4010 kez okundu.

SGK, YENİ BİNASINDA

Denizli Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tamamlanan yeni binasında hizmet vermeye başladı. SGK Denizli İl Müdürlüğü yeni binasının kapılarını ilk kez DRT ve Denizli Gazetesi’ne açtı.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü yeni hizmet binası tamamlandı. 10 bin metrekare üzerine kurulan yeni binaya taşınma çalışmaları devam ediyor. SGK Denizli İl Müdürlüğü yeni binasının kapılarını ilk kez DRT ve Denizli Gazetesi’ne açtı. Adalet Sarayı’nın hemen üst tarafına yapılan yeni binada bir yandan hizmet verilirken diğer yandan da taşınma telaşı yaşanıyor.

 

HALKIMIZ BURAYA KOLAY ULAŞABİLİYOR

Yeni binada Denizli’ye daha hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen Denizli SGK Müdürü Ahmet Kurt “Bodrum+ zemin+ 4 kattan oluşan binamız şuanda Denizli halkına hizmet vermeye hazırlandı.  Yeni binamıza taşındık, binamızda daha önceki sosyal güvenlik kurumunun 4B Bağ-Kur kanadımız, sağlık merkez müdürlüğümüz, 4A SSK kanadımız tüm SGK’lılar olarak. Halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeni binaya bende bugün geldim sabahtan bu yana görüyorum ki birçok sigortalımız işlem yaptırmak için geliyor. Açılır açılmaz vatandaşlarımız işlemlerini yaptırmak için yeni binamıza koştular. Halkımız burayı ulaşılabilir buluyor. Yerleşme işlemlerimiz bittikten sonra daha güzel, sağlıklı ve hızlı hizmet vereceğiz” dedi.   

 

15 GÜN İÇİNDE TAM ANLAMIYLA YERLEŞİRİZ

Kurt “Kurumumuzun bütün çalışanları burada. Göreve başladılar. Bazı birimlerde yerleşme işlemi devam ediyor. Bizden önce binamızın etrafına banka ATM’leri yapan banka şubelerimize teşekkür ederiz. Vatandaşlarımız para ödemeleri gerektiğinde hemen yolun karşısına geçip bankalardan parasını çekerek kurumumuzda işlerini halledebilecek. Sağlık,  yurt dışı, sigortalılık,  emeklilik, işverenlerin iş yerleriyle ilgili işlemler seri bir şekilde yapılıyor. Ayrıca iş yerlerini ve ihbarları denetleyen, denetmenlerimizde var. Vatandaş odaklı sigortalılarımıza çok iyi bir hizmet verme yarışındayız. En geç 15 gün içerisinde de yerleşme işlemlerimizi tamamlayıp eksiksiz hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

ESKİ BİNA DEĞERLENDİRİLECEK

Yeni binada bazı birimlerin kolilerinden dosyalarının çıkarmaları beklenirken bir yandan da hizmet vermeye devam ediliyor. Eski SGK binasının nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi veren Ahmet Kurt  “ Eski binamızı Pamukkale Sosyal Güvenlik Merkezi olarak değerlendirecekler.  Ancak binanın depreme dayanıklılık olup olmadığı testine göre olumlu sonuç alınırsa bu olacak. Sonrasında tadilat ve bakımı yapılacak ve her birimin belli sayıdaki kısımları bu merkezde görev alacak. Eski binanın da tadilat ve onarımı yaklaşık bir yıl kadar sürebilir” diye konuştu. Vatandaşlara daha iyi koşullarda hizmet verecek olan yeni SGK binası, Adalet Mahallesi Hasan Gönüllü Caddesi’nde bulunuyor.


Yorumları göster (0)

Medya kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ