“AVUKATLARIMIZ DELİLLERE VE BAĞLANTILARA ULAŞTI”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Av. Halil İbrahim Yılmaz, 2009 yılında Kahramanmaraş’ta yaşanan helikopter kazasında şüpheli olarak hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin Kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, “Maraş’ta ve Elazığ’da iki avukat arkadaşımız var. İğne ile kuyu kazıyorlar. Arkadaşlarımız delillere ve bağlantılara ulaştı” dedi.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Av. Halil İbrahim Yılmaz, 2009 yılında Kahramanmaraş’ta yaşanan helikopter kazasında şüpheli olarak hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin Kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu davasıyla ilgili açıklamada bulundu. davanın Kahramanmaraş Asli Hukuk Mahkemesi’nde devam ettiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Maraş Asli Ceza Mahkemesi’nde bir kişi yargılanıyor. 110 sanık bulunuyor. 13 Temmuz 2016’da takipsizlik kararı verildi. Biz bu karara itiraz ettik. O dava Maraş Sulh Ceza Hakimliği’nde hala görülmektedir. Temennimiz Şubat Ayı içerisinde bu konuda bir kararın verileceğidir. Toplanan delillerle eğer siyasi iktidar, dosyanın ardında durursa sanıklar ve bağlantılarının kısa süre içinde ortaya çıkacağının inan çındayız. Maraş’ta ve Elazığ’da iki avukat arkadaşımız var. İğne ile kuyu kazıyorlar. Arkadaşlarımız delillere ve bağlantılara ulaştı. Siyasi suikastlara örnek olabilecek Cumhurbaşkanlığı Teftiş Kurulu’nu da harekete geçirdik. Onun da 6 yıl önce hazırladığı bir rapor var. Bundan sonra oluşabilecek siyasi suikastlara da yol gösterebilecek önemli bir başarı elde ettiğimizi inanıyoruz. İnşallah bundan sonra siyasi suikastlar olmaz” dedi.

1954 yılında Elmalı-Şarkışla’da doğdu. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Yazıcıoğlu, 19., 20., ve 23. dönem Sivas milletvekili olarak Meclis’te yer aldı. Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu ve genel başkanı olan Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş'ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

GÜRKAN GÖK

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Özel Haber kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 28°
En Düşük 24°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ