KALE, TAVAS, BULDAN VE SERVERGAZİ DEVLET HASTANELERİ DE DİJİTAL HASTANE OLDU...

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Denizli Devlet Hastanesi’nden sonra Servergazi DH, Tavas DH, Kale DH ve Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi olmak üzere 4 Hastanemiz de EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek “Dijital Hastane” ünvanı almayı hak etti.

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğiyle yürütülen çalışmalar sonunda Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından bugün de Servergazi Devlet Hastanesi, Tavas DH, Kale DH ve Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde yerinde değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirmeler sonucunda bu hastanelerimiz de EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşıladığını pratikte başarılı bir şekilde göstererek Seviye 6 hastanesi olmaya hak kazandı.

Denizli Devlet Hastanesi’nden sonra diğer 4 hastanede yapılan değerlendirme sonucunda bu hastanelerin de EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Dijital Hastane ünvanını almasının gururunu yaşadıklarını belirten Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, hedeflerinin Birliğe bağlı tüm hastanelerin bu ünvanı alması olduğunu söyledi. Öztürk: “. Genel Sekreterliğimize bağlı 5 hastanemizde de müracaat eden hastaların sağlık kayıtları dijital ortamda tutulmaktadır. Tüm hekimlerimiz bu kayıtlara kolayca ulaşabilmektedir. Hastanelerde kullanılan tüm tıbbi cihazların ürettiği veriler bu sisteme aktarılabilmekte böylece hastaya ait tıbbi kayıtlar güvenle saklanabilmektedir. Bu sayede hastaların hastaneye tekrar başvurmaları durumunda hem hastanın tanı ve tedavisi hızlıca planlanabilmekte hem de gereksiz tetkik yapımı önlenebilmektedir. 2015 yılından beri yürütülen çalışmaların sonucunda alınan bu belgeler ile çalışmalarımız taçlandı. Bu süreçte bir ekip ruhu ile çalışan tüm çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum" diye konuştu.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Medya kategorisinde en çok okunanlar

Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7044

EURO

5.4809

STERLİN

6.2430

DENİZLİ

En Yüksek 21°
En Düşük 21°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ