ÖĞRETMENLER TİYATRO OLUŞTURDU, ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLDU

Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğretmenleri bir araya gelerek çocuklara örnek olmak adına bir tiyatro düzenledi. Hem senaryoyu yazan hem de oynayan öğretmenler oyunda öğrencilere hazır gıdaların ve abur cuburların zararları ile Obezite’den kaçınma yolları hakkında bilgiler verdi.

Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğretmenleri Ayşegül Ülkülü, Dilek Taşkın, Özlem Sağbaş, Şadiye Kalay ve Ümmü Baysal bir araya gelerek öğrencilerine örnek olmak adına ‘Sağlıklı Olmak, Mikrobu Nasıl Yendik’ isimli bir tiyatro oyunu hazırladı. Oyunda öğrencilere; hazır gıdaların ve abur cuburların zararları ile Obezite’den kaçınma yolları hakkında bilgiler verildi. 160 öğrencinin ve velilerin ilgiyle izlediği oyun büyük beğeni topladı. Oyunda doktor rolünü canlandıran Ümmü Baysal; “Abur cubur ve hazır gıdaların çocuklarda yarattığı olumsuz etkilere dikkat çekmek, sağlıklı beslenme ve Obezite’den kaçınma yollarını anlatmak ve temizlik kurallarını öğretmek için çocuklara oyun hazırladık” derken, mikrop rolüne hayat veren Özlem Sağbaş ise; “Çocuklar kendi öğretmenlerini sahnede görünce oyunu daha dikkatli bir şekilde, ilgiyle izlediler” diye konuştu.

“HEM EĞLENDİLER, HEM ÖĞRENDİLER”
Amaçlarının çocuklara sağlıklı yaşam kurallarını hatırlatmak olduğunu vurgulayan Ayşegül Ülkülü sözlerinin devamında şunları aktardı: “Oluşturduğumuz ‘Büyüyorum Parti’sinde onlara küçük bir sürpriz yapmak istedik. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Hem eğlendiler hem öğrendiler.”

PINAR ÇANKAYA

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ