PAMUKKALE BELEDİYESİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Pamukkale Belediyesi, örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şehit aileleri ve gazileri aileleriyle birlikte Bursa ve İstanbul’a geziye gönderen Pamukkale Belediyesi, bu kez de Denizli Aile ve Sosyal Politikalar bünyesindeki yurtlarda kalan ve çocuklara koruyucu ailelik yapan aileleri Bursa ve Çanakkale’ye götürdü. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak bizler çocuklarımıza sahip çıkmak istedik. Koruyucu ailelerimizin de çocuklarımıza sahip çıktığı düşüncesiyle hem ailelerimizi hem de çocuklarımız için gezi programı düzenlemek istedik. 2 gün dolu dolu geçecek olan Bursa ve Çanakkale gezimizde aileler ve çocuklarımız biraz yorulacak olsa da, mutlu olacaklarını ümit ediyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, bir yandan geleceğe yönelik kalıcı projeleri hayata geçirmeye devam ederken, bir yandan da gönüllere dokunacak sosyal etkinlikler düzenlemeye sürdürüyor. Belediyeciliğin anlamlarından birinin de vatandaşlara eşit şartlarda sosyal yaşam olanağı sunmak olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Tarihi ve kültürel anlamda değer taşıyan şehirlerimizi manevi desteğe ihtiyaç gönüllerine dokunmamız gereken gruplarımızı yönelik düzenlemenin önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak bizler çocuklarımıza sahip çıkmak istedik. Koruyucu ailelerimizin de çocuklarımıza sahip çıktığı düşüncesiyle hem ailelerimizi hem de çocuklarımız için gezi programı düzenlemek istedik. 2 gün dolu dolu geçecek olan Bursa ve Çanakkale gezimizde aileler ve çocuklarımız biraz yorulacak olsa da, mutlu olacaklarını ümit ediyoruz. Bursa ve Çanakkale tarih ve kültür anlamında bizler için önemli. Çocuklarımızın da tarihimizi öğrenmeleri bilmeleri açısından bu gezilerimizin önemli olduğunu düşünüyorum. Daha önce ailelerimize söz vermiştik ve sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşamaktayım” dedi.

“AMACIMIZ GÖNÜLLERE DOKUNMAK”
Pamukkale ilçe sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği sosyal projelerle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ailelere destek olmanın yanı sıra; şehit aileleri, gaziler, yurtlarda kalan çocuklar içinde projeler hazırlayarak, gönüllere dokunmaya devam ediyor. “Bizim amacımız koruyucu ailelerimizin ve çocuklarımızın yanında olduğumuzu göstermek” diyen Başkan Gürlesin, belediye olarak özellikle manevi desteğe ihtiyacı olan, her istediğinde gezilere katılamayacak insanlara yönelik gezi düzenlemenin daha anlamlı olduğunu belirtti. Gürlesin, “Yurtlarda kalan çocuklarımıza yalnız olmadıklarını, sahip çıktığımızı hissettirmek ve çocuklarımıza sahip çıkan koruyucu ailelerimizi de destek olduğumuzu göstermek amacıyla toplamda 250 vatandaşımıza yönelik bir gece konaklamalı Bursa ve Çanakkale gezisi düzenledik. Burada bir ayrıcalık var. Geçen hafta da gazilerimizi ve şehit yakınlarımızı gönderdik. Biz özel konumda olan insanları geziye gönderiyoruz. Bunların hepsinin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Herkes gezip tozabilir ama bu gruplarımıza sahip çıkmak anlamında belediye olarak hassasiyetimizi ortaya koymaya çalışıyoruz. Her hafta iki mahallemizde çocuk şenlikleri yapıyoruz. Orada da çocuklarımızın yüzleri gülüyor, ailelerimiz mutlu oluyor. Bu şekilde de insanlarımızın gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz. Bu gezimizde farklı bir etkinliğimiz. Pamukkale Belediyesi olarak, günü birlik değil kalıcı işlerle gönüllere dokunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • YAKUP DOĞANHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
  • DURMUŞ GÜNGÖRMAHALLE CAMİİ Cevizli Mezarlığı
  • BEKİR TÜRKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • ÖMER KABAKMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
  • TÜRKAN ALKANNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • OSMAN ÇOLAKMAHALLE CAMİİ Honaz Mezarlığı
  • RAMAZAN ULUTAŞMAHALLE CAMİİ Kozlar Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9334

EURO

4.8302

STERLİN

5.4867

DENİZLİ

En Yüksek 12°
En Düşük 10°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ