AFYON’DAN GELDİ, CERRAHİ’DE SAĞLIK BULDU

Afyonkarahisar’da yaşayan Havva Akyol, boyunda şişlik, yutkunma ve nefes almada zorluk şikayetiyle geldiği Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde sağlık buldu.

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi sağlıktaki başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Afyonkarahisar’da yaşayan 62 yaşındaki Havva Akyol, boyunda şişlik, yutkunma ve nefes almada zorluk şikayetiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerde akciğerinin üst kısmına kadar kaplayan yaklaşık 20 santimetre boyutunda 2 guatr olduğu tespit edildi. Havva Akyol, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Genel Cerrahi Op. Dr. Mehmet Pekdemir ve ekibi tarafından ameliyat edildi. Yaklaşık 4 saat süren operasyonda; yemek borusunun her iki tarafında bulunan guatr, göğüs kafesi kesilmeden başarıyla çıkartıldı.

“RAHAT NEFES ALIP VEREBİLİYOR”
Hastanın durumu hakkında açıklama yapan ve Akyol’un uzun yıllar ameliyatlardan kaçtığını belirten Op. Dr. Pekdemir, “Hastamız Havva Hanım uzun yıllar ameliyattan kaçtı. Nefes darlığı, boynunda sıkıntıları olan ve akciğere kadar giden guatr sebebiyle bize başvurdu. Yapılan tetkiklerde, akciğerinin üst kısmına kadar kaplayan, yaklaşık 20 santimetre boyutuna varan 2 guatr olduğu tespit edildi. Yemek borusunun her iki tarafında bulunan guatr, göğüs kafesi kesilmeden yaklaşık 4 saat süren bir operasyonla alındı. Hastamızın şu anda bütün vital bulguları normale geldi. Gayet rahat nefes alıp verebiliyor. Beslenmesinde, konuşmasında hiçbir sorun olmadığı için de kendisini taburcu ediyoruz” dedi.

“ŞU AN İYİYİM, HİÇ BİR SIKINTIM YOK”
Sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Akyol, şunları söyledi: “Afyonkarahisar’dan tanıdıklarının tavsiyesi üzerine geldik. Guatr hastasıydım ve nefes alıp vermekte, yutkunmakta zorluk çekiyordum. Ameliyatım başarılı geçti. Şu an iyiyim, hiç bir sıkıntım yok. Hastaneden ve doktorlardan Allah razı olsun.”dedi.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Sağlık kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • NEVZAT YILMAZMAHALLE CAMİİ Kırca Mezarlığı
  • MUSTAFA AKYOLMAHALLE CAMİİ Elmalı MezarlığI
  • GÜLLÜ ÇOBANKARAMAHALLE CAMİİ Garipköy Mezarlığı
  • BAYRAM FIŞKINLIMAHALLE CAMİİ Güzelköy Mezarlığı
  • DİLEK GÜLNAKİL EDİLEN YERDE Nakil Gidenler
  • CEMİL DEREBAŞMAHALLE CAMİİ Kadılar Mezarlığı
  • LEYLA AHMETMAHALLE CAMİİ Gümüşler Mezarlığı
  • RİFAT GÖKDEMİRMAHALLE CAMİİ Üzerlik Mezarlığı
  • ŞEFİKA ARZIMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.7174

EURO

5.5201

STERLİN

6.2866

DENİZLİ

En Yüksek 28°
En Düşük 24°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ