PASVAK’TA GELENEKSEL İFTAR REKORA KOŞUYOR

PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Topuz, PASVAK’ta geleneksel iftar yemeğinde rekor sayılara ulaşıldığını belirterek, PASVAK’a olan güven ve desteğe teşekkür etti. 
 
PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Topuz, PASVAK’ta geleneksel iftar yemeğinde rekor sayılara ulaşıldığını söyledi.  PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Topuz, PASVAK’a olan güven ve desteğe teşekkür etti.  Topuz, “15 yıllık hizmet geçmişinde, Ramazan ayı boyunca verilen iftarlar bir gelenek halini almış ve yıl geçtikçe katılımcı sayısı artmıştır. Bu iftar yemeklerinde kimi zaman ihtiyaç sahiplerini vakfımızın bahçesine taşıyarak bir araya getirdik. Bu yemeklerimizin sponsoru Denizlili hayırseverler oldu. Kimi zaman da, ilimizin güzide dernekleri ve odaları üyelerine iftar mekanı olarak PASVAK’I seçtiler. Kendilerine teşekkür ederiz. Kimi apartmanındaki komşularına, kimi eş dost ve akrabalarına, kimi dairesinde çalışanlara, kimi de fabrika çalışanlarına PASVAK’ta iftar vermeyi tercih etti. PASVAK’ın tanıtılmasını sağlayan bu davetlerin sahiplerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.  PASVAK geçtiğimiz Cumartesi günü 1100 kişiyi ağırlayarak,aşevinde verilen iftar yemeklerine aynı anda katılan misafir sayısı bakımından rekor kırdı.“ dedi.
"PASVAK’IN HEDEFİ 3000 İHTİYAÇ SAHİBİDİR"
PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Topuz, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yerverdi.
“Bu talep bir kere daha gösterdi ki, PASVAK kendi şirin bahçesinin yanı sıra Ramazan ayı boyunca kiraladığı Alaçatı ve Katipoğlu gibi mekanlarda uzun süre daha idare edemez. Ramazan aynın her yıl kış ayına biraz daha yaklaşması kapalı mekanı da olan nezih bir ortamın gerekliliğini ortaya koymaktadır. Çok şükür PASVAK böylesi bir mekanın temellerini attı. Bodrum katın kolonları hızla yükseliyor. Bu mekanın gelecek Ramazan ayına yetişmesi için Denizlili hayırseverlerin katkısına ihtiyaç olduğu bir gerçektir. Veren elin alan eli görmediği bir sosyal yardımlaşma vakfı olan PASVAK sizlerin katıları ile bu misyonunu kesintisiz ve büyüyerek sürdürecektir. Halihazırda 1200 ihtiyaç sahibine ulaşan PASVAK’IN hedefi 3000 ihtiyaç sahibidir.  Haydi Denizli, PASVAK modernize edilmiş aşevi geleneği ile Türkiye de tektir. Bu hali ile Türkiye’ye örnektir. Bu kurumda seninde bir metrekare yerin olsun derim.”
YEŞİM AYDEMİR
Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ