“FETÖ ESKİDEN TV ÜZERİNDEN ALGI YAPARDI, ŞİMDİ KRİPTOLARI KULLANIYOR”

AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, ÜLKE TV programında FETÖ’nün yargılandığı darbe davalarını ve bu süreçte terör örgütünün algı operasyonlarını değerlendirdi.

Terör örgütünün algı operasyonlarında kriptoları kullandığını belirten Özkan, bu operasyonlara zaman zaman STK’ların da destek verdiğini söyledi

FETÖ elebaşının son açıklamalarıyla hedef değiştirmeye çalıştığını belirten Özkan, darbe teşebbüsünün bir ‘tiyatro’ gibi göstermeye çalıştığını söyledi. AK Partili Vekil, CHP’nin tiyatro iddiasının arkasında da FETÖ elebaşının iddialarının yattığını vurguladı.

 

“Amaç, kriptolar üzerinden algı yaratmak”

 “FETÖ, davaları dosya üzerinden değil kamuoyundaki algı üzerinden yürütüyor.” diyen Denizli Milletvekili şu dikkat çekici değerlendirmede bulundu…

“Pensilvanya’da oturan terör örgütünün başındaki, geçen günlerde vermiş olduğu bir röportajında ‘Muhtemelen bunu askeriyedeki filanlar yapmıştır.’ diyor. ‘Adil Öksüz buraya geldi ama buraya gelenleri ben nereden bileyim’ diyor. Arkasından da ‘Adil Öksüz MİT ajanı olabilir’ diyor. Yani Adil Öksüz gibi adamlarını kendileri infaz edip, devletle bağlantısını kurdurup bir algı oluşturmaya, darbe teşebbüsünü tiyatroymuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman iddia ettiği tiyatro vurgusunun arkasında FETÖ terör örtünün başındakinin söylemleri ile değerlendirildiği zaman daha fazla anlam kazandığını görüyoruz.”

Eskiden terör örgütünün algı yönetimlerinin TV ekranlarından yaptığını, şimdi ise bunu kriptolarla denediklerini belirten AK Parti MKYK Üyesi Özkan, “Sürekli yapılan soruşturmaların, yargılamaların ve idari denetimlerin hukuksuz bir şekilde yapıldığı imajı vermeye çalışıyorlar. Ne yazık ki birkaç STK’ların buna destek olduklarını görüyoruz. Kimsenin tanıdığı, bildiği kişilerle ilgili ‘FETÖ ile alakası yoktu, bu da nereden çıktı, bunu da yargıladılar, tutukladılar, gözaltına aldılar.’ diyebilecekleri kimse yoktur. Bacanağımın kardeşi, eltimin görümcesi yanlış yere tutuklanmış diyemezsin. Çünkü tanımadığın etmediğin kişilerle ilgili böyle bir iddiayı ortaya koyman sadece bir şüphedir.” dedi.

 

“DAVALARI SONUNA KADAR TAKİP EDECEĞİZ”

FETÖ davalarında sanıkların utanmaz davranışlarını da hatırlatan Özkan, darbe davalarının sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. Özkan, “Tarafsız, bağımsız, adil yargılama yapma kudretine haiz olan Türk mahkemelerinin, sanıklarla ilgili hak ettikleri cezaları verecekleri konusunda benim hiçbir şüphem yoktur. Biz de bunların takipçisiyiz. Sonuna kadar o şehitlerimizin ruhlarını rahatlatacak, teröristlerin hak ettikleri cezaları alacak kararların alınasıya kadar biz de bu sürecin takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Medya kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

 • ABDULLAH AKBIYIKULU CAMİİ Asri Mezarlık
 • FATMA GÖRGÜÇMAHALLE CAMİİ Altınova MezarlığI
 • FATMA YAVUZMAHALLE CAMİİ Güney Mezarlığı
 • NAİLE ÖZMENMAHALLE CAMİİ Bekirli Mezarlığı
 • ADNAN GÜNGÖRMAHALLE CAMİİ Olukbaşı Mezarlığı
 • SALİM OĞUZMAHALLE CAMİİ Kelekçi Mezarlığı
 • PERİŞAN ARGINMAHALLE CAMİİ Gümüşler Yeni Mah.Mezarlığı
 • HALİT KİRAZMAHALLE CAMİİ Kadıköy Mezarlığı
 • RAZİYE ÖZTÜRKMAHALLE CAMİİ Eşenler Mezarlığı
 • FEDAN GÜVENMAHALLE CAMİİ Karahüyük Mezarlığı
 • BEBEK GÜLTEKİNASRİ MEZARLIK CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
 • GÜLPERİ SEÇGİNMAHALLE CAMİİ Cevizli Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0304

EURO

4.9636

STERLİN

5.6573

DENİZLİ

En Yüksek 22°
En Düşük 22°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ