UZMANLAR DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman Erbaş olarak görev yapan ya da çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kalan Uzman Erbaşlar, Uzmanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği çatısı altında toplanıyor.

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak çalışan, sağlık ya da kendi isteği ile görevinden ayrılan, görevi esnasında gazi ya da şehitlerin aileleri ile bir araya gelerek Uzmanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği oluşturuldu. Genel Başkanlığı’nı Arif Saydam’ın yaptığı ve Merkezi Ankara’da bulunan Derneğin Denizli temsilciğini ise Salih Dağdelen yürütüyor. Derneğin amacı hakkında açıklama yapan Uzmanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Denizli Temsilcisi Salih Dağdelen, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman erbaş olarak görev yapan arkadaşlarımıza destek olmak, onların sıkıntılarıyla bilhassa ilgilenmek ayrıca; onların açıktan atanmalarını istiyoruz. Genel sorunlarımız bunlardır. Bu sorunları gidermek için şu anda görüşme sağladığımız yerler var. Bu tarz çalışmalara devam edeceğiz. Şu anda teşkilatlanıyoruz. Türkiye’nin 43 ilinde şubemiz var. Kalan illerde de aynı şekilde teşkilatlanmaya devam edeceğiz” dedi.

“HERKESİN BİZE DESTEK OLMALARINI İSTERİM”

Kendisinin de bir uzman çavuş olarak 5 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptığını vurgulayan Dağdelen, “Bize yapılan baskılar, ailevi sebepler, sağlık sıkıntıları neticesinde istifa etmek zorunda kaldım. Bizim gibi Denizli’de aile sayısı ile birlikte yaklaşık 100 ile 200 arasında uzman çavuş vardır. Bu sayının daha da fazla olacağını düşünüyorum. Üye olmayan kişilerin de olduğunu inanıyoruz. Herkesin bize destek olmalarını isterim” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-HATİCE DEMİR 

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Özel Haber kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • ERDOĞAN KAVSARAMAHALLE CAMİİ İnceler Mezarlığı
  • SAFİYE GÜLDAŞMAHALLE CAMİİ Aydoğdu Mezarlığı
  • DURSUN GÜRBÜZASRİ MEZARLIK CAMİİ Asri Mezarlık
  • HÜSEYİN ACARMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • KEZİBAN SANMAHALLE CAMİİ Dodurga Mezarlığı
  • HAVANE ELBİMAHALLE CAMİİ Tavas Mezarlığı
  • RAMAZAN ATAMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
  • EŞE SARIMAHALLE CAMİİ Çardak Mezarlığı
  • MEHMET ŞİBİRMAHALLE CAMİİ Cankurtaran Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9580

EURO

4.8818

STERLİN

5.5739

DENİZLİ

En Yüksek 12°
En Düşük 12°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ