ŞEHİT BABASI GÜNGÖR’DEN BAŞKAN ŞEVKAN’A ZİYARET

El Bab'da DEAŞ'lı teröristlerle çıkan çatışmada 11 Şubat 2017’de şehit olan Güney Mahallesi’nden Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör'ün babası Ali Güngör, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ı makamında ziyaret etti.

11 Şubat 2017'de Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El Bab'da DEAŞ'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Güney Mahallesi’nden Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör'ün babası Ali Güngör, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ı ziyaret etti. Şehit babası Ali Güngör, oğlunun şehit olduğu günden bu yana Acıpayamlı idarecilerin kendisini ve ailesini yalnız bırakmadığını belirterek, teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ın da hep yanlarında olduğunu aktaran Güngör, "Acımıza ortak olup üzüntümüzü paylaşanlara minnet duygularımızı belirtmek için ziyaretlerde bulunuyorum. Bir vefa borcu olarak yöneticilerimizi ziyaret ederek, şükran duygularımızı bildirmeye geldik. Vatan sağolsun” dedi.

“VATAN TOPRAĞINI KORUMAK ADINA BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİLİYOR”
Ziyaret dolayısıyla kendisine teşekkür eden Başkan Şevkan, şehit babası unvanının herkesin ulaşabileceği bir mevki olmadığına işaret etti. Şehit yakınlığının şehidin varlığı gibi saygın olduğunu dile getiren Şevkan , “Milletimiz bin yıllar boyu değerleriyle, inançlarıyla varlığını sürdürmüştür. Bunu sürdürürken buralara gelmek kolay olmamış. Hep birileri fedakarlıklar yapmış, canını, kanını vermiş, nice fidanlar toprağa düşmüş. Bugün de yine vatan toprağını korumak adına büyük bir mücadele veriliyor” diye konuştu.

“İNANAN İNSANLARA YAKIŞIR BİR İMTİHAN VERDİNİZ”
Şehit ailelerine minnettar olduklarını vurgulayan Şevkan, şunları kaydetti: “Allah sizlere sağlık sıhhat versin. Sizin o dakikadan itibaren duruşunuza hayran kaldım. Vatana, millete evlat yetiştirmek, değerleri uğrunda gerekirse kınalı aslanlarını feda etmek budur. Metanetle, bu dünyadaki inanan insanlara yakışır bir imtihan verdiniz. Umut ediyorum ki evladımız da Peygamber Efendimize komşu olur. Allah bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna, bu inanç ve değerlerimiz uğruna hayatını feda eden şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Gazilerimize hayırlı ve uzun ömür, şehit ailelerimize de başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

HABER MERKEZİ

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Güncel kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
  • HAVANE TAŞSÖZMAHALLE CAMİİ Tavas Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 26°
En Düşük 26°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ