BAĞLAR MESİRELİĞİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, ilçenin akciğerleri konumunda olan Bağlar Mesireliği’nde peyzaj çalışması başlattı.İlçeye anfi tiyatro kazandıracak olan çalışma, nisan sonunda tamamlanması planlanıyor.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, ilçenin akciğerleri konumunda olan Bağlar Mesireliği’nde peyzaj ve anfi tiyatro çalışması başlattı. Yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Başkan Akyol, “Biz Bağlar’ı bütün sadece Tavaslılara değil bürün Denizlililere sunma gayretindeyiz. Tavas’ta olabilecek bütün sosyal ve kültürel etkinliklerin bir anfi tiyatroda gerçekleştirilmesi düşüncesindeyiz. Bağlar’da bir eski yapı vardı. Derme çatma bir yer vardı. Etkinlikler orada düzenlenirdi. Hakikaten çok kötü görüntüler vardı. O görüntüleri kaldırdık. Burada çok güzel bir hilal şeklinde anfi tiyatro yapacağız. Altına da fitness kuracağız, tuvaletler yapacağız, depo oluşturacağız. Burada başlatılan olan bu çalışmanın hedefi, Bağlar’ın aslında tam anlamıyla işlevselliğini sağlamış değiliz. Biz Bağlar’ı maddi ve manevi insanların hizmetine nasıl katkı sağlarız? Şekliyle bu çalışmayı yürütmek istiyoruz. Denizli’de 40 derece sıcakta insanlar kavrulurken, burada yaz aylarında saat 23.00’ten sonra burada ya battaniye almak zorundasınız ya da üzerinize ceketinizi giymek zorundasınız” dedi.

‘ZEYBEK GÜNÜ’ ETKİNLİKLERİ BAĞLAR’DA YAPILACAK

Başlatılan çalışmanın Tavas’ta düzenlenen ‘Zeybek Günü’ etkinliklerine kadar tamamlanması planlandığının altını çizen Başkan Akyol, “16 Mayıs Tavas’ta Zeybek Günü. Bu Tavas Belediye Meclisi’nin aldığı bir karardır. O törenlerimizi ve Zeybek yarışmamızı burada yapmayı hedefliyoruz. Burada hızlı bir çalışma yapacağız. Duvar kenarlarından ve alanımızın tamamını kapsayacak olan tartan pist yapmayı da planlıyoruz. İnsanlarımızı orada yürütmek ve havayı teneffüs etmelerini istiyorum. Peyzaj anlamında ışıklandırma ve daha güzel bir görsel hale bürümek istiyorum. Bütün Denizlimizin hizmetine açmak istiyoruz. Tavasın akciğerini küçük dokunuşlarla yeni bir kimlik kazandırma nasıl olabilir? Konusunda değerlendirmeler yapıyoruz. Peyzaj mimarı arkadaşlarımız ve teknik ekibimizle değerlendirme yapıyoruz. Sağolsun arkadaşlar da kırmadılar” diye konuştu.

“İLK KAZMAYI VURDUK”

Projeyi hazırlayan ve uygulamaya başlayan Peyzaj Mimarı Süleyman Sözeri; şunları aktardı: “Tavas’ta yeşil anlamında insanların daha refah ve ferah bir ortamda yaşayabilmesi için palan içerisinde başkanımızla istişare yapıyoruz. Burada insanların oturulabileceği, çocukların oyunlar oynayabileceği yerler, anfi tiyatrosu hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Son bir istişare yapıyoruz. Anfi tiyatronun yapılacağı yerde yıkımı gerçekleştirdik. İlk kazmayı vurduk. Nisan sonu gibi bitirmeyi düşünüyoruz.”

GÜRKAN GÖK- İBRAHİM ALAYONT


Yorumları göster (0)

Özel Haber kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ