15 TEMMUZ’U EN SICAK O YAŞADI

DESKİ GENEL MÜDÜRÜ GÜNGÖR’ÜN OĞLU
15 TEMMUZ GECESİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Türkiye’deki tüm Uydu yayınlarının gönderildiği transponderlar merkezinin bulunduğu Gölbaşı TÜRKSAT Tesislerini ele geçirmeye çalışan darbeci askerlere karşı Denizlili genç helikopterden açılan yaylım ateşinin altında 5 saat ölüm kalım savaşı verdi. Ve elinden geldiğince arkadaşlarına da moral aşılamaya çalışarak ortaya anlamlı bir yaşam mücadelesi koydu.  Onca hengamenin arasında Denizli’deki anne-babasına “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sokağa çıkın” demeyi de ihmal etmedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör’ün küçük oğlu Muhammet Musa Güngör, TÜRKSAT’ın Ankara’daki merkezinde 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan saldırının odak noktasında yer alan isimlerden biri oldu. Ve adeta ölümden döndü. TÜRKSAT Gölbaşı Kampüsü”nde izleme teknisyeni olarak çalışan Muhammet Musa Güngör; “helikopterden açılan ateş sonucu ağır silahlarla tarandı, darbecilere direndi, 3 saat rehin tutuldu ve en sonunda özel harekatçı polisler tarafından” kurtarıldı.

DARBECİLERİN YAYLIM ATEŞİ ALTINDA BİR DENİZLİLİ

15 Temmuz darbe girişimine yönelik operasyon ve soruşturmalar tüm hızıyla sürdürülürken, o gecenin ardından yeni yeni ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Darbe girişimi gecesiyle ilgili; Denizli’yi ilgilendiren en dramatik ve en kan donduran 15 Temmuz Öyküleri’nden biri de TÜRKSAT’ta çalışan bilgisayar ve yazılım destek uzmanı bir gencin başından geçti. Kanlı gecenin önemli merkezlerinden biri olan TÜRKSAT Gölbaşı Tesisleri’nde görevli Denizlili Muhammet Musa Güngör, darbecilerin helikopterli saldırısında saatlerce ateş altında kaldı ve adeta ölümle hayat arasında korkunç anlar yaşadı. Hatta bir ara babası DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör’ü aradı ve “Anam, babam hakkınızı helal edin. TÜRKSAT’ı tarıyorlar şu anda.. Hakkınızı helal edin” dedi.

ANAM, BABAM HAKKINIZ HELAL EDİN

TÜRKSAT Proje Yönetim ve Yazılım Geliştirme Direktörlüğü Veri Merkezi’nde izleme teknisyeni olarak çalışan DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör’ün küçük oğlu Muhammet Musa Güngör, FETÖ’cü darbeci askerler tarafından rehin alındı. Çatışmaların başladığı sırada ise Denizli’deki DESKİ Genel Müdürü babası ve annesini arayarak “Anam, babam hakkınızı helal edin. TÜRKSAT’ı tarıyorlar şu anda, hakkınızı helal edin” dedi. Darbecilerin TÜRKSAT baskınında ateş altında kalan ve rehin alınan Denizlili genç teknisyen yaşadıklarını gönderdiği WhatsApp sesli telefon mesajları ile dakika dakika ailesine anlattı.  Denizlili izleme teknisyeni Muhammet Musa Güngör’ün darbe girişimi gecesi darbecilerin saldırısına uğrayan ve şehitlerin verildiği TÜRKSAT Gölbaşı Kampüsü’nden panik ve dehşet içinde babası Mahmut Güngör ile yaptığı telefon görüşmeleri ve gönderdiği sesli WhatsApp telefon mesajları ise şöyle;

TÜRKSAT’I BIRAKMAYIN BUNLARA, ÇIKIN SOKAĞA


Saat; 12.06;

“TÜRKSAT’ın girişini de itfaiye ve greyderle kapattık. Bir sıkıntı olursa haberdar ederim.. Hadi iyi geceler..”

Saat; 12.30;

“Özel  harekattaki tüm helikopterleri imha etti ş…….ler. Dua edin. Biz TRT’nin yayınını bastırdık. Kablo Tv’den çıkamıyorlar. TRT’nin haberini engelledik.. Cumhurbaşkanı A Haber’den açıklama yaptı. Milleti sokağa istiyor. Çıkın sokağa..”

Saat; 12.36;

“Arkadaşlar TÜRKSAT’ın tepesinde helikopterle sıkıyorlar buraya. Hakkınızı helal edin. Bir sıkıntı olursa. Hakkınızı helal edin. Bu ş…….lere de bırakmayın burayı.. Hakkınızı helal edin inşallah. Allah’a emanet..”

Saat; 12.48;

“Anam, babam hakkınızı helal edin.. TÜRKSAT’a sıkıyorlar şu anda. Hakkınızı helal edin..”

DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör daha sonra oğlu Muhammet Musa Güngör ile irtibatı tam 3 saat boyunca kaybetti. Musa Güngör saat; 12.06’dan itibaren saat; 12.48’e kadar anne ve babasını tam 4 kez aradı. Daha sonra tüm iletişimi kesildi. Çünkü rehin alınmıştı. Saat; 03.30’dan itibaren özel harekat polisleri tarafından kurtarıldı. Ve babası Mahmud Güngör ile görüşebildi.

Muhammet Musa Güngör TÜRKSAT Merkezi’nde bu önemli ve korku dolu anları yaşarken, Denizli’de ise haber yayınları ile darbe girişiminde haberdar olan baba DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör ise zaman kaybetmeden önce Denizli Belediyesi’ne koştu ve Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte AK Parti il merkezine hareket etti. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “meydanlara çıkın çağrısı” üzerine ise Çınar Meydanı’na gelip belediye balkonundan Başkan Zolan’ın ekibi ile birlikte halkın karşısına çıkan ilk isimlerden biri oldu. Bir yandan da DESKİ’nin araç parkındaki tüm büyük araçları harekete geçirmiş, darbecileren geçeceği tüm yollara barikatlar kurduruyordu. Meydanda sloganlar attı, darbecileri lanetledi. Tüm bunları yaparken, bir taraftan da aklı saldırıya uğrayan TÜRKSAT’taki oğlunda idi. Muhammet Musa Güngör’in ise son aramalarından sonra irtibatı kesilmişti. ise işte o sıralarda babasını arıyordu. Güngör buna rağmen meydandan ayrılmadı.

İLÇİOĞLU’NA YENİ İKİ GÖREV DAHA

Başbakan Binali Yıldırım’ın Denizli Çallı Başdanışmanı Saim İlçioğlu’na 2 önemli görev daha verildi.. Saim İlçioğlu 1 Eylül 2016 tarihi itibariyle vekaleten Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Düzenleme Genel Müdürü olurken, diğer taraftan Başbakan Yıldırım başdanışmanına bir görev daha verdi. İlçioğlu aynı zamanda; Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreteri oldu. Tüm Denizlililere duyurulur..

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Özel Haber kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • YAKUP DOĞANHİLAL CAMİİ Çakmak Mezarlığı
  • DURMUŞ GÜNGÖRMAHALLE CAMİİ Cevizli Mezarlığı
  • BEKİR TÜRKMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • ÖMER KABAKMAHALLE CAMİİ Karabedirler Mezarlığı
  • TÜRKAN ALKANNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • OSMAN ÇOLAKMAHALLE CAMİİ Honaz Mezarlığı
  • RAMAZAN ULUTAŞMAHALLE CAMİİ Kozlar Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9329

EURO

4.8482

STERLİN

5.5113

DENİZLİ

En Yüksek 15°
En Düşük 15°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ