3844 kez okundu.

PAÜ KARAHAYIT’TA HASTANE YAPACAK

PAÜ’nün sağlık alanındaki çalışmaları dört beş ayrı branş hastanesiyle taçlanacak. Daha önce Rektör Bağcı tarafından açıklanan “PAÜ Tıp Fakültesi bünyesinde Geriatri, Psikiyatri, Onkoloji ve Çocuk hastaneleri ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi” yapılacağı haberi, PAÜ Rektör Yardımcısı Hasan Kaplan’ın Vali Abdülkadir Demir Başkanlığı’nda yapılan “Denizli’nin Tanıtımı Toplantısı’nda” yaptığı açıklama ile bir kez daha müjdelendi.

**PAÜ’nün sağlıkta en büyük projesi olan kampus alanı dışında, Pamukkale veya Karahayıt’ta yapılacak, “Termal Sağlık Turizmine” de hizmet edecek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin temelinin 2012 yılında atılacağı bildirildi. Kaplan ayrıca bu bölgede 4 yıllık Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nun hayata geçirileceğini ve böylece Denizli’de turizm sektörünün kalifiye eleman açısından desteklenmiş olacağını kaydetti.

Rektör Bağcı bir süre önce yaptığı açıklamada; DPT’deki görüşmeler sonrası PAÜ Hastaneleri için 2012 ve 2013 yıllarına önemli miktarlarda ödenekler koydurttuklarını da belirtmiş ve, “Artık PAÜ Hastanesi değil, PAÜ Hastaneleri olacak. Burası bölgenin bir sağlık ve tıp merkezi halini alacak. Bir Hastaneler Koordinatörlüğü Bölümü kurulacak ve her hastanenin başhekimi bu koordinasyona bağlı olacak. PAÜ Hastaneleri bünyesinde 5 yeni hastane daha kümelenmiş olacak” demişti. 


Yorumları göster (0)

Medya kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ