MİMARLAR, DENİZLİ’NİN HAYALLERİNİ KONUŞTU

Mimarlar Odası Denizli Şubesi ve VitrA'nın katılımcı ve özgün tartışma dizisi ‘VitrA ile Kentin Hayalleri'nin 8’inci etkinliği; Denizli'de düzenlendi.

‘Kent Merkezini Mimarlıkla Yeniden Kurgulamak’ temasıyla Denizli'nin hayallerinin tartışıldığı program, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı'nda gerçekleştirildi. Programa; Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Suat Bilgi, İMO Denizli Şubesi Başkanı Şevket Murat Şenel, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ziya Tıkıroğlu, CSA Vakfı Başkan Yardımcısı İsmet Abalıoğlu, DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen ve Denizlili mimarlar katıldı. Koordinatörlüğünü Müge Cengizkan'ın ve moderatörlüğünü Yekta Kopan'ın  üstlendiği programda; Mimarlar, Faruk Göksu, Nevzat Sayın ve İbrahim Şenel konutu.

Programda; Denizli Atatürk Stadyumu’ndan, Tren Garı’na uzanan kent omurgası üzerinde bir iyileştirme, canlandırma, yeniden kurgulama yapmak istendiğinde iyileştirilebilir yerler ve potansiyel taşıyan yerler nerelerdir? Kent merkezinin yalnızca yönetsel programlarla tanımlanmaması, burada iyileştirici etki yaratacak kente özgü başka hangi işlevler, ihtiyaçlar, programlar olmalıdır? Kent merkezi kültürle nasıl canlanır, nasıl iyileştirilir? Bunun mimari karşılıkları nelerdir? gibi soruların yanıtları arandı.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0304

EURO

4.9636

STERLİN

5.6573

DENİZLİ

En Yüksek 10°
En Düşük 10°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ