“GENÇLERİ BAĞIMLILIKTAN KORUMAK DEVLETİN GÖREVİDİR”

İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü arpacı, Denizli Valiliği başkanlığında her ay toplanan Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu’nun çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 373 acil sağlık personeline madde bağımlılığı ile ilgili hizmet içi eğitim verildi. İki gün süren eğitim, Denizli Devlet Hastanesi’nde görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Savaş Yılmaz ve Acil Tıp Uzmanı Dr. Sadık Oğuz Doğanlı tarafından verildi.

Eğitimin ana başlıklarını, maddenin yüksek dozda alınması durumlarında (zehirlenme, aşırı doz) ve madde bulunmadığı için ortaya çıkan şiddetli yoksunluk durumunda gerekli müdahalenin nasıl yapılacağı, madde alan şahısların kontrol altına alınırken hem hasta hem de sağlık personeli açısından gelişebilecek riskler ve buna yönelik yapılacak müdahaleler oluşturdu.

Hizmet içi eğitimle ilgili bilgiler aktaran İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, “Anayasamızın ‘Gençlik ve Spor’ başlığı altında ‘Gençliğin Korunması’ konusu yer almaktadır. 58. maddesinde ‘Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır’ ifadesi mevcuttur. Bu maddeden de anlaşılacağı gibi, gençlerin alkol, sigara, diğer bağımlılık yapıcı maddeler ve kumar gibi tehlikelere karşı korunmaları devletin görevlerindendir. Yerel bazda hazırlanan il eylem planı çerçevesinde ve Valiliğimizin başkanlığında her ay toplanan ‘Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Sağlık kategorisinde en çok okunanlar

VEFAT EDENLER

  • ERDOĞAN KAVSARAMAHALLE CAMİİ İnceler Mezarlığı
  • SAFİYE GÜLDAŞMAHALLE CAMİİ Aydoğdu Mezarlığı
  • DURSUN GÜRBÜZASRİ MEZARLIK CAMİİ Asri Mezarlık
  • HÜSEYİN ACARMAHALLE CAMİİ Çakır Mezarlığı
  • KEZİBAN SANMAHALLE CAMİİ Dodurga Mezarlığı
  • HAVANE ELBİMAHALLE CAMİİ Tavas Mezarlığı
  • RAMAZAN ATAMANMAHALLE CAMİİ Kızılca Mezarlığı
  • EŞE SARIMAHALLE CAMİİ Çardak Mezarlığı
  • MEHMET ŞİBİRMAHALLE CAMİİ Cankurtaran Mezarlığı
Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

3.9580

EURO

4.8818

STERLİN

5.5739

DENİZLİ

En Yüksek 12°
En Düşük 12°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ