Başkanlığı tarafından “asil Genel Sekreter” kadrosu ile atanmıştı.  Kısacası şimdi PAÜ’nün artık biri asil diğeri vekil 2  genel sekreteri var.

 

 

HÜRRİYET; “NEREDE BOŞ KOLTUK VARSA ORAYA KENDİSİNİ YAZMIŞ”

Bu arada Rektör Bağ'ın eşini atamasına yönelik tepkisini yazılı bir açıklamayla dile getiren CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, rektörün eşinin istifasının yetmediğini, kendisinin de istifa etmesi gerektiğini savundu. Basmacı, "Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bağ, uhdesinde bulunan çok sayıda görevin yanında bu kadar görev yetmezmiş gibi Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda genel müdür olarak da o koltukta oturuyor. Üniversitedeki görevlerine bakıldığında nerede boş koltuk varsa oraya kendisini yazmış. Bu görevlendirmeler para için mi? Bu kadar da aç gözlü olmayın. Memleketin tek akademisyeni siz misiniz? Siz ve eşinizden başka iş bilen insan yok mu da bütün görevler size veriliyor?" dedi.

İŞTE REKTÖR BAĞ VE DANIŞMANININ “PAÜ TEKNOKENT MAAŞ BORDROLARI”

Rektör Bağ'ın Pamukkale Teknokent'ten ayda 9 bin 500 lira ücret aldığı da ileri sürülürken, Bağ ve Danışmanı Ali Turhan’ın 7-8 aydır bu kurumdan aldıkları ücretlerin bordroları da elimize ulaştı. Eşinin ataması ile ülke gündemine yerleşen PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ bu kez de üniversite bünyesinde kendi kendini görevlendirdiği “makam ve koltuklar” ile bu görevlerden elde ettiği  gelirlerle gündem oldu. PAÜ Teknokent’te ortaya çıkan ve 7-8 aydır ödenen (9.500 TL ve 7.500 TL’lik aylık maaşlar) Rektör Hüseyin Bağ Ve Danışmanı Ali Turhan’ın yüksek rakamlı 2 adet “aylık ücret bordrosu” ortalığın iyice karışmasına yol açtı. Bu arada bazı internet sitelerinde de köşe yazdığı ve yazdırttığı iddia edilen (Antalya orijinli) Ali Turhan’ın PAÜ’ye veya Rektör Bağ’a nasıl Danışman olduğu ve hangi konuda danışmanlık yaptığı da gelen sorular arasında yer alıyor.

 

16 DEKAN, MÜDÜR VE YÖNETİCİ GÜCÜNDE REKTÖR

Şu anda; “Rektör, Öğretim Üyesi Profesör (Eğitim Fak.), Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü, Eğitim Fakültesi Dekanı, Eğitim Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi, Eğitim Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, Diş Hekimliği Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi, Diş Hekimliği Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı, Adım Üniversiteleri Koordinatörü, PAÜ Senato Üyesi, PAÜ Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi, PAÜ Sosyal Tesisler Yönetim Kurulu Üyesi, Üniversite Kalite Komisyonu Başkanı,  Teknokent Yönetici A.Ş Genel Müdürü” olan ve bazı vakıf yönetimleri ile birlikte;16-17 ayrı görev yürüten Rektör Bağ için “16 Dekan, Müdür Ve Yönetici Gücünde Rektör” yorumları da yapılmadan geçilmiyor.

 

BASMACI; “DENİZLİ’DE SKANDALLARLA ANILAN BİR REKTÖR İSTEMİYORUZ..”

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ'a istifa çağrısı yapan Basmacı, "Denizli gibi eğitim alanında kendisini ispat etmiş bir ilin anıldığı şekle bakın. Rektör Bağ, yurt genelindeki eğitim camiasında Denizli'nin adını lekelemiştir. Milli Eğitim Bakanı ve YÖK Başkanı bile çıkıp atamanın uygun olmadığını ifade etme ihtiyacı hissediyor. Sayın Rektör, uhdesinde bulunan çok sayıda görevin yanında bu kadar görev yetmezmiş gibi Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda genel müdür olarak da o koltukta oturuyor. Üniversitedeki görevlerine bakıldığında nerede boş koltuk varsa oraya kendisini yazmış. Bu görevlendirmeler para için mi? Derdiniz koltukları koruma telaşı mıdır? Yoksa Pamukkale Üniversitesi'nin eğitim kalitesini yükseltmek midir? Denizli’de skandallarla anılan bir rektör istemiyoruz. Utanmadan, sıkılmadan Denizli'nin adını lekeliyorsunuz. Biz buna asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

 • SANİYE ÖZHANASRİ MEZARLIK CAMİİ Asri Mezarlık
 • NEFİSE BARAKMAHALLE CAMİİ Bahçeköy Mezarlığı
 • CAFER ÇIRALIULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • NURAY ÇINARHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
 • ÜMMÜ YURDAGÜL VERİMLİMAHALLE CAMİİ Sarayköy Mezarlığı
 • HAVA TURANMAHALLE CAMİİ Denizler Mezarlığı
 • ÜMMÜ KULALIMAHALLE CAMİİ Kadıköy Mezarlığı
 • HALİLİBRAHİM ERENLERMAHALLE CAMİİ Yeşiloba Mezarlığı
 • SAFİYE MAYDANULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • NAİME ERTUĞRULMAHALLE CAMİİ Serinhisar Mezarlığı
 • ŞERİFE ERENMAHALLE CAMİİ Pınarlar Mezarlığı
 • HÜSEYİN ERCANMAHALLE CAMİİ Köprübaşı Mezarlığı
 • İSMAİL ADAKMAHALLE CAMİİ Kolak Mezarlığı
 • MİNA OYTUNMAHALLE CAMİİ Çağırgan Mezarlığı
 • ÜMMÜ GÜVENMAHALLE CAMİİ Karaçay Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7511

EURO

5.4930

STERLİN

6.2540

DENİZLİ

En Yüksek 26°
En Düşük 25°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ