OTÇU’DAN ‘BEYAZ KAN BAĞIŞI’NA DAVET

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Türk Kızılayı Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, “Kızılay olarak kırımızı kan dışında, beyaz kan bağışı da alıyoruz. Herkesi beyaz kan vermeye de davet ediyorum” dedi.

Türk Kızılayı Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. Kan vermenin bir ihtiyaç değil, hayat görüşü olması gerektiğinin altını çizen Otçu, Kızılay’ın sadece kan bağışı yapılan bir kurum olmadığını, sosyal projelerle de bütün insanlığa fayda sağladığını söyledi. Otçu, “kan bağışı ile beraber sosyal projelerimiz ve yardımlarımızla da hizmet veriyoruz. Kırımızı kan dışında, beyaz kan bağışı da alıyoruz ve herkesi beyaz kan vermeye de davet ediyorum” dedi.

“BEYAZ KAN DA İHTİYAÇ”
Kan bağışı konusunda halkta bir farkındalık oluştuğunu, bu farkındalığın da bir hayat felsefesine dönüşmesi gerektiğini ifade eden Otçu, “kan sürekli bir ihtiyaçtır. Hem başkalarına, hem de bizlere. Kan stoklarımız ne kadar fazla olursa o kadar donanımlı oluruz” dedi. Başkan Otçu, ayrıca; kırmızı kan dışında, beyaz kanın önemine de dikkat çekerek, beyaz kanın bir yılda 24 defa verilebildiğini ifade etti.  

BEYAZ KAN SIKINTISI ÇEKİYORUZ!
“Neden beyaz kana ihtiyaç var?” sorusuna yanıt veren Otçu, “Beyaz kan; kanserli hastalar, yeni doğmuş bebekler veya kanaması durdurulamayan kişiler için hayati öneme sahiptir. Biz asıl bunun sıkıntısını çekiyoruz. Beyaz kan ihtiyacımız daha fazla” şeklinde cevap verdi.  

“SOSYAL YARDIMLARIMIZLA DA VARIZ!”
Türk Kızılayı’nın kan bağışı dışında sosyal yardım ve hizmetlerle de ön plana çıktığını belirten Erdal Otçu, bu konuda da faal bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Otçu, “İnsani yardımlar, kurban bağışları, gıda yardımları, aşevleri, afetler sonrası yerinde yardım; gönderim, eğitim desteği ve aileleri birleştirme projeleri gibi hizmetlerimiz ile tüm insanlığa temas etmeye çalışıyoruz, bu konuda da dünyanın en faal kuruluşuyuz” diye konuştu. 

FERHAT SOLKOL

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
  • HAVANE TAŞSÖZMAHALLE CAMİİ Tavas Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 26°
En Düşük 26°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ