1093 kez okundu.

YILIN DÜĞÜNÜ 19 AĞUSTOS’TA DENİZLİ’DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Ağustos tarihinde Denizli’ye gelecek. Ve Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci’nin düğününe katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnehanov ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da aynı gün Zeybekci’nin kızının düğününe şahitlik etmeleri bekleniyor. Denizli’de 19 Ağustos’ta gerçekleştirilecek ve yılın düğünü olarak adlandırılabilecek düğünde; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve işkadını eşi Ayşen Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci ile Denizli iş dünyasının yakından tanıdığı Sait Özkan ile eşi Seval Özkan’ın oğlu İbrahim Emre Özkan hayatlarını birleştirecek. Bakan Zeybekci’nin biricik kızı Fatma Zeybekci Hukuk Fakültesi’ni geçen yıl bitirdi. Şu anda Denizli Barosu’nda avukatlık stajını yapıyor. Sait Özkan’ın oğlu İbrahim Emre Özkan ise İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. İbrahim Emre Özkan ardından Londra’da 2 yıl kaldı ve master yaptı. Dönünce babası ile birlikte çalışmaya başladı.

ÇİÇEKLER MAARİF VAKFI’NA

Düğün aynı zamanda iki ülkenin buluştuğu bir liderler zirvesine de ev sahipliği yapacak. Düğün töreni 19 Ağustos Cumartesi günü Pamukkale Yolu üzerindeki  Kayalar Düğün Salonu’nda saat; 13.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirilecek  yemekli mevlüt  ile başlayacak. Fatma Zeybekci ile İbrahim Emre Özkan’ın bu mutlu günlerinde çiçek göndermek isteyenlerden bir de ricası var. “Çiçek göndermek yerine lütfen Maarif  Vakfı’na bağışta bulunun..”

BİZ BU DÜĞÜNÜN BABALARI İLE 20-25 YILDIR ÇALIŞIYORUZ

Evet bu düğünün babalarından Bakan Nihat Zeybekci’yi 2003 yılından, İşadamı Sait Özkan’ı ise 90’lı yılların başından bu yana tanıyoruz. Bakan Nihat Zeybekci ile karşılaşmamız ve tanışmamız bu yıla rastlar. Yani; 2003 yılında İngiltere dönüşü İzmir’den geldiğim Yeni Asır-Sabah Denizli Bölge Temsilciliğim döneminden. O zaman Zeybekci DENİB Başkanı bir işadamı idi. Denizli’de rahmetli Recep Yazıcıoğlu Vali, Ali Aygören Belediye Başkanı, Abdülkadir Uslu Denizli Sanayi Odası Başkanı idi.  Mehmet Yüksektepe, Osman Nuri Filiz, Ümmet Kandoğan ve M. Salih Erdoğan AK Parti Denizli Milletvekilleri; Mustafa Gazalcı, Haşim Oral ve Mehmet Neşşar ise CHP Milletvekilleriydi. Zeybekci yaklaşık bir yıl sonra (29 Mart 2004) Denizli Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Daha seçimin üzerinden bir yıl geçmeden Mehmet Yüksel de Denizli Ticaret Odası Başkanı seçildi.

TELEVİZYONCU OLARAK İLK TV REKLAMIMIZ SAİT ÖZKAN’DAN GELDİ VE BİZE İLAÇ OLDU 

İşadamı Sait Özkan ise Toyota otomobil markasını Denizli’ye getiren isim olarak tanınır.  1991 yılında Toyota Denizli Yetkili Bölge Bayii olan Özkanlar Otomotiv ve Sait abiyle ilk temasımız DEHA’yı kurduğumuz 1993 Ocak ayında oldu. Derdimiz tabii ki “gazetecilerin medya organı” olarak kurduğumuz DEHA’ya reklam almak ve Denizlili işadamları ve ticaret erbabına “TV reklamlarının etkisini” anlatmaktı. O sıralar Özkanlar Otomotiv yönetiminde baba İbrahim Özkan da vardı. Ve “reklam işine” tamamen karşıydı. Ancak Sait Özkan yeni firmasını ve Toyota markasını kentte tanıtmak istiyordu. Kısacası Toyota Denizli ve Sait Özkan ile (patron babadan yarı habersiz) bir reklam filmi yapım ve yayın anlaşması yaptık. Kısıtlı sermayelerle bu işe giren bizler için bu anlaşma adeta bir “ilaç” gibi gelmişti. Denizlili işadamı Sait Özkan’ın bu desteği Denizli’nin ilk yerel tv kanalının ilk aylarında çok işine yaramıştı. İşte bu nedenle Sait Özkan’ı biz adeta bir asırdır tanırız.. (Tabi burada Nihat Zeybekci’in belediye başkanlığı döneminde başlatılan “yerel medyaya yerel yönetim desteğini” de Denizlili gazeteciler olarak hiç unutamayız ve Zeybekci’yi de en az Adnan Keskin kadar uzun süredir bilir ve tanırız)

BAŞKAN DEVECİOĞLU KIZINI EVLENDİRDİ

Bu arada Ağustos 2017’nin Denizli’deki bir önemli düğünü de Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nun kızı Makbule Devecioğlu’nun geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilen düğün töreni idi. Başkan Devecioğlu kızının bu mutlu gününde önce 11 Ağustos’ta 5 bin kişilik bir yemek daveti verdi. Ve adeta tüm ilçeyi ağırladı. Ardından DEDA Deluxe’de gerçekleştirilen düğün töreninde Canan-Turgut Devecioğlu’nun kızı Makbule Devecioğlu ile Cemile-Önder Utku’nun oğlu Onur dünya evine girdi. Makbule ile Onur’un düğününe iş ve politika dünyasından büyük bir katılım gerçekleşti.

KONGRELER SÜRECİ BAŞLIYOR SİYASİ PARTİLERDE ŞENLİK VAR..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Metal yorgunluğu var, teşkilatları yenileyeceğiz” açıklamasından sonra şimdi de politik çevreler dikkatlerini AK Parti’de 19 Ağustos’tan itibaren başlayacak olan il ve ilçe kongreleri sürecine çevirdi. Bu arada 2019 seçimleri öncesi “iddialı yönetimler oluşturma” hareketi başlatan Ana Muhalefet Partisi CHP’de de il ve ilçeleri kongreleri süreci Eylül ayında başlıyor.. Doğal olarak bu takvimler; 19 Ağustos’ta il ve ilçe kongrelerini başlatacak olan Denizli AK Parti ile Eylül ayının ilk haftasında il ve ilçe kongrelerine start verecek olan Denizli CHP’de de büyük hareketlenmeye ve heyecana neden olacağa benziyor.

Şu sıralar Denizli CHP’de; “Bülent Nuri Çavuşoğlu yeniden il başkanlığına aday olacak mı? Başkan Teoman Sancar karşısında kıl payı kaçırdığı yarışın rövanşına çıkacak mı?” soruları en çok konuşulan kulis haberi olurken, Denizli AK Parti’de ise; “Mevcut İl Başkanı Necip Filiz’in karşısına rakip yeni bir aday çıkacak mı?” sorusuna yanıt aranıyor.

ALİ RIZA ERTEMUR AYAĞINI NEREDE VE NASIL KIRDI?

Denizli politik arenasının ünlü isimlerinden CHP eski milletvekili Ali Rıza Ertemur geçtiğimiz ay ayağını kırdı. İzmir Bornova’da kaldırımda yürürken sol ayağı kötü döşenmiş (Arnavut Kaldırımı) taşa sıkışan ve burkulan Ertemur büyük bir acıyla sarsıldı. Ali Rıza Ertemur’un sol ayağının tarak kemiğinin kırıldığı ve hemen alçıya alındığı bildirildi. Ayağındaki alçıdan şu sıralar kurtulan Ertemur; “Neyseki Bornova Belediyesi bizim CHP’li belediyemiz, onun için sesimizi çıkarmadık artık” diye espri yapmayı da ihmal etmedi. Ali Rıza Ertemur’a gelmiş geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Medya kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • HÖRÜ TÜRKGÜLSÜMMAHALLE CAMİİ Tekkeköy Mezarlığı
  • YAŞAR BİLGİÇMAHALLE CAMİİ Asri Mezarlık
  • ALİ BALCIULU CAMİİ Asri Mezarlık
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7454

EURO

5.4891

STERLİN

6.2352

DENİZLİ

En Yüksek 20°
En Düşük 20°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ